1.FK NOVÁ PAKA - FK OEZ LETOHRAD

FK Pardubice B - UMT Pardubice - FK Letohrad - příprava - UMT Pardubice, 29.02.2020 od 15:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - TJ Sokol Libiš, 07.03.2020 od 14:30 hod

1.FK NOVÁ PAKA – FK OEZ LETOHRAD 0 : 1 ( 0:1)

Domácí: Ottmar – Kout, Ptáček, Čokina, Mačí – Rozsévač, Koza (85.Svoboda) Filip, Bažík – Počta , Král (22.Jisl, 90.Fišar).

Hosté: Kykal – Kříž , Strasmeier, Vaniš, Macháček (74.Kail) – Stejskal (89.Gerža), Bíro , Kuželka ,Nadrchal – Brendl (80.Konečný), Semerák

Branka: 36.Nadrchal

ŽK: Bažík,Ptáček– Kail

HR: Myška

AR: Garaja ,Jeník

Letohrad přijel do Nové Paky s uzdraveným Nadrchalem ,který se vrátil do sestavy po dlouhém zranění,vždyť poslední divizní utkání odehrál 21.3. s Náchodem. Letohrad začal aktivně a celý první poločas se odehrál pod jeho taktovkou . Letohrad hru konroloval, měl častěji míč na svých kopačkách ,ale domácí se zaměřili na pozornou obranu,se kterou si hosté nedokázali poradit.Domácí zahrozili v úvodu zápasu Bažíkem,ale jeho střela skončila mimo Kykalovu bránu. V 17.minutě po rychlém protiútoku hlavičkoval nepřesně Počta.Od této chvíle Letohrad soupeři na dlouhé minuty nepůjčil míč .Domácí hráli pasivně a Kykal se bráně nudil .Přesto první střela mezi tyče,kterou vyslali hosté znamenala vedoucí branku .Ve 36 minutě po rychlé kombinaci našel Semerák zpětnou přihrávkou osamoceného Nadrchala , který střelou k tyči překonal brankáře Ottmara.Ve 40 minutě mohl Letohrad své vedení navýšit.Nadrchal vybojoval postranní čáry míč,jeho střelu domácí brankář vyrazil ke Kuželkovi, který z první střílel těsně vedle. Do druhého poločasu domácí nastoupili jako vyměnění. Začali agresivněji napadat rozehrávku Letohradu a na hřišti se obraz hry změnil. Letohrad se do 65.minuty bránil tlaku domácích a hráči Nové Paky měli více ze hry. V 60 minutě se do největší šance ve druhém poločase dostal domácí Ptáček, ale jeho střela skončila těsně vedle pravé tyče Kykalovy brány. V závěru zápasu trenér Frýdek vsadil vše na útok.Dlouhé nakopávané balony letohradská obrana odvrátila a v samém závěru mohl po rychlém protiútoku nejprve skórovat Semerák a v zápětí se k odraženému míči dostal Stejskal, který nastřelil břevno Ottmarovy branky. Zápas skončil výhrou Letohradu, v utkání dominovaly obrany obou týmů a rozhodla jediná chyba domácích,kterou využil neobsazený Nadrchal.

Text vložil: Hynek Miroslav

Pro oko diváka to asi moc pohledný fotbal nebyl. Byla to spíše taktická bitva a ,i díky podmáčenému terénu, boj. My jsme byli nebezpečnější a díky vstřelené brance i efektivnější. Tímto vítezstvím jsme jen umazali domácí ztrátu, nic víc. Teď už se všichni musíme soustředit na náročný "anglický týden", středeční pohár s druholigovou Čáslaví , hlavně na duel s houževnatým nováčkem z Jičína, což je pro nás priorita.

• 23.02.2020 10:30 | U13 - VP | BS zimní liga Dobruška 2019-2020 - 10:30 SK Solnice, 11:30 FK Náchod, 12:00 SK Dobruška/Opočno
  • 23.02.2020 11:00 | U15 - VP | FK Letohrad - Sokol Libchavy - UMT Letohrad
  • 29.02.2020 08:00 | Starší elévové A | Halový turnaj U11 ve Skutči -
  • 29.02.2020 10:00 | U13 - VP | BS zimní liga Dobruška 2019-2020 - MFK Nové Město nad Metují,FK Letohrad, SK Solnice,FCHK,Sokol Třebeš,SK Dobruška/TJ Opočno,SK Rozkoš Česká Skalice,