Sezimovo Ústí - Letohrad 2:1

Další utkání týmu A muži není naplánováno.

Naše mužstvo se v první půli díky brance Kočího dostalo do vedení. Nadějný výsledek avšak neudrželo a čtyři minuty před koncem se rozhodlo, že stále čekáme na úvodní jarní bod.

Text převzatý ze stránek Sezimova Ústí:

Duel desátého celku s posledním se na stadionu Soukeník uskutečnil na umělé trávě. Domácí trenér Jindřich Dejmal postavil do základní sestavy oba marody Rožbouda a Předotu a také novou akvizici Lalika, jehož příchod z Polska se vyřešil po administrativní stránce. Pro žluté karty stáli Kočí a Martínek. Tým hostí hlásil ztráty v podobě zranění, mj. Bíro, Vaniš, Čada. Spartak se pustil do práce, která mu měla přinést tři body. Už ve 3. minutě Kostečka pálil poté, co mu útok sklepl míč, ale se střelou neuspěl. Pak zkoušel střelecký atak Mach.

Hosté přitom nepůsobili jako tým z 18. příčky. Rychlí útočníci Kočí s Honkou uměli s balonem. Ve 12. minutě právě Honka protáhl Michňu, který efektním i efektivním zákrokem pokus zneškodnil.
Domácí se snažili rychle dát gól a šance na to měli. V 15. minutě Mach nádherně nacentroval před bránu míč na hlavu Mourovi, který z několika metrů svůj moment ve chvíli slávy neproměnil! Za chvíli se skóre měnilo na druhé straně. Letohradští vypálili, Michňa poloprudký míč neskryl v náruči a Kočí už neměl problém ho dorazit do sítě. To byla lekce z produktivity.
Když domácí branku Horkou v 19. minutě vstřelili, pískal se ofsajd. Za dvě minuty vyslal střelu v těžké pozici aktivní Lalik, ale situace byla pro něho složitá. Pak vyprodukovali ofsajdový gól i hosté.
Šance domácích pokračovaly. Po rohovém kopu ve 34. minutě se v nadějné pozici dobře netrefil Horka, napálil jen záda hráče před sebou. Pálil také Rožboud, následný pokus ševců byl slaboučký a nedůrazný. V poslední minutě se do vápna dral Kostečka, snažil se přihrát, ale spoluhráči si s ním v tu chvíli nerozuměli.
Domácí se po obrátce do soupeře pustili, věděli, že jedině brzký gól může situaci změnit. A přišel. V 54. minutě Mour prudce střílel nebo centroval a u levé tyče jeho ránu tečoval do brány Janů. O postavení mimo hru se nejednalo.
Kdo si myslel, že Letohrad bude bránit remízu, mýlil se. Jeho útočník Kočí svedl sprintérský souboj s Kochlöflem, letohradský Kočí se dostal ke střele, ale k překvapení hostí tísněn mířil vedle. Domácí toužili po druhém gólu. Mach se o něj pokusil tak, že upadl ve vápně a obdržel žlutou kartu za nesportovní chování.
V 60. minutě ztratil domácí obránce Endl míč, Letohradští vypustili své rychlé „psy“ a Kochlöfl zatáhl za záchranou brzdu. Fauloval Honku, viděl žlutý žeton. Následný trestný kop ze 17 metrů Michňa dobrým zákrokem lapil.
Ševci se stále tlačili dopředu, ale do vyložených šancí se příliš nedostávali. Centr Horky byl sice nebezpečný, ale nevyužitý. Pokus o teč se nepovedl. Trestný kop Kostečky skončil na zdi a další jeho střela letěla doprostřed branky. Rozhodla 86. minuta. Po autovém vhazovaní zabojoval Schön, míč se dostal k Maškovi a jeho centr hlavou před brankářem propasíroval do sítě neúnavný válečník Mach. 2:1.
Pak se ještě pokusil o těžký volej Kostečka, ale třetí branku už domácí nepřidali.

Žluté karty: 3:1 (55. Lalik, 59. Mach, 60. Kochlöfl – 84. Strasmeier)
Rozhodčí: Tereba – Polák, Dobrý
Diváků: 385

Sestavy:
Spartak MAS: Michňa – Endl, Kochlöfl, Předota, Janů – Rožboud (65. Mašek), Lalik (79. Vesecký), Kostečka, Mour (67. Schön) – Mach, Horka

FK OEZ Letohrad: Kykal – Rompolt, Strasmeier, Valta, Kail (58. Lukeš) – Adam, D. Stejskal, Řehák, Kříž (74. M. Stejskal)‚ Honka, Kočí

Text vložil: Roman Suchomel

Pokolikáté jsme v tomto ročníku nedokázali udržet brzké vedení v utkání? Bylo by laciné to svádět na nedostatek štěstí. Jelikož se to stále opakuje, stejně tak jako obdržené branky ke konci utkání.Takové utkání se musí zvládat hlavně mentálně, my s tím v rozhodujících momentech máme velké potíže. Co je nám platné že odehrajeme vyrovnané utkání, když má body soupeř. Troufám si říci, že zkušenější mužstvo by takto rozehrané utkání vyhrálo a my jsme nebyli schopni uhrát ani remízu....

• 15.12.2018 10:00 | Mladší elévové A | Halový turnaj U9 ve Vysokém Mýtě -
  • 15.12.2018 13:00 | Starší elévové A | Halový turnaj U11/U10 v Holicích -
  • 16.12.2018 09:00 | Bambíny | Halový turnaj U7 v Letohradě -
  • 05.01.2019 09:00 | Starší elévové A | Halový turnaj U11 ve Skutči - FC Hlinsko, SK Vysoké Mýto, FK Čáslav, FC Chotěboř,FC Slovan Havličkuv Brod, FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou, FK Letohrad