Hlavní menu

Patnáct případů trenéra Veselého 2.díl

Další utkání týmu A muži není naplánováno.

Místo boje o „bednu“ se letohradští fotbalisté tak tak vyhnuli záchranářským pracím. Zpět do první pětky je dostal až vydařený závěr.

Po třech porážkách v řadě, završených těsnou prohrou v prestižním derby s Ústím, se svěřencům JAROSLAVA VESELÉHO vzdaluje boj o nejvyšší příčky. Co je horší, jarní krize Letohradu není zdaleka u konce a teprve ve třináctém jarním kole opráší fotbalisté OEZ formu z úvodních pěti kol. Sedmibodový finiš a skóre 6:3 ze závěrečných třech duelů nakonec stačí na obhájení pátého místa z podzimní části. Jarní letohradský fotbalový seriál tak přes nespočet zraněných aktérů a nepříjemnou šestizápasovou sérii bez bodu končí vcelku úspěšně.

Díl devátý: Podruhé to nevyšlo

FK Pardubice – Letohrad 3:0
Trápící se Letohrad připsal čtvrtou porážku v řadě v Pardubicích, kde ho lídr soutěže nešetřil. Přitom na podzim si Veselého svěřenci na vítěze divizní skupiny C vyšlápli a doma jej 2:0 porazili. Tentokrát měl zápas naprosto jiný průběh. Dvacet minut se hrála přibližně vyrovnaná partie, pak už psychicky nahlodaný Letohrad nebyl Pardubickým vyrovnaným soupeřem. Snahy o korekci stavu končily pouze u náznaků, domácí prokázali opět precizní defenzivu, díky níž vyhráli soutěž rozdílem třídy.
Očima Jaroslava Veselého: „V naší formě a zdravotním stavu byly Pardubice jasně nad naše síly. Ohromnou hrubici při prvním gólu vyrobil Kail, soupeř se pak uklidnil. Kdybychom prohráli 5:0, nemohli bychom říct ani popel.“
Postřeh Deníku: Letohradským se nepovedlo uhlídat skvělého futsalistu Rešetára a bývalý hráč Chrudimi je zlomil dvěma zásahy.

Díl desátý: Všechno špatně

Letohrad – Český Dub 1:2
Místo medailových pozic hrozí Letohradu z ničeho nic boj o divizní příslušnost. Z houževnatým Českým Dubem prohrával už od páté minuty a ještě do poločasu navýšil vedení Severočechů Krejčík, byť podle rozhořčených domácích diváků ze třímetrového ofsajdu. Křečovitá snaha hráčů v modrém o obrat vyznívala dlouho naprázdno, až šest minut před koncem vydřel kontaktní gól Semerák. Jenže to bylo z pohledu Letohradských vše…
Očima Jaroslava Veselého: „Moc si na rozhodčí nestěžuju, ale tohle byla hrana. Tady začalo „divizní jaro“. I přesto, že jsme druhý gól dostali z několikametrového ofsajdu, musím hledat chyby u nás. A jak už jsem říkal, Český Dub a Dobrovice hrály ze spodku nejlepší fotbal, což bylo na nich sympatické.“
Postřeh Deníku: Popáté v řadě odchází Letohrad se svěšenou hlavou a bez bodu. Rozhodčím za „zajímavý“ výkon neměl pomalu kdo spílat, na pouťový fotbal se přišlo do Letohradu podívat jen 200 fanoušků.

Díl jedenáctý: Zápas proti čtrnácti

Pěnčín-Turnov – Letohrad 2:0
„Zápas jsem nemohli vyhrát, ani kdybychom hráli v Turnově do druhého dne, to byla v podstatě zbytečná cesta,“ nezapomněl na vyhrocený zápas z konce května trenér Veselý. Je třeba pokračovat? Stačí letmý pohled na letohradské stránky a věta z referátu Miroslava Hynka: „Pak začal úřadovat nejlepší obránce domácích – pomezní Čížek, který úspěšně zastavoval jednu akci hostí za druhou,“ zbytek jsou suchá, ale dosti výmluvná fakta. Dva neuznané letohradské góly, šest žlutých karet proti jediné domácí, první gól v 9. minutě po rozehrání akce bez odpískání.
Očima Jaroslava Veselého: „Jak se mohu za předchozí zápasy zlobit na mužstvo, v Turnově kluci odehráli slušné utkání. Tady začala vzestupná tendence našich výkonů.“
Postřeh Deníku: Aby trenér Veselý nenechal nit suchou na výkonech rozhodčí, to se opravdu nestává často. Za vše hovoří jeho pozápasové vyjádření na stránkách klubu: „Proti čtrnácti lidem se hraje hodně špatně. Obvykle si na rozhodčí nestěžuji, ale myslím, že to bylo naprosto tendenčně řízené utkání. Dostali jsme strašně moc žlutých karet a nebyly nám uznány dva, podle mě, regulérní góly. I první gól, který jsme inkasovali, byl z vymyšleného faulu. Navíc rozehrání, které mělo být na píšťalku, bylo bez pokynu rozhodčího. Jsem totálně konsternován.“

Díl dvanáctý: Hubený bod, ale bod

Letohrad – Chrudim 0:0
Chrudim doma a venku, to je jako den a noc. Do Letohradu přijel nakonec druhý tým divize ukopat bod a uspěl, protože domácí žádnou z vyložených šancí mezi tři tyče nedostali. Pouhých sto osmdesát diváků nemělo čemu tleskat, jedno pozitivum se na podprůměrném utkání ovšem našlo: po šesti nulách naskočil konečně do tabulky v kolonce Letohrad alespoň jeden bod.
Očima Jaroslava Veselého: „Pepa Semerák zahodil tři vyložené příležitosti, to byl klíčový moment utkání. Chrudim nejevila známky hry.“
Postřeh Deníku: Šestizápasová série porážek přerušena. Chrudim bod chtěla, domácí by na tři museli proměnit některou z vyložených šancí.

