Hlavní menu

FK OEZ Letohrad - FK Česká Třebová 2 : 3 (2 : 1)

Další utkání týmu U13 - VP není naplánováno.

FK OEZ Letohrad – FK Česká Třebová 2 : 3 (2 : 1) – neděle 17.5. 2009

FK OEZ Letohrad – FK Česká Třebová 2 : 3 (2 : 1)

Střelci : Valenta Patrik , Veselý Michal

Sestava : Fogl Lukáš , Sova Lukáš, Uhlíř Marek , Procházka Jakub , Švestka Jiří , Stejskal Jakub , Škorpil Marek , Švercl Martin , Hynek Tomáš , Valenta Patrik , Tuleja Miroslav , Pavel Lukáš , Veselý Michal , Skotálek Jan

Věděli jsme, že nás v tomto utkání čeká velice silný soupeř. Hned od začátku zápasu bylo vidět, že hrají první dva celky tabulky. Hrál se otevřený kombinační fotbal na obou stranách s rychlými protiútoky. V prvních pěti minutách jsme si vytvořili hned dvě vyložené gólové příležitosti, které ale Šindelář nedokázal proměnit. V prvním případě neprostřelil domácího brankáře a poté nedokázal usměrnit míč do prázdné branky. Jak se říká nedáš dostaneš. V 7´přišel trest, kdy po nebezpečném rychlém protiútoku propálil hostující útočník z velkého vápna našeho brankáře tvrdou střelou k tyči. Dále se hra přelévala z jedné strany na druhou. V 18´po velké skrumáži před naší brankou jsme nedokázali odkopnout míč od brány a po odraženém balónu vsítil domácí útočník druhou branku. Do zápasu nastoupil Rataj, který odehrál celé utkání za starší žáky a hodně pomohl vyztužit naši záložní řadu. I po této druhé brance se chlapci nepoložili, snažili se kombinovat a tlačit se do zakončení. Ve 21´se nám podařilo Markovičem po uvolnění Kolářem vstřelit branku, která nás psychicky dostala zpátky do zápasu. Ve 25´měl na kopačce ještě gól Voleský, ale těsně minul domácí branku. Výsledkem 2–1 pro domácí skončil první poločas.
Začátek druhého poločasu byl stejný jako první. Hrál se kvalitní pohledný fotbal na obou stranách. Nastoupili jsme do něj s jednou změnou v sestavě, kdy se Habrman posunul do záložní řady a na jeho místo v obraně nastoupil Tölg. V první minutě druhého poločasu vybojoval míč dobře hrající Habrman a střelou z dálky po zemi vstřelil vyrovnávající branku. Je pravda, že lví podíl na tomto gólu měl domácí brankář, kterému se tato střela prokutálela mezi rukama. Pro nás šťastný gól, ale i ten se počítá. Od tohoto okamžiku začali být domácí hodně nervózní, zápas se přitvrdil a chvílemi se hodně jiskřilo. Naši chlapci se ale nenechali vyprovokovat a hlavně naši obránci opláceli tvrdost soupeři stejnou mincí v rámci pravidel. Soupeř začal více bránit výsledek a hrát na nebezpečné rychlé protiútoky, se kterými si ale velice dobře poradila naše dobře hrající obrana ve spolupráci se záložní řadou. Ve 34´ vybojoval míč neúnavný Rataj a krásnou přihrávkou mezi obránce poslal do úniku Markoviče, který nezaváhal a střelou podél domácího brankáře otočil výsledek v náš prospěch na 3–2. Do konce zápasu jsme soupeře už k ničemu velkému nepustili, dokázali jsme pokrýt jeho rychlonohé útočníky a udrželi jsme taktickou hrou naše vybojované vítězství až do závěrečného hvizdu. Měli jsme ještě několik šancí na vstřelení branky jako Rataj, kterému přímý kop vytáhl brankář na roh a v druhém případě Markovič, který domácího gólmana už nedokázal prostřelit.
Toto utkání bylo nejlepším odehraným z naší strany. Nechybělo nasazení, bojovnost ani vůle po vítězství. Vrátili jsme hostům porážku z podzimu, která byla zatím naší jedinou v tomto ročníku. Poděkování zaslouží bez výjimky všichni hráči, jak ti na hřišti za předvedenou hru, bojovnost, nasazení a hlavně za to, že nechali na trávníku všechny síly a tak by to mělo být, tak i ti co byli na střídačce a nedostali se do hry za hecování a povzbuzování svých kolegů. Také nesmíme zapomenout na naše příznivce a rodiče, kteří neúnavně povzbuzovali a vytvořili tím vynikající atmosféru a také že po skončení zápasu vyprovodili naše chlapce velkým potleskem do kabin. Doufejme, že tento kvalitní výkon přeneseme i do dalšího těžkého zápasu, který hrajeme doma v neděli s Třemošnicí.

Zpracoval: Daniel Pospíšil – Česká Třebová


Text vložil: Mikyska Josef

 

Rozpis utkání

Partneři