Rozhodnutí výkonného výboru Fotbalové asociace ČR: Veškeré amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují.Konečné pořadí zůstává podle stavu k 8. dubnu.Kluby nepostupují ani nesestupují.

Letohrad - Převýšov 2:2

FK Letohrad - FK Velké Hamry, 06.06.2020 od 17:00 hod

FK OEZ Letohrad – SK Převýšov 2 : 2 (2:1)

Domácí: Kykal – Rompotl, Valta, Strasmeier, Adam – Gerža (64.Jiroušek), Filip, Vaniš (76.Čada), Hundák (86.Čejka) – Semerák, Brendl Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Petr – Šmíd, Klička, Franc, Hrabík – Jarkovský, Brychta, Rogovik, Breda, Novák (89.Schwarz) – Galovi (79.Semelka) Trenér: David Plašil

Branky: 15. a 20.Semerák – 43. a 72.Galovič

ŽK: Valta – Hrabík

HR: Pilný Marek
AR: Šilink, Moník

Průběh utkání: Letohrad na domácí půdě poprvé ztratil a paradoxně se mu to stalo s tabulkově nejslabším soupeřem. Možná si hráči rozpomněli na své jánošíkovské sklony z předcházejících divizních sezón. Velkou měrou se na nerozhodném výsledku podepsala neuvěřitelně chabá hra směrem dozadu, kdy při soupeřově útoku hráči působili bezradně. Přitom vývoj utkání hrál domácím do karet. Excelentní kanonýr Semerák ukázal, že patří k tomu nejlepšímu co kdy Letohrad nakoupil a dalšími dvěma zásahy poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Diváci se po první čtvrtině hry těšili na pořádnou brankovou melu, ovšem přišel neskutečný obrat a ztráta dvou bodů.
V 6.minutě centroval ze strany Vaniš, Brendl hlavou remplovaný protihráči bránu minul. Ve 13.minutě zahrozili po Vanišově nepřesné rozehrávce hosté a Kykal zachránil svoji svatyni od pohromy, když mu nebezpečí způsobili spoluhráči Strasmeier s Rompotlem. Po čtvrthodině už zápas nabral předpokládaný průběh. Vaniš zahrál roh, Rompotl zpětnou hlavičkou našel Semeráka a ten nezadržitelně levačkou míč poslal k pravé tyči bezmocného Petra. V 18.minutě Hundák našel Semeráka, který se pokoušel zakončovat dvakrát, tentokrát neúspěšně. Celou spolupráci si zmiňované duo zopakovalo ve 20.minutě s tím rozdílem, že Semerák nedal brankáři šanci a domácí vedli o dva góly. Místo zdrcující pojistky domácí začali čím dál více kazit a do hry pustili svého soupeře. Ve slibné pozici se ocitl Rogovik, zakončil nepřesně. Po půlhodině hry zaujala kombinace Nováka s Galovičem, požár hasil Rompotl. Následně se zahrávali tři rohové kopy a pokaždé to pro hosty vypadalo se skórováním nadějně. Ve 43.minutě Převýšov snížil, když se po rychlé nahrávce utrhl Galovič, obehrál vyběhnuvšího Kykala a z úhlu rozvlnil síť. Před přestávkou ještě Klička hlavou donutil Kykala předvést výstavní zákrok u levé tyče.
Ve druhé půli Hundák rozehrál přímý kop od brankové čáry překvapivě na Vaniše, který skákavou střelou vystrašil Petra. V 68.minutě zaujala souhra Filipa, Rompotla a Jirouška míč ovšem skončil daleko od brány. Kontr hostů v podání Galovič, Rogovik, Breda se v zakončení velmi podobal předchozímu okamžiku. V 71.minutě mohl hattrick dokompletovat Semerák, ale Brendlovo výtečné uvolnění nezužitkoval. A tak přišel krutý trest v podobě vyrovnání. Galovič na půlce sebral balón, na levé straně postupně vyzpovídal čtyři bránící hráče Letohradu způsobem, který není k vidění ani u žactva, a na konci svého sóla si poradil i s Kykalem. Závěr utkání patřil Letohradu, ovšem strhnout vedení na svou stranu se již nepovedlo.

Text vložil: Roman Suchomel

Pokud si budeme myslet, že stačí hrát koncentrovaně a zoodpovědně pouze 20 min., tak to nikam nepovede. Místo abychom soupeře dorazili třetí brankou, tak jsme se začali předhánět v nesmyslných patičkách a individuálních průnicích. Falešné sebevědomí z některých hráčů přímo tryskalo, po snížení na 2:1, však zrovna ti hráči kteří sebevědomím překypovali, byli alibističtí a podělaní. Jsem na nejvyšší míru roztrpčený, to co jsme provedli s jasně vyhraným zápasem a jakým výkonem jsme se prezentovali, to se nevidí. Jelikož to není poprvé, tak to zřejmě není náhoda. Jestli si někteří hráči myslí, že si půjdou utkání jen tak zahrát, bez jakékoliv zoodpovědnosti k mužstvu a poctivosti do defenzivy, tak to se škaredě mýlí.

Nabídka webhostingu

• 06.06.2020 09:00 | Starší elévové A | TURNAJ O PŘEBORNÍKA PKFS - Svitavy -