Letohrad - Velim 1:2

FK Pardubice B - UMT Pardubice - FK Letohrad - příprava - UMT Pardubice, 29.02.2020 od 15:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - TJ Sokol Libiš, 07.03.2020 od 14:30 hod

FK OEZ Letohrad – FC Velim 1 : 2 (0:1)

Domácí: Kykal – Kříž (46.Kail), Strasmeier, Vaniš, Macháček – Konečný (63.Gerža),Stejskal, Bíro, Jiroušek (46.Řehák) – Brendl, Semerák Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Svoboda – Kohoutek, Marek, Budínský (81.Škarecký), Antoš – Tlučhoř, Vajgl, Wolf (72.Vácha), Urban – Snop, Kacafírek Trenér: Jakub Stach

Branky: 58.Macháček – 15.Snop, 81.Vajgl

ŽK: Bíro, Stejskal – Budínský, Tlučhoř

HR: Novotný Zbyněk AR: Arnošt, Novák

Průběh utkání: Velim přijela do Letohradu bez ztráty bodu v dosavadních odehraných zápasech a s touto bilancí se vracela i domů, což rozhodně nikoho z domácích příznivců netěšilo. Pakliže domácí vyhořeli v podzimní premiéře na neproměňování šancí, tentokrát se jim na hřišti příliš nedařilo. Za dobře hrajícím soupeřem zaostávali v pohybu, rychlosti i přesnosti hry. Zápas mohl mít i jiný průběh, kdyby hned v úvodu nezazdil své příležitosti zkušený Brendl. Ideální pas od Bíra za obranu vytáhlý útočník neproměnil do gólového konce i za přispění hostujícího stopera, který nepříliš šetrně Brendla remploval. Ve 13.minutě Konečný míč posadil přesně na Brendlovu hlavu tutovka s číslem dvě skončila mimo tři tyče. Po čtvrthodině hry přišel trest, na kterém se velkou měrou podílel Kykal. Domácí brankář při odkopu netrefil dobře míč a Snop do opuštěné svatyně skóroval. Ve 20.minutě Bíro centroval, ve vápně se snažil zakončit efektně Brendl, ale míč minul. Ve 24.minutě kroutil míč do šibenice levačkou Vaniš z přímého kopu, nadějné střele scházelo pár centimetrů. V domácí kabině proběhla bouře, alespoň co se týká zvýšeného hlasu trenéra Veselého. Adresáti výčitek však vstoupili do druhého dějství tak, že Urban se Snopem málem navýšili vedení svého týmu. V 58.minutě bylo vše jinak. Po rozehraném přímáku a následné vratce míče se do něj opřel nekompromisně Macháček a výtečnou střelu zastavila až síť. Branka však domácí neprobudila a své zaváhání začal napravovat Kykal. Vajglovu přihrávku umisťoval Budínský Kykal výtečně zachránil. V 67.minutě se vyznamenal domácí gólman podruhé. Snop z malého vápna mířil přesně k tyči, Kykal se natáhl a míč směřující za svá záda bravurně vytěsnil. V 69.minutě se opřel do balónu Vaniš, Svoboda vyboxoval. V 74.minutě Macháček vystrašil brankáře pohotovou střelou. V 80.minutě dokonal svůj příspěvek pro tým Kykal, Kacafírka vychytal v souboji jeden na jednoho, poradil si i s následnou dorážkou. V 81.minutě si postavil míč ke standartce Vajgl a levačkou trefil přesně levý horní roh Kykalovy brány. Domácí mohli ještě vyrovnat, přímý kop Bíra Svoboda vyrazil ke Geržovi, který placírkou přestřelil opuštěnou bránu.

Text vložil: Roman Suchomel

Už po několikáté, jsme domácí utkání začali velmi lacinou a brzkou brankou, která vždy ovlivní negativně naší hru. Poté jsme se snažili vyrovnat, soupeř organizovaně bránil a čekal na rychlé brejky, kterých jsme mu nabídli vrchovatě, naprosto zbytečnými ztrátami míče. Je pro mě nepochopitelné, že když už se nám s velkou námahou podařilo vyrovnat, tak místo toho abychom pokračovali v aktivní hře, tak jsme přenechali iniciativu soupeři, který si vytvořil 3 gólové příležitosti a po zásluze nás potrestal. Jsem velmi rozčarovaný jak z výsledku tak hlavně z předvedené hry, ani z poloviny jsme se nepřiblížili herním výkonům z úvodních dvou utkání. Nechci tím ale snižovat výkon soupeře, který byl velmi dobrý a Velim zde vyhrála naprosto zaslouženě.

• 23.02.2020 10:30 | U13 - VP | BS zimní liga Dobruška 2019-2020 - 10:30 SK Solnice, 11:30 FK Náchod, 12:00 SK Dobruška/Opočno
  • 23.02.2020 11:00 | U15 - VP | FK Letohrad - Sokol Libchavy - UMT Letohrad
  • 29.02.2020 08:00 | Starší elévové A | Halový turnaj U11 ve Skutči -
  • 29.02.2020 10:00 | U13 - VP | BS zimní liga Dobruška 2019-2020 - MFK Nové Město nad Metují,FK Letohrad, SK Solnice,FCHK,Sokol Třebeš,SK Dobruška/TJ Opočno,SK Rozkoš Česká Skalice,