SK Sigma Olomouc – FK OEZ Letohrad 2:0 - aktualizováno

FK Šumperk - FK Letohrad - příprava - UMT Šumperk, 22.02.2020 od 10:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - TJ Sokol Libiš, 07.03.2020 od 14:30 hod

Premiéru zimní přípravy na domácí půdě Androva stadionu má prvoligová Sigma za sebou. Ze souboje s Letohradem vyšla vítězně. Soupeře porazila po bezbrankovém poločase 2 – 0, když k brance navrátivšího Pulkerta přidal druhou Janotka.

Sigma porazila Letohrad

SK Sigma Olomouc – FK OEZ Letohrad 2 : 0 (0:0)

První poločas utkání nabídl typický pohled na přípravné utkání. Hrálo se převážně na polovině hostujícího týmu, ale rozdíly mezi týmy nebyly příliš patrné. Za zmínku stojí centr Štěpána, na který Doležal nedosáhl po čtvrthodině hry. Hosté se lekli šance na vstřelení branky po třiceti minutách hry. V posledních minutách poločasu se domácí více osmělili a dostali se do několika šancí. Nepožitek mířil vedle, Janotka po standardce střílel stejně nepovedeně, Petr z otočky protáhl gólmana a Onofrej jej pro změnu nastřelil.

Druhý poločas přinesl více fotbalové krásy a z několika pohledných akcí dvě branky. V 53. minutě po pěkném slalomu Hořavy centroval Heidenreich, ale Pulkert hlavou na míč nedosáhl. O minutu později si Pulkert spravil chuť, když obešel i brankáře a s přehledem skóroval, 1 – 0. O deset minut později střílel nebezpečně Nepožitek. Bez gólového efektu. Domácí zlepšili kombinaci, ale další branky se dočkali až v 73. minutě. Kdo vydržel nepříjemné mrazivé počasí, musel jej Janotkův technický střelecký pokus zahřát, 2 – 0. Stejný hráč mohl o tři minuty později přidat další gól. Nepovedlo se, stejně jako Petrovi v 81. minutě a tak skončilo utkání pouze dvoubrankovým rozdílem.

Hodnocení trenéra Zdeňka Psotky:

Je to příprava a tu já nerad hodnotím. Zaměřujeme se v ní stále na kondici, ne na herní kvalitu. Letohrad byl ale kvalitním soupeřem, pochopitelně dobře namotivovaným na prvoligový tým.

Branky: 54. Pulkert, 73. Janotka

Rozhodčí: Peřina

Sestava SK Sigma v 1. poločase:

Drobisz – Janotka, Šuškavčevič (K), Komárek (32. Ulma), Onofrej – Štěpán, Kaščák, Melihno, Štětina (32. Nepožitek), Petr – Doležal. Trenér: Zdeněk Psotka

Sestava SK Sigma ve 2. poločase:

Lovásik – Janotka, Šuškavčevič (61. Komárek, K), Ulma, Heidenreich – Kaščák (61. Štětina), Hořava, Nepožitek – Petr, Doležal (61. Jurkič), Pulkert.

Trenér: Zdeněk Psotka

Sestava FK OEZ Letohrad:

Kykal (46.Pěnička) – Rompotl, Lukeš (29.Řehák), Strasmeier, Kail – Stejskal D., Adam, Vaniš (55.Toth), Hundák – Gerža (78.Svoboda), Kočí (46.Stejskal M.)

Trenér: Veselý Jaroslav

autor: Martin Rak

Převzato z www.sigmafotbal.cz

Text vložil: Admin

„Bylo znát, že je to přípravný zápas. Na obou mužstvech byla patrná únava. Prvních třicet minut jsme byli možná o něco lepší, ale Gerža s Hundákem neproměnili velké šance. Kvalita našeho soupeře se projevila především ve druhé půlce. Mrzí mě, že góly jsme dostali po individuálních chybách.“

Jaroslav Veselý, trenér Letohradu

Převzato z www.denik.cz

• 16.02.2020 10:30 | A muži | TJ Tatran Ždírec nad Doubravou - FK Letohrad - příprava - UMT Ústí n.O.
  • 16.02.2020 13:30 | U15 - VP | SK Vysoké Mýto - FK Letohrad - příprava - UMT Choceň
  • 20.02.2020 16:15 | U13 - VP | FK Letohrad - TJ Dlouhoňovice
  • 22.02.2020 08:00 | Mladší elévové A | Halový turnaj v Libchavách -