Letohrad - Boleslav B 2:0

Další utkání týmu A muži není naplánováno.

FK OEZ Letohrad – FK Mladá Boleslav B 2 : 0 (1:0)

Domácí: Kykal – Moník, Macek, Uvíra, Macháček – Nadrchal (89.Štěpán), Kuželka, Bíro (85.Nágl), Kail – Semerák, Brendl (72.Konečný) Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Jakubov – Johana (46.Kozma), Dimitrovski, Tvaroha, Brožek – Volf, Zahustel, Ščuk (46.Honc), Kostakis (79.Čech) – Dudka, Synek Trenér: Milan Pechanec

Branky: 32.Kuželka, 67.Brendl

ŽK: Nadrchal – Dudka

HR: Kotalík Petr AR: Vrzal, Němec

Průběh utkání: Po dvou letech se na východ Čech vrátila třetí liga a to se vší parádou. Vynikající zápas, vynikající kulisa a 200.bod v této soutěži pro domácí. Velmi slušná návštěva viděla kvalitní obětavý výkon, který přinesl po zásluze první vítězství v sezóně. Soupeř nastoupil s rychlostně vybavenými mladíky, dirigovanými zkušeným Johanou. Domácí využili poprvé díky jablonecké farmě hráče z Jablonce Uvíru a ten rozhodně nezklamal.
Úvod utkání byl ve znamení hostů. Rychlá kombinace, atakování rozehrávky přinesla hned v první minutě výhodu rohového kopu a sedmiminutové obléhání Kykalovy branky. V těchto momentech nebylo nikomu v hledišti moc do zpěvu. Ovšem první tutovka v minutě osmé se narodila na správné straně hřiště. Nadrchal s Kuželkou roztočili kolotoč, z kterého profitoval Brendl a zakončovatel Kail, bohužel pro domácí míč v síti neskončil, i když povedená akce by si to zasloužila. V 11.minutě se rozběhl Brendl a téměř celou polovinu hřiště přesprintoval v osamoceném úniku, Jakubov mu zmenšil střelecký úhel, střelu vykryl stejně jako dorážku Semeráka. Diváci se chytali za hlavu, co vše se dá zhatit a hra se přesunula na opačnou polovinu hřiště, kde načal svůj čarodějský výkon gólman Kykal. Zahřívací zákroky po střelách Zahustela a hlavičce Synka předznamenaly, že je Pavel v dobré pohodě. Ve 32.minutě se poprvé slavilo. Kuželka se v nepřehledné situaci opřel do balónu a nádherná přízemní bomba i s pomocí pravé tyče zapadla za záda bezmocného Jakubova. Závěr poločasu patřil hostům, ale žádná šance k vidění nebyla.
Po přestávce se opět hrál výtečný fotbal a mladíci z prvoligové rezervy opět nastartovali své tryskové motory, ovšem finální řešení mnoho slibných příležitostí nenabízelo a dopadlo stejně neúspěšně jako Zahustelův průnik v 61.minutě. O minutu později mohl složit reparát Brendl. Kuželka zkušeného útočníka výtečně poslal do brejku č.2, výsledek podruhé selhání v tisíciprocentní šanci. Následoval rohový kop, po skrumáži skončil míč na břevně. V 67.minutě si vybral slabší chvilku brankář Jakubov, špatnou rozehrávku zachytil Brendl a do prázdné brány pojistil vedení. Hosté vystupňovali tempo a všechny síly vrhly do útoku. Dimitrovskiho hlavička skončila těsně mimo. Ani domácí nezůstávali pozadu a k vidění byl fotbal nejvyšší třetiligové kvality. Macháček vybojoval míč ve vápně, Kuželka placírkou nepřesně zakončil. Konečný provětral brankáře po samostatné akci. Nastala závěrečná desetiminutovka a v té sehrál hlavní roli Kykal. Hosté měli dvakrát k dispozici přímý kop z hranice šestnáctky, poprvé Dudka trefil přesně, Kykal vyrazil u levé tyče, z dorážky míč orazítkoval břevno, další ránu z víka brány na opačné straně vytáhl neskutečným zákrokem opět Kykal. V 87.minutě se standardka opakovala, Dudka do zdi a další střelu pacifikoval nevídaným tygřím skokem letohradský strážce svatyně. Úplný konec domácí zkušeně sehráli na polovině soupeře a spokojení diváci se se svými hrdiny rozloučili závěrečnou děkovačkou.

Text vložil: Roman Suchomel

Bylo to kvalitní utkání s velmi kvalitním protivníkem. Hrálo se nahoru a dolů od první do poslední minuty. Museli jsme si hrábnout až na samou hranici svých možností. Chválím celý kolektiv za poctivý a týmový výkon. Hosté zde předvedli, že druhé místo z minulé sezóny nebyla náhoda. My si bodů s tak kvalitním soupeřem velmi vážíme.

• 23.11.2019 09:00 | Mladší elévové A | Halový turnaj v Poličce -
  • 24.11.2019 10:00 | U13 - VP | BS zimní liga Dobruška 2019-2020 - 10:30 - FK Náchod, 11:00 - SK Dobruška /Opočno, 12:30 - SK Rozkoš Č.Skalice
  • 30.11.2019 12:30 | Starší elévové A | Halový turnaj U10 v Jaroměři -
  • 07.12.2019 08:00 | Starší elévové A | Halový turnaj U11 v Jaroměři -