Pohár: Dvůr Králové - Letohrad 2:3

Další utkání týmu A muži není naplánováno.

Dvůr Králové  – FK OEZ Letohrad 2 : 3 ( 2:2 )

Domácí: Ulrych – Macek, Šulc, Rejl, Ježek – Gorol, Kilevník (74.Fejk), Holub, Diviš – Kořínek (85.Marks), Privara (67.Řežábek)

Hosté: Kykal – Moník, Strasmeir, Vaniš, Macháček – Nadrchal (87.Štěpán), Bíro, Nágl, Kail – Semerák, Kabourek

Branky: 35.Diviš, 41.Kořínek – 25.Nadrchal, 39.Kabourek, 62.Semerák

ŽK: Šulc, Kořínek – Kail, Bíro

HR: Schröter Martin AR: Langer, Kříž

Průběh utkání: První kolo Ondrášovka cupu lépe zvládl favorit, byť výkon zcela určitě nebyl dle představ. Do začátku třetí ligy budou muset svěřenci trenéra Veselého zapracovat, aby v nové soutěži hráli důstojnější roli než tomu bylo v předchozích postupových sezónách. Dvůr se ukázal jako snaživý soupeř, dvakrát dokázal stáhnout jednobrankové manko, potřetí se mu to již nepovedlo, a tak do druhého kola putuje Letohrad. Hrát se bude 10.srpna v Pardubicích, což bude konfrontace s favoritem ČFL. FK OEZ hned v úvodu rychle zahrozil a zdálo se, že má hru pevně pod kontrolou. Bíro přesně našel Nadrchala, ten luxusní nabídku v branku nepřetavil. Po čtvrthodině hry se na levé straně narodila kombinace Macháčka s Náglem, tentokrát nedůrazně zakončoval Moník. Ve 23.minutě kapitán Semerák poslal dlouhý aut do vápna, kde se prosadil Kabourek, mířil však nad bránu. Povedený start do pohárového utkání završil Nadrchal nekompromisní ránou pod břevno po vlastním brejku a spoluprací s Bírem. Obdržený gól domácí nastartoval a hra se vyrovnala. Ve 33.minutě centroval Gorol a Kořínek na malém vápně slibnou akci nedotáhl do cíle. O dvě minuty později Diviš vystřelil z hranice vápna a tečovaná střela skončila za zády bezmocného Kykala. Odpověď nachystal Vaniš, ránu vyrazil Ulrych s obtížemi na roh. Ve 39.minutě výtečně uvolnil Moník Nadrchala, ten předložil balón Kaňourkovi a mladíček vstřelil první soutěžní gól za Letohrad mezi muži. Ani nyní se hosté z vedení dlouho neradovali. Ve 41.minutě byl k vidění pohledný fotbalový moment. Gorolův centr nazdvihl hlavou Kořínek a přehodil Kykala. Po změně stran napřáhl Gorol a hrstka letohradských fanoušků se vyděsila. Poté zavelel ke zteči Pepa Semerák, nejprve vytvořil šanci pro Kabourka, který efektně nůžkami Ulrycha nepřekvapil. V 62.minutě Semerák zkušeně naběhl na dlouhý Kykalův výkop za vyděšené obránce a lobem rozvlnil síť za Ulrychem potřetí. V samotném závěru se o pojistku výsledku snažili Vaniš s Nadrchalem, jejich pokusům však scházela přesnost.

Text vložil: Roman Suchomel

Náš herní projev byl úměrný tomu, že jsme do zápasu šli z plného zatížení. Jelikož jsem utkání bral spíše jako další dobrý přípravný test, než vyloženě soutěžní zápas. Lecos mi tato konfrontace napověděla, ukázalo se kdo je schopen se proprat s fyzickým a psychickým diskomfortem. Pro nás je stále prioritou dobře se nachystat na mistrovskou soutěž než na pohár.

• 23.11.2019 09:00 | Mladší elévové A | Halový turnaj v Poličce -
  • 24.11.2019 10:00 | U13 - VP | BS zimní liga Dobruška 2019-2020 - 10:30 - FK Náchod, 11:00 - SK Dobruška /Opočno, 12:30 - SK Rozkoš Č.Skalice
  • 30.11.2019 12:30 | Starší elévové A | Halový turnaj U10 v Jaroměři -
  • 07.12.2019 08:00 | Starší elévové A | Halový turnaj U11 v Jaroměři -