JISKRA Ústí n.Orlicí - FK OEZ Letohrad

Další utkání týmu A muži není naplánováno.

JISKRA Ústí n.Orlicí  – FK OEZ Letohrad 1 : 1 ( 0:0)

Domácí: Toman – Roupec, David , Borek ,Pászto – Kukla(88.Tomášek),Roušar,.Dostál J.,Javůrek (90.Ráb) – Dostál Z. (90.Stejskal) ,Vaňous

Hosté: Kykal – Moník, Strasmeier, Vaniš, Macháček – Stejskal ,Kuželka , Bíro ,Nadrchal (72.Konečný)  – Brendl, Semerák

Branky: 72.Javůrek – 86.Brendl

Žluté karty :Dostál  – Strasmeier ,Semerák ,Stejskal

HR: Kalenda

AR: Hrubeš, Pospíšil

Letohrad přijel do Ústí s vědomím že je v Ústecké aréně nečeká nic lehkého .Navíc první pohled na podmočený trávník po noční přeháňce dával tušit že to bude spíše boj o každý metr hřiště.Letohrad vstoupil do zápasu aktivněji .Již ve 3.minutě se do slibné akce dostal Nadrchal,ale jeho střelu domácí obránci zblokovali. V 11.minutě se ke střele dostal Semerák, ale jeho střela skončila v náručí Tomana.Do 100% šance se po dlouhém autu Semeráka dostal Strasmeier před Tomana,ale domácí brankář střelu znamenitě zneškodnil. O chvíli později Nadrchal domácího brankáře překonal,ale rozhodčí před tím zapískal faul na brankáře.Ve 30.minutě Brendl překonal Tomana podruhé ,ale na těžkém terénu mu předtím míč skočil na ruku a opět zůstal stav zápasu beze změny. Letohrad v prvním poločase postupně získával uzemní převahu a na domácí se valil jeden útok za druhým.Ve druhém poločase se úsilí hostů ještě stupňovalo,ale bez brankového efektu.V 48 minutě se ocitl před brankou Semerák ale nedal.V 50minutě domácí bránu technickou střelou obstřeloval Macháček.Další tutovku měl na noze Strasmaier,ale netrefil prázdnou bránu.První vážnější ohrožení Kykalovy brány přišlo v 67.minutě. Po trestném kopu domácích hosté s obtížemi ubránili čisté konto. Domácí udeřili v 72.minutě na polovině hřiště zachytili hostující rozehrávku a po rychlém brejku domácí Javůrek přehodil brankáře Kykala.Hosté se z direktu rychle oklepali a v 86 minutě nakonec Brendl srovnal stav zápasu na 1:1. Domácí se v závěru zápasu nikam netlačili a zdržovací taktikou nakonec bod ubránili.Hosté odjížděli z Ústí s pocitem zklamání, protože opět rozdali body v zápase ve kterém byli výrazně lepší ,ale jako v prvním zápase sezóny s Bydžovem střelecky selhali. Okresní derby přilákalo do ústeckého areálu pěknou návštěvu a přítomní diváci ocenili potleskem hráče za pohledné akce a bojovnost kterou se obě mužstva prezentovala.

Text vložil: Hynek Miroslav

Jednoznačná ztráta 2 bodů, to říkám i s vědomím, že jsme vyrovnávali až na konci zápasu. Po celé utkání jsme byli jednoznačně lepším týmem, domácí od výraznější porážky zachránil výborný Toman v brance, naše nemohoucnost v koncovce a několikrát i terén. I když se hrálo na velmi těžkém terénu, tak se nám dařila kombinační hra. Více než inkasovaná branka mi vadí to, že jsme víc branek nevstřelili. Hráči zaslouží pochvalu za to, že až do poslední minuty srdnatě bojovali o výhru i přes smolný průběh. Hrálo se před výbornou kulisou, děkuji naší velmi početné skupině fanoušků za neúnavné povzbuzování.