Hlavní menu

Letohrad - Čáslav 1:0

Další utkání A muži:
FK Pardubice B - UMT Pardubice - FK Letohrad - příprava - UMT Pardubice, 29.02.2020 od 15:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - TJ Sokol Libiš, 07.03.2020 od 14:30 hod

FK OEZ Letohrad – FC Zenit Čáslav 1 : 0 (1:0)

Domácí: Kykal – Kříž, Strasmeier, Vaniš, Macháček – Stejskal (27.Gerža, 75.Jiroušek), Kuželka, Bíro, Nadrchal (61.Kail) – Konečný, Semerák Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Volík – Belko, Ptáček, Růžička, Dragoun – Fikej (66.Racko), Šisler, Štětina (75.Prášil), Bartl – Kopic, Kunášek Trenér: Pavel Malura

Branky: 30.Bíro z penalty

ŽK: Kykal, Bíro – Dragoun

Diváci: 400

HR: Lerch Ondřej AR: Pospíšil, Blažej

Průběh utkání: Ve 2.kole Ondrášovka Cupu se na východě Čech zrodilo velké překvapení. Domácí si ze soupeře, hrajícího 2.ligu, mnoho nedělali a zaslouženě postoupili do kola třetího, což je vyrovnání historického úspěchu. Na protivníka si musí počkat do 7.9., kdy se potkají Viktorka Žižkov s Hradcem Králové. V první půli nebyl na hřišti znatelný rozdíl dvou soutěží a opatrný úvod ukončila až nepřesná dělovka Semeráka. Po půlhodině hry utancoval Konečný Ptáčka a ten si musel pomoci ve velkém čtverci faulem. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Bíro. Po změně stran se svou rychlostí prosadil Konečný, střelu bez přípravy s notnou dávkou štěstí pacifikoval Volšík. Středočeši procitli a uzavřeli domácí na vlastní polovině. Do gólové šance je však s nadšením a ohromnou vůlí hrající domácí tým nepustil. Naopak na druhé polovině hřiště Vaniš trefil po rohu břevno, Semerák z úhlu bránu minul. Když už publikum hlasitě oslavovalo, v nastaveném čase nad rámec avizovaných dvou minut čaroval Kykal. Vůbec největší příležitost favorita napoprvé zhatil Šislerovi famózní Kykal, který si poradil i s dorážkou nejzkušenějšího čáslavského hráče Kunáška.

Text vložil: Roman Suchomel
Slovo trenéra

Bylo to typické pohárové utkání, kdy se papírově slabší mužstvo vyhecuje k maximálnímu nasazení a výkonu. Náš postup považuji za zasloužený, přestože nás soupeř dostal, zejména ve druhém poločase, pod veliký tlak. Je to taková třešnička na dortu pro naše hráče, kteří poctivě trénují. Teď už je třeba se soustředit na utkání s Jíčínem, kde naše role budou v obráceném gardu, což pro nás bude daleko těžší, jak už jsme se v minulosti několikrát přesvědčili....

Rozpis utkání

• 23.02.2020 10:30 | U13 - VP | BS zimní liga Dobruška 2019-2020 - 10:30 SK Solnice, 11:30 FK Náchod, 12:00 SK Dobruška/Opočno
  • 23.02.2020 11:00 | U15 - VP | FK Letohrad - Sokol Libchavy - UMT Letohrad
  • 29.02.2020 08:00 | Starší elévové A | Halový turnaj U11 ve Skutči -
  • 29.02.2020 10:00 | U13 - VP | BS zimní liga Dobruška 2019-2020 - MFK Nové Město nad Metují,FK Letohrad, SK Solnice,FCHK,Sokol Třebeš,SK Dobruška/TJ Opočno,SK Rozkoš Česká Skalice,
  • 29.02.2020 12:00 | U19 - KP | FO Lanškroun - FK Letohrad - příprava - UMT Lanškroun