Letohrad - Nový Bydžov 0:1

FK Šumperk - FK Letohrad - příprava - UMT Šumperk, 22.02.2020 od 10:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - TJ Sokol Libiš, 07.03.2020 od 14:30 hod

FK OEZ Letohrad – RMSK Cidlina Nový Bydžov 0 : 1 (0:1)

Domácí: Kykal – Kříž (66.Konečný), Strasmeier, Vaniš, Macháček – Stejskal, Bíro, Kuželka, Jiroušek (61.Gerža) – Brendl, Semerák Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Cejnar – Pilař, Matějka, Prokopec, Žalman – Vaněk (75.Langr), Blažej, Vaníček, Krois – Kazda (90.Jilemnický), Valenta (81.Bastin) Trenér: Ladislav Brož

Branky: 6.Matějka

ŽK: Bíro, Semerák – Pilař, Blažej, Kazda, Valenta

HR: Průcha Miroslav AR: Klátil, Vrzal

Průběh utkání: Když nedáš gól nemůžeš vyhrát. To je nejjednodušší charakteristika sobotního podvečeru. Co vše se dá spálit demonstrovali domácí hráči tím nejvýstižnějším způsobem. Favoritovi vstup do nového ročníku výsledkově nevyšel a po prvních bodech se bude muset ohlížet za týden v Měcholupech, což nebude snadná práce. Hojná skupina soupeřových fanoušků uznale pokyvovala nad výkonem Letohradu a utěšovala své kolegy z místních Fans, že tolik štěstí už dlouho neměli. Přesto odjížděli domů s třemi body a pocitem nadšení. V utkání bylo uplatněno pravidlo, že ošetřovaný hráč nesmí tři minuty na hřiště a světe div se, hra plynula, prostor pro simulování nebyl, a tak se na „trestnou lavici“ nikdo nepodíval. Podobně jako před nedávnem v poháru utkání otevřel rychlý gól. Tentokrát ho ovšem nevstřelili hráči v modrých dresech, ale Bydžovský kapitán Matějka, který na hranici šestnáctky vypustil životní ránu do Kykalovy šibenice. Vzápětí mohl vyrovnat po Brendlově uvolnění Jiroušek, ovšem v pozici sám na brankáře neuspěl a načal tak festival zahozených tutovek svého týmu. V 9.minutě roh Bíra poskakoval na břevnu. Vanišova dělovka se odrazila od Cejnarovy hrudi, dobíhající Semerák přestřelil jak jinak v situaci osamocen před bránou. Před přestávkou se blýskl technickou parádou Bírou, střela olízla pouze tyč. Po přestávce se obraz hry nezměnil a publikum opět vzdychalo nad okamžiky, které byly k neuvěření. Bíro zamířil k tyči, Cejnar vyrazil k nebráněnému Brendlovi, pokus z úhlu proletěl podél brány. V 50.minutě Kuželka postupoval sám na bránu, položil si gólmana, místo zakončení do opuštěné svatyně volil přihrávku na překvapeného Brendla, jehož střelu pacifikoval vracející se stoper. Následně hlavičkoval těsně kolem spojnice tyče a břevna Strasmeier. Hosté podobně jako v první části hry ohrozili Kykala jednou a to vydatně. Valentovu střelu po zemi domácí brankář s námahou vytlačil na roh. Na opačné polovině zamířila Brendlova levačka do protilehlého rohu branky, kde se na oplátku vyznamenal Cejnar. V 78.minutě Semerák ve skluzu cpal balón před bránu, těsně před Brendlem odvrátil Pilař. V 80.minutě Stejskal vyzval k brejku Brendla, jeho lob skončil na pravé tyči. V zoufalém závěru se střeleckou smůlu nepodařilo protrhnou ani Bírovi, jehož roh přímo z branky vyhlavičkoval pohotový Prokopec.

Text vložil: Roman Suchomel

Zápas se mi hodnotí velmi těžce. Myslím si, že jsme předvedli velmi slušný výkon a byli téměř po celé utkání lepším týmem. Za vše mluví číslo 22 střel směrem na branku, bohužel jen 4 mířili do prostoru branky. Měli jsme neuvěřitelné množství vyložených příležitostí. Utkání mohlo klidně skončit 6:2 v náš prospěch. Obávám se, že i kdybychom hráli do půlnoci, gól nám souzený nebyl. Přestože jsme prohráli, musím všem hráčům poděkovat za výkon. Jediné, co mohu vytknout, je neproměňování příležitostí. Taková to smolná prohra nás nesmí zlomit, ale naopak semknout a vyhecovat k ještě lepším výkonům a hlavně výsledkům.

• 20.02.2020 16:15 | U13 - VP | FK Letohrad - TJ Dlouhoňovice
  • 22.02.2020 08:00 | Mladší elévové A | Halový turnaj v Libchavách -
  • 22.02.2020 10:00 | A muži | FK Šumperk - FK Letohrad - příprava - UMT Šumperk
  • 22.02.2020 11:00 | U19 - KP | FK Letohrad - TJ Jablonné nad Orlicí - příprava - UMT Letohrad