Letohrad - Jičín 5:0

FK Pardubice B - UMT Pardubice - FK Letohrad - příprava - UMT Pardubice, 29.02.2020 od 15:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - TJ Sokol Libiš, 07.03.2020 od 14:30 hod

FK OEZ Letohrad – SK Jičín 5 : 0 (4:0)

Domácí: Kykal – Kříž (57.Jiroušek), Strasmeier, Vaniš, Macháček – Nadrchal Kuželka, Bíro (79.Řehák), Kail – Brendl, Semerák (66.Konečný) Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Puš – Malý, Macháček, Votrubec, Řeháček – Gaubman, Horčičko (68.Pivrnec), Mikolášek, Vích (64.Hůlka) – Matějka, Michálek (79.Jedounek) Trenér: Roman Mikolášek

Branky: 13.Kail, 20. a 45.Semerák, 28.Bíro, 56.Kuželka

ŽK: Macháček, Konečný – Malý, Michálek

HR: Janíček Marek AR: Vrzal, Čechlovský

Průběh utkání: Letohradští fanoušci, kteří po úvodních podzimních nezdarech nezanevřeli na fotbal rozhodně nelitovali. To co mělo přijít už s Bydžovem naplno vypuklo v sobotním podvečeru a odskákal to divizní novic Jičín. Pět krásných gólů, výtečné akce i promrhání dalších sólových úniků a naprostá spokojenost všech přítomných tak vypadala letohradská fotbalová show. Na promáčený trávník vyběhli statečně hosté a Vích svoji levačkou vystrašil Kykala. Dá se říci, že příležitost ze třetí minuty byla labutí písní borců v oranžových dresech. V 9.minutě Brendl nahrál Kailovi, ten krásně našel Semeráka, který po otočce jen nepatrně minul bránu. Ve 13.minutě už udeřilo. Obránce Malý zaváhal a důrazný Kail si našel cestu k brankové čáře odkud výtečně a s velkým citem pro hru trefil naprosto přesně místo, které bylo třeba. Ve 20.minutě přišla druhá radost z branky. Bíro rozehrál přímý kop, po obranné hlavičce se míč odrazil k Semerákovi, a ten neměl problém zakončit do otevřené svatyně. Další hbitý atak na sebe nenechal dlouho čekat. Nadrchal, Brendl, zakončující Bírovu ránu zachytili tělem hostující hráči. A poté to přišlo. Ve 28.minutě se do míče opřel snad ze 30 m Bíro a rána nesoucí ty nejpřísnější parametry zapadla za bezmocného Puše. Ve 34.minutě Macháček vyslal kolmicí do brejku Semeráka, Puš byl u míče dříve. Následoval další rychlý přechod do útoku a po něm Kuželka pumelicí málem zlomil břevno soupeřovy branky. Publikum si zápas užívalo, k čemuž přispěly i dva průniky Nadrchala s nepřesnou koncovkou. Před odchodem do kabin se ještě na trávníku odehrála výtečná souhra tria Nadrchal, Kail a skórující Semerák. Po přestávce se obraz hry nezměnil, rozdíl byl pouze v brankovém vyjádření. Nejprve Kuželka zakončil zkušeně samostatný únik a vstřelil první gól v modrobílém dresu, který oslavil skokem plavmo. Zbytek utkání už byl pouze festivalem zahozených šancí a pěkných fotbalových momentů. V 65.minutě postupoval sám Bíro, chtěl si vychutnat gólmana, ale skončil v příliš velkém úhlu. Další brejk po pravé straně předvedl Konečný, pas na malém vápně připravenému Brendlovi došel přesně, avšak zkušený útočník neskutečně přestřelil. V 87.minutě velmi dobře hrající Kail uvolnil Konečného, brankář Puš zachránil svůj tým od dalšího gólu. V 88.minutě vyprášil Pušovi rukavice Nadrchal. V poslední minutě se dostali ke slovu hosté, Matějkovu hlavičku našel u levé tyče ve svých rukavicích po ukázkové robinsonádě Kykal.

Text vložil: Roman Suchomel

Jsem rád, že jsme dostáli role favorita utkání. Jsem nespokojen s naší obranou hrou v úvodní dvacetiminutovce, zkušenější a lepší protivník by nás potrestal gólem. Hráči musí hrát stejně zodpovědně proti Čáslavi jako proti Jičínu. Tři body bych rád poslal do nemocnice Lukáši Geržovi, který utrpěl zranění v pohárovém utkání a je pro podzimní část mimo hru, tímto mu přeji brzké uzdravení jménem celého mužstva a vedení klubu.

• 23.02.2020 10:30 | U13 - VP | BS zimní liga Dobruška 2019-2020 - 10:30 SK Solnice, 11:30 FK Náchod, 12:00 SK Dobruška/Opočno
  • 23.02.2020 11:00 | U15 - VP | FK Letohrad - Sokol Libchavy - UMT Letohrad
  • 29.02.2020 08:00 | Starší elévové A | Halový turnaj U11 ve Skutči -
  • 29.02.2020 10:00 | U13 - VP | BS zimní liga Dobruška 2019-2020 - MFK Nové Město nad Metují,FK Letohrad, SK Solnice,FCHK,Sokol Třebeš,SK Dobruška/TJ Opočno,SK Rozkoš Česká Skalice,