Dorostenci do ČFL nemohou

TJ Sokol Dolní Újezd - FK Letohrad, 23.09.2018 od 16:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - SKP Slovan Moravská Třebová, 28.09.2018 od 15:30 hod

Mladí hráči Letohradu nastupují pouze v krajských soutěžích, a to je na třetí ligu málo

Tématem číslo jedna bude mezi fanoušky fotbalového Letohradu, který se protrápil podzimní částí třetí ligy k předposlednímu místu, které posily tým přes zimu přivede. Z vlastních zdrojů tým totiž příliš doplnit nejde.

Letohradský kouč Karel Havlíček ale neprozradil, s jakým počtem nových hráčů by byl spokojený: „Spíš bych to otočil. Nechci, aby přišel takový počet, který naruší tréninkovou píli domácích hráčů,“ řekl trenér.

S tréninkovým nasazením svých svěřenců byl Havlíček spokojen, ale jde o to, jestli se hráči mohou ještě zlepšovat, zda už nedosáhli svého výkonnostního stropu.

Nabízí se otázka, co zkusit povolat nové mladíky? Jenže tady je problém. Mládežnické týmy Letohradu hrají pouze krajské soutěže. Nelze čekat, že by mladíci, kteří hrají proti Hlinsku nebo Poličce, mohli bez problémů naskočit do třetí nejvyšší české soutěže.

Proč tedy nezkusit velký model, který by počítal se zapojením nejtalentovanějších hráčů z okresu? „Vize je to hezká. Také jsme se jí zabývali. Jenže ať chcete, nebo ne, existuje u týmů patriotismus a rivalita. Každé z okolních mužstev si myslí – oni mají OEZ, takže se koupou v penězích,“ tvrdí Karel Havlíček a dodává osobní zkušenost. „Něco podobného jsme chtěli rozjet už v Náchodě. Jenže domluvit se s jiným týmem byl často problém.

Úroveň letohradských mladíků se ukazuje v B týmu. Ten je v krajském přeboru až třináctý. „Pravidelně jsme dělali to, že celá lavička z áčka šla hrát za rezervu. Kdyby hráči byli na takové úrovni, že by nám mohli naskakovat do třetí ligy, tak by měli krajský přebor prolétnout,“ má jasno Havlíček. Jenže to se nestalo.

Letohradu tedy v zimě nezbývá asi nic jiného, než se trochu praštit přes kapsu a přivést kvalitní posily. Možná se ale blýská na lepší časy.

Žáci bojují o postup z krajského přeboru. Než ale nová generace doroste, bude to chvíli trvat.

Převzato z www.denik.cz

Text vložil: Admin

• 19.09.2018 17:00 | U15 - VP | Ondrášovka cup - FK Letohrad - Jiskra Ústí nad Orlicí
  • 22.09.2018 09:00 | Starší elévové A | FK Letohrad - FK Spartak Choceň,TJ Svitavy,FO Lanškroun