Hlavní menu

Aktualita:

10. kolo Fortuna Divize C 7.10. 2023 od 16:00 hod FK LETOHRAD – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

Letohrad - Živanice 2:0

Další utkání A muži:
FK Letohrad - Jiskra Ústí nad Orlicí, 07.10.2023 od 16:00 hod

FK OEZ Letohrad – Sokol Živanice 2 : 0 (0:0)

Domácí: Kykal – Lukeš, Strasmeier, Valta, Vaniš – Jiroušek (54.Gerža), Hundák, Filip, Adam – Čada (88.Černohous), Semerák (89.Kail)
Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Hlouš – Mocanu, Kašpar, Vrba (54.Vrážel), Hrmo – Jedlička, Michal, Gorol, Podlipný – Merganc, Holub
Trenér: Rostislav Macháček

Branky: 68.Filip, 76.Strasmeier

ŽK: Lukeš, Semerák, Gerža

Diváci: 400

HR: Svoboda Josef
AR: Garaja, Myška

Průběh utkání: Poslední zápas první poloviny soutěže naprosto přesně ukázal, že pan Pospíchal měl pravdu, fotbal nemá logiku. Utkání se odehrálo ve dvou zcela odlišných periodách. V té úvodní byli domácí borci zralí na ručník a jen díky střelecké neschopnosti top útočníků Mergance s Holubem se hrálo bez branek. O přestávce zřejmě trenér Veselý servíroval živou vodu, neboť modrá armáda nastoupila v mnohem větší síle a nakonec zajímavou bitvu dovadla do úspěšného konce.
Po delším čase slušná návštěva doplněna o nemálo fandů hostů zpozorněla už ve dvacáté vteřině. Strasmeier „ideálně“ nahrál Holubovi a ten protáhl Kykala a vybojoval rohový kop. Tato chyba předznamenala vývoj poločasu a o chvilku později Gorol opět vyzkoušel pozornost domácího strážce svatyně. Před Hlouše se míč často nedostával, únik Semeráka zastavil v pádu se vracející protihráč v pokutovém území rukou, píšťalka neustále veselého rozhodčího Svobody však zůstala němá. Ve 25.minutě Holub posadil míč přesně na malé vápno a hlavičkujícího Mergance, zakončení ovšem bylo zoufalé. O dvě minutky později hostující útočník opět selhal, když ho do gólovky vyslal Jedlička. Ve 37.minutě Jiroušek poslal na zteč Semeráka, ten se prohnal kolem soupeře jako vítr, střílený centr před bránu nabíhající Čada záhadně minul. Hra se opět přesunula před domácí branku a diváci vzdychali úžasem, neboť takový poločas s převahou hostů a nespočetným množstvím tutovek se v Letohradě za působení v divizi a třetí lize snad nikdy nehrál. Ve 38.minutě před heroickým Kykalem zakončovali Merganc i Holub ani jeden neuspěl. Ve 42.minutě Merganc z levé strany naběhl záchranou brzdu s Kykalem pomohl zatáhnout Strasmeier. V nastaveném čase se dostali do zakončení ještě jednou i domácí, Vaniš z přímého kopu z těžkého úhlu řádně vylekal nejistého Hlouše. Za bezbrankového stavu se šlo do kabin a zejména hosté museli být řádně rozezleni.
Druhé dějství vypadalo, že si oba týmy vyměnili dresy neboť se hrálo opět na stejnou branku. Letohrad se probudil, s ním i fanoušci a tak se hrálo ve velmi dobré atmosféře. Vaniš rozehrál roh, Strasmeierovi z hlavy sebral míč Hlouš. V 57.minutě Semerák ukázal jak rychlým je fotbalistou, protáhl se podél brankové čáry, brankář u pravé tyče jeho pokus zlikvidoval. V 68.minutě Vaniš skvěle našel Semeráda, střela mezi nohy Hlouše kapitulovat nedonutila. V témže čase rozehrál Hundák roh, míč se k němu vrátil napodruhé záložník našel v chumlu těl Filipa, který prokázal skvělou orientaci a míč protlačil do sítě. I nadále domácí hosty přitloukli před šestnáctku. Vanišův pas, Semerádovo zakončení těsně mimo. V 76.minutě Hundák přihrává a Strasmeier se Semerákem byli dostatečně důrazní a s největší pravděpodobností první jmenovaný doslova donesl míč za Hloušova záda. Poslední šanci podzimu si vypracovali Holub s Podlipným, ovšem jejímu rozvinutí zabránil razantním odkopem Strasmeier.
Letohrad dvěma výhrami v řadě prokázal příslušnost k přední polovině tabulky. Podařilo se zastavit nepříliš přesvědčivé výkony a výsledky, které paradoxně přišly po výhře nad suverénními Pardubicemi. Na fotbal se v Letohradě půjde 20.března 2010 a přijede Náchod, možná i s trenérem Havlíčkem. Takže již dnes si datum zapište do kalendáře a neváhejte navštívit super areál fotbalu v Šedivské ulici.

Loučení fotbalistů

Text vložil: Roman Suchomel
Slovo trenéra

V prvním poločase byl náš soupeř jednoznačně lepší, jen díky výbornému výkonu brankáře Kykala, jsme udrželi alespoň remízu do přestávky. Byl to náš nejhůře odehraný poločas v podzimní části. Trio Gorol, Merganc a Holub naší obranu doslova trhalo jako kalendář. Ve druhém dějství jsme zlepšeným přístupem hru nejenom vyrovnali, ale i vstřelili dvě branky. Musím spravedlivě konstatovat, že porážka je pro Živanice krutá. Byli jsme štastnějším týmem.

 

Rozpis utkání

  • 04.10.2023 16:00 | U15 - VP | FK Letohrad - FO Lanškroun
  • 07.10.2023 13:00 | U19 - KP | SK Holice - FK Letohrad
  • 07.10.2023 16:00 | A muži | FK Letohrad - Jiskra Ústí nad Orlicí
  • 08.10.2023 09:00 | Starší elévové A | MFK Chrudim - FK Letohrad, SK Vysoké Mýto, Spartak Choceň
  • 08.10.2023 09:00 | Mladší elévové A | MFK Chrudim - FK Letohrad, SK Vysoké Mýto, Spartak Choceň

Partneři

Partner fotbalového klubu FK Letohrad Partner fotbalového klubu FK Letohrad Partner fotbalového klubu FK Letohrad Partner fotbalového klubu FK Letohrad