Letohrad - Králův Dvůr 0:1

Další utkání týmu A muži není naplánováno.

FK OEZ Letohrad – FK Králův Dvůr 0 : 1 (0:0)

Domácí: Kykal – Rompotl, Valta, Strasmeier, Vaniš – Gerža (68.Hundák), Bíro, Řehák, Adam – Honka, Kočí (74.M.Stejskal)
Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Mojžíš – Petr, Bláha, Beutel, Bureš – Trantina (40.Dochtor), Kyklhorn (86.Fulín), Nejepsa, Tlustý – Zajac, Novák (70.Shengof)
Trenér: Miloslav Kučera

Branky: 88.Bureš

ŽK: Bíro – Beutel, Zajac

HR: Benedikt Ladislav
AR: Průcha, Němec

Průběh utkání: Zápas dvou nejhůře postavených mužstev v tabulce skončil šťastněji pro hosty, kteří krátce před koncem vstřelili gól a odstartovali velkou radost, neboť z úvodních jarních kol vytěžili maximální počet šesti bodů. Něco podobného si přáli i Letohradští, avšak vstup do jara se nepovedl. Poměrně slušná návštěva se těšila na první domácí výhru v ročníku už jen proto, že Králův Dvůr je jediným letohradským skalpem. Zápas mnoho fotbalových momentů nepřinesl, hrálo se nepřesně s častými nákopy. Světlé okamžiky kombinační hry domácích přinesly několik nadějných situací, ale ke vstřelení branky to nestačilo.
Již v 8.minutě se ocitl v dobré pozici Kočí, levačkou vyprášil záda hostujícímu obránci. Na opačné straně chybovali zadáci Letohradu, Novák zakončil pouze do boční sítě. Ve 25.minutě se předvedla dvojice posil Sparťansko slávistická kombinace Bíro, Honka skončila selháním kanonýra Honky v tutové šanci na malém vápně. Před odchodem do kabin namířil první střelu mezi tyče Bíro, Mojžíš se překvapit nenechal.
Po přestávce domácí potěšili diváky, při spolupráci Kočí, Honka hostující gólman zmařil naději včasným vyběhnutím. V 56.minutě se po rohu do vzduchu pověsil Honka odražený míč napálil Vaniš, opět scházela přesnost. Hosté se vzpamatovali po čtvrthodince a Dochtorem vyrušili odpočívajícího Kykala. V 83.minutě zahrál Bíro roh, Rompotl a Honka hlavou míč do sítě nedostali. Jako blesk z čistého nebe přišel protiútok Králova Dvora. Po levé straně uháněl kupředu Bureš, centroval do vápna, kde se v souboji dvou hráčů míč pravděpodobně díky teči dostal za Kykalova záda. Veselého svěřenci vrhli všechny síly do útoku a zato mohli být ztrestáni střídajícím Fulínem, jehož samostatný brejk vykopl Kykal.

<%Anketa14%>

Text vložil: Roman Suchomel

Myslím si, že jsme si v tomto utkání nezasloužili prohrát. V prvním poločase jsme byli lepší a měli několik slibných příležitostí, bohužel jsme je nedokázali proměnit. Podařilo se nám eliminovat útočnou sílu soupeře oba útočníky i Kyklhorna v záloze. Druhý poločas soupeř hru vyrovanal, když zahustil střed hřiště a my jsme si s tím nedokázali poradit. Chybělo mi více odvahy do útočné fáze. Naneštěstí jsme těsně před koncem inkasovali, snad z první vážnější příležitosti hostí, po zbytečné ztrátě míče. Děkuji hráčům, za to jak utkání odmakali, někteří museli nastoupit s různými zdravotními handicapy, vzhledem k marodce která nás v týdnu postihla.

• 23.06.2018 13,00 | Starší elévové A | Miniturnaj u příležitosti 100 let fotbalu v Letohradě - FK Letohrad, FK Rychnov nad Kněžnou, FK Česká Třebová
  • 23.06.2018 13:00 | Mladší elévové A | Miniturnaj u příležitosti 100 let fotbalu v Letohradě - FK Letohrad, FK Rychnov nad Kněžnou, FK Česká Třebová
  • 23.06.2018 13:00 | Bambíny | Miniturnaj u příležitosti 100 let fotbalu v Letohradě - FK Letohrad, FK Rychnov nad Kněžnou, FK Česká Třebová, Jiskra Ústí nad Orlicí
  • 25.08.2018 09:00 | Starší elévové A | Memoriál J.Břižďaly - Česká Skalice - U11 -