Letohrad - Pardubice 2:0

ŽSK Třemošnice - FK Letohrad, 20.10.2018 od 15:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - TJ Luže, 27.10.2018 od 14:00 hod

FK OEZ Letohrad – Fotbalový klub Pardubice 2 : 0 (2:0)

Domácí: Kykal – Rompotl, Valta, Strasmeier, Vaniš – Gerža (86.Jiroušek), Čada, Filip, Hundák (89.Kail) – Semerák, Brendl
Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Schejbal (46.Branda) – Třešňák, Prorok, Voženílek (46.Vanžura), Hudec – Fidra (82.Brychta), Kudrna, Jeřábek, Kakrda – Petrus, Fikejz
Trenér: Martin Svědík

Branky: 7.Gerža, 28.Brendl

ŽK: Gerža, Filip – Kakrda

HR: Blaschke Michal
AR: Dusík, Hock

Průběh utkání:To si nechám líbit“, slova komentátora Bosáka naprosto jasně vystihují výtečnou partii, která byla v sobotu k vidění v Letohradu. Vedoucí celek soutěže přijel po osmi kolech s pouhými dvěma obdrženými brankami, domácí borci již během úvodní půlhodiny gólovou normu naplnili. K tradičně výtečnému výkonu Semeráka se přidali i ostatní a štírek Gerža bavil diváky technickými finesami ve stylu Portugalce Ronalda. Jeho střídání provázel bouřlivý potlesk, který v Letohradě býval ke slyšení v dobách elitních sezón. Škoda jen, že fotbalovému galapředstavení obou týmů nesekundovala trojice sudích, která některými výroky fandy provokovala k bouři nevole.
V 5.minutě Hundák rozehrál roh a Strasmeier hlavičkoval nad. Na opačné polovině se propracoval ke střele Jeřábek, Kykal musel zasahovat. V 7.minutě to přišlo. Gerža ve vápně vyzpovídal protihráče a střelou z úhlu propálil nulového fantóma Schejbala. Domácí byli i nadále při chuti, Vaniš centroval a Strasmeierovi v souboji s gólmanem scházel větší důraz. Následoval roh a tečovaná bomba Hundáka mířila nad. Hosté předvedli pěknou kombinaci vedenou Kakrdou s Petrusem, ovšem zakončení se již tolik nevyvedlo. Ve 22.minutě působil Kudrnův pokus nebezpečněji. Pak přišla 28.minuta a něco pro fotbalové labužníky. Nádherný fotbalový moment v podání Hundáka, Semeráka a Brendla končí zakončením do prázdné branky posledně jmenovaného. Útočné duo si pozice vyměnilo a po přihrávce Brendla Semerák volejem branku netrefil. Před půlkou ještě Vaniš z přímého kopu našel náruč připraveného Schejbala.
Po přestávce se nadále servíroval výborný fotbal. Hundákův roh hlavičkoval Filip, trefil střídajícího gólmana Brandu. O dvě minuty později motor Semerák z levé strany pouze olízl tyč branky.V 61.minutě Vaniš nabil Hundákovi, rána bez přípravy mezi tři tyče neprošla. Hosté se ukázali jako brejkové mužstvo a při Kudrnově dorážce si publikum zhluboka vydechlo. Poté začal úřadovat pohyblivý Gerža a obecenstvo několikrát aplaudovalo. Střela z úhlu vyprášila rukavice brankáře, souhra se Semerákem a Čadou vyústila nepřesným zakončením Filipa. V 83.minutě se Semerák obtočil kolem soupeře, který byl nucen faulovat. Nařízený pokutový kop šel zahrávat Čada a dopadl podobně jako když kopal penaltu před lety v Ústí, tedy neúspěšně. Přesto se diváci do svých domovů rozcházeli více než spokojeni, hoši děkujem !!!!!

Text vložil: Roman Suchomel

Vyhráli jsme naprosto zaslouženě. Dali jsme do zápasu více srdce a důrazu v osobních soubojích než Pardubice. Tentokrát mohu vyjádřit spokojenost - jak s předvedenou hrou, tak s výsledkem. Byla to týmová hra, podpořená výbornými individuálními výkony. K úplné spokojenosti mi chybělo proměnění dalších gólových příležitostí. Nelíbila se mi naše desetiminutovka po vstřelené druhé brance, kde jsme si zbytečně koledovali, přílišnou dávkou bohorovnosti, o kontaktní branku. Mělo to stejné znaky jako selhání na konci první půle s Převýšovem. Příště by se nám to mohlo opět vymstít. Teď je potřeba podobné výkony zopakovat, jedině pak se dá můžstvo pochválit, jelikož jedna vlaštovka jaro nedělá.

• 20.10.2018 09:30 | Bambíny | AFK Union Rokytnice - FK Letohrad,Lukavice,TJ Sokol Libchavy
  • 20.10.2018 10:15 | U19 - KP | FK Letohrad - TJ Jablonné nad Orlicí
  • 20.10.2018 11:00 | U15 - VP | FO Lanškroun - FK Letohrad
  • 20.10.2018 12:45 | U13 - VP | FO Lanškroun - FK Letohrad