Rozhodnutí výkonného výboru Fotbalové asociace ČR: Veškeré amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují.Konečné pořadí zůstává podle stavu k 8. dubnu.Kluby nepostupují ani nesestupují.

FC Slovan Liberec a.s. B - FK OEZ Letohrad

FK Čáslav - FK Letohrad, 31.05.2020 od 17:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - FK Velké Hamry, 06.06.2020 od 17:00 hod

FC Slovan Liberec a.s. B – FK OEZ Letohrad 2 : 1 ( 1 :1 )

Slovan Liberec B :Kovář – Pokorný , Kelič, Dejmek, Bina – Vlasko (59.Vojta), Daniel (90.Soběslav), Šticha, Rybanský – Suk, Kmoníček (69. Beneš)

FK OEZ Letohrad: Kykal – Moník, Macek (88. Konečný), Vaniš, Macháček – Kuželka, Bíro, Nágl (51. Štěpán), Kail – Semerák, Brendl (90.Kabourek)

Branky : 23. Rybanský ,86. Beneš  – 12 .Semerák

HR:Koval Zdeněk, AR Kalenda ,Severýn

ŽK: Bína – Moník

Diváci:180

V prvním mistrovském zápase zavítal Letohrad na Městský stadion v Liberci. V zápase ve kterém přítomným divákům obě mužstva předvedla spoustu zahozených brankových příležitostí. Letohrad sice na šance vyhrál 9:6, ale opět se potvrdilo, že hosté nejen v poháru,ale i v úvodu soutěže jsou na štíru s proměňováním střeleckých příležitostí.Letohrad se sice ujal vedení ve 12 minutě Semerákem , který využil Moníkovu přihrávku. Vyrovnání domácímu Liberci hosté doslova darovali.Ve 23.minutě domácí Rybanský obešel i Kykala a s přehledem vyrovnal na 1:1.Ve 34 minutě domácí zahrozili z rohového kopu na který Kykal sice nedosáhl , ale Vlasko se naštěstí z voleje netrefil .V 35 minutě se objevil Suk sám před Kykalem, ale letohradský brankář jeho střelu zneškodnil.Ve 37.minutě se nejprve opřel do míče Nágl a ve 42.minutě se křižnou střelou pokusil překonat brankáře Kováře Kuželka, ale obě střely mířily vedle domácí svatyně. Ve 44 minutě Biro našel ve vápně Brendla, ale jeho střela hlavou mířila nad.Ve druhém poločase se obě mužstva snažila vstřelit rozhodující branku . Blíže k ní měli domácí,kteří se v 50 minutě natlačili do vápna a Vaniš vykopával míč z brankové čáry.V 60.minutě Kykal neudržel ostrou střelu domácího Štichy ale Daniel odražený míč z bezprostřední blízkosti přestřelil.Z následujícího protiútoku opět Brendl orazítkoval tyč domácí brány.Hosté postupně přebírali iniciativu, ale Semerák a ani Brendl nedokázali protlačit míč do sítě.Už se zdálo, že utkání skončí remízou,když Letohrad v 86 minutě ztratil míč na útočné polovině a po brejku domácího Beneše ,který si pohrál i s oběma hostujícími stopery, vsítil branku na 2:1 pro domácí. V závěrečném náporu Letohradu v 92 minutě neprostřelil hradbu domácích těl Semerák ani Konečný.

Text vložil: Hynek Miroslav

Bylo to výsledkově otevřené utkání, které mohlo dopadnout jakkoliv. Herně jsme soupeře zejména ve druhé části přehráli. Měli jsme i více gólových příležitostí, které jsme buď zahodili, či nás vychytal výborný Kovář. Ovšem i Liberec si vypracoval několik vyložených příležitostí a v několika úsecích zápasu nás přehrával. Oba týmy hráli do poslední minuty na výhru, což bylo jistě atraktivní pro diváky. Jelikož dokázal druhý gól vstřelit Liberec, tak vyhrál zaslouženě. My se nemůžeme do nekonečna vymlouvat na to, že si šance vypracujeme, ale nedáme. Fotbal se hraje na góly, ne na počet šancí a herní převahu. Když dáme z devíti vyložených šancí pouze gól, je to strašně málo.

• 30.05.2020 09:00 | Starší elévové A | FC Hlinsko - FK Letohrad, SK Polička, FK Česká Třebová
  • 30.05.2020 09:00 | Mladší elévové A | FC Hlinsko - FK Letohrad, SK Polička, FK Česká Třebová
  • 30.05.2020 10:15 | U19 - KP | FK Letohrad - SK Pardubičky
  • 30.05.2020 13:00 | Starší elévové A | Landek cup 2020 pro U11 -