Díl třináctý: Vysvobození přišlo

Nová Paka – Letohrad 0:1
Letohradský zachránce z 36. minuty se jmenuje Jan Řehák. Jeho hlavička po rohu vrátila do řad OEZ tolik potřebný klid. Veselého ovečky v Nové Pace příkladně dřely celých devadesát minut, vzadu je navíc druhou nulou v řadě podržel jistý Kykal. Novopačtí nenašli na pečlivou defenzivu potřebný recept a přenechali všechny body i zlepšujícímu se Letohradu.
Očima Jaroslava Veselého: „Na rovinu? Do Paky jsme přijeli pro bod, přizpůsobili jsme tomu taktiku. Hráči unesli tlak, uhráli nulu vzadu, pozitivní je, že dali gól z nacvičené standardní situace.
Postřeh Deníku: Tak konečně! Nebýt této výhry, namočil by si Letohrad velmi výrazně dresy v sestupových vodách.

Díl čtrnáctý: Vítězně už i doma

Letohrad – Dobrovice 2:0
Konec dobrý, všechno dobré, alespoň na domácím hřišti, kam se přišlo na exligistu Zbončáka v dresu beznadějně posledního celku tabulky podívat pouhých 150 diváků. Paradoxně se hrál v Letohradu oboustranně mnohem líbivější fotbal, než proti vysoce postaveným Měcholupům či Chrudimí. Bitvu s otevřením hledím si pohlídali domácí , kterým pomohla osvědčená útočná vozba Semerák, Brendl. Navíc Pavel Kykal ani potřetí v řadě nelovil míč ze sítě.
Očima Jaroslava Veselého: „Dobrovice se prezentovaly nejhezčím fotbalem z týmů, které sem na jaře přijely, žádné zdržování. Takový mančaft si nezasloužil spadnout. Je mi to záhadou, teda není, když se zamyslím nad pozadím divize. Utkání rozhodl gól Brendla, kterým jsme zlomili soupeřův tlak a pak už Dobrovici přehrávali.
Postřeh Deníku: Žádné brankové hody OEZ letos nepředvedl, na jaře se trefil pouze čtnáctkrát. 2:0 pokořil jen poslední Dobrovici a paradoxně také na podzim suveréna z Pardubic.

Díl patnáctý: Živanice nikdy více

Živanice – Letohrad 3:3
Hostům o nic nešlo, domácí bojovali o bytí a nebytí v divizi. Vaniš sice Letohrad poslal rychle do vedení, jenže domácí ještě do poločasu skóre otočili a ve 48. minutě vedli již 3:1. Čtvrtý gól ale Živanicím neuznal rozhodčí Vídeňský a zbytek tragikomického příběhu už všichni dobře znají: dvě nařízené a proměněné penalty Brendlem, vyloučení domácího Hrma a druhý „zápas“ po závěrečném hvizdu. Inzultaci rozhodčích i delegáta řídili nejen živaničtí fotbaloví fanoušci, ale i místní svatebčané. Kauzou se nyní zabývají policisté i fotbalový svaz.
Očima Jaroslava Veselého: „Utkání provázelo strašně moc emocí už v týdnu. Náš výkon byl z různých důvodů v první půli tristní, a to jsme ještě z kraje druhé půle dostali na 3:1. Že jsme vyrovnali díky penaltám, je obecně známé. Jsem přesvědčen, že druhá naše penalta nebyla, i když bych takové věci neměl říkat.
Postřeh Deníku: Letohrad byl v nelehké pozici. Kdyby v Živanicích prohrál, byl by nařčen z pomoci domácím. Po remíze 3:3 to spíše vypadalo, že pomáhá sestupem ohroženému Turnovu. Podle průběhu utkání je ovšem zřejmé, že Letohradští hráli svoji hru a v hlavní rolích byli úplně jiní lidé.

Autor: JAN POKORNÝ
Převzato z www.denik.cz


Text vložil: Admin

 

Rozpis utkání

  • 01.10.2023 09:00 | Starší elévové A | FK Letohrad - TJ Svitavy, FK Pardubice, SK Pardubičky
  • 01.10.2023 09:00 | Mladší elévové A | FK Letohrad - TJ Svitavy, FK Pardubice, SK Pardubičky
  • 08.10.2023 09:00 | Starší elévové A | MFK Chrudim - FK Letohrad, SK Vysoké Mýto, Spartak Choceň
  • 08.10.2023 09:00 | Mladší elévové A | MFK Chrudim - FK Letohrad, SK Vysoké Mýto, Spartak Choceň
  • 08.10.2023 09:30 | U15 - VP | FK Letohrad - Spartak Choceň

Partneři

Partner fotbalového klubu FK Letohrad Partner fotbalového klubu FK Letohrad Partner fotbalového klubu FK Letohrad Partner fotbalového klubu FK Letohrad