Hlavní menu

Letohrad - Ovčáry 1:1

Další utkání týmu A muži není naplánováno.

FK OEZ Letohrad – Sokol Ovčáry 1 : 1 (0:0)

Domácí: Kykal – Moník, Macek, Vaniš, Kail – Konečný (59.Nágl), Kuželka, Macháček, Nadrchal (66.Štěpán) – Semerák, Brendl Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Pávek – Chalupa, Studený, Matějček, Horák – Svoboda, Maršner (50.Martínek), Cigánek, Róth (64.Hašler) – Müller (77.Cousens), Dittrich Trenér: Pavel Janeček

Branky: 79.Semerák – 90.Matějček

ŽK: Kuželka, Konečný

Diváci: 360

HR: Janouch Marek AR: Grimm, Kříž

Průběh utkání: Letohrad je sedm kol bez výhry a začíná se sunout do suterénu tabulky. Domácí nenavázali na velmi dobrý výkon z minulého týdne proti Chrudimi a může to být zdatným soupeřem, který ukázal proč se pohybuje v horních patrech tabulky. Po zásahu kapitána Semeráka se zdálo i přes nepříznivé okolnosti ve vývoji zápasu, že bude možné naplno bodovat, avšak takticky nezvládnutý závěr znamená šestou remízu a potvrzení statutu remízového krále soutěže. Na počátku utkání se v dobrém světle prezentoval bývalý hráč Letohradu Ditrich, který hýřil aktivitou a svoji výbušností dělal bývalým spoluhráčům nemalé potíže. Jednu ze šancí připravil v 5.minutě pro zahraniční akvizici Rótha, ten se zřejmě zalekl a ideální pas v branku nepřetavil. Na pozici špílmachra se místo vykartovaného Bíra objevil Macháček a nezadržitelným průnikem ohrozil Pávka. Ve 12.minutě se ke slovu dostali opět hosté, centr Horáka hlavička Rótha, kteréhosi trestuhodně nikdo nevšímal, Kykal pozorný na brankové čáře. Pohlednou kombinaci na druhé polovině hřiště předvedli domácí, Nadrchal křižnou střelou bránu netrefil. Po půlhodině hry se popral o míč Brendl, Macháček zakončil levou nohou opět nepřesně. Další akce a Brendlova narážečka s Nadrchal končí v náruči Pávka. Po změně stran se pokračovalo v nastoleném trendu, Moník s Macháčkem vymysleli, po které se musel snažit Pávek v bráně hostů. V 66.minutě střílí Svoboda bez přípravy těsně nad bránu. První velká naděje ke skórování přišla v 68.minutě. Semerák se prosmýkl kolem protihráčů, Náglova hlavička u tyče olízla levou tyč Pávkovy svatyně. V 79.minutě se již spoře zaplněné hlediště dočkalo. Vanišův roh na přední tyči nadzvedl hlavou Macháček a Semerák na druhé tyči z voleje otevřel skóre. Hosté vrhly síly do útoku a domácí se bránili. Taktické střídání v poslední minutě nepřišlo, nebylo umožněno hlavním rozhodčím, a tak přišel trest, únik z pravé strany centr před bránu jemná teč Matějčka a bylo vyrovnáno.

Není to mým stylem, ale musím se vyjádřit k výkonu pana rozhodčího Janoucha. Nechci, aby to vyznělo, že rozhodčí utkání ovlivnil, hosté předvedli nesporné fotbalové kvality a bod je určitě spravedlivým vyjádřením poměrů sil na hřišti, přesto něco v rozhodcovské obci upřímně řečeno smrdí.

  1. Není mi jasné, proč se na poslední chvíli měnili rozhodčí tohoto zápasu.
  2. Vůbec nechápu proč do Letohradu jezdí rozhodčí z 250 km vzdálené Plzně.
  3. Již v 15.minutě bylo jasné jakým stylem se posuzování situací bude vyvíjet. Domácí byli šikanování za nesmysly v podobě házení autu a místa jeho provedení, na opačné straně to bylo jedno, to samé při rozehrávání standartek, vážený pane Janouchu má to smysl takto trápit přítomné diváky a popouzet si je proti sobě ? Rozdávání karet a posuzování faulů se řídí dle zásady, zařvi a máš vyhráno.
  4. Co si český, podezíravý člověk pomyslí je jasné, někdo měl zájem utkání ovlivnit, ale proč, hraje se 11.kolo, Ovčáry, znovu opakuji mají vysokou fotbalovou kvalitu.
  5. Nadávek šlo k panu Janouchovi hodně, ovšem vrchol byl v samotném závěru, nejprve nepovolené střídání, údajně z důvodu křičícího davu. Podotýkám, že ten dav bylo pět zoufalců, kteří chtěli povzbudit svůj tým.
  6. Úplný konec a vrchol zmaru, hosté vyrovnali a světe div se hvězda dne pan Janouch sleduje dění na hostující střídačce a kynutím hlavy se jako by ptá, stačí remíza, po souhlasném gestu utkání takřka bez nastaveného času končí a rozčílení diváci se rozcházejí do svých domovů, přijdou i příště ?

Text vložil: Roman Suchomel
Slovo trenéra

Vzhledem k absenci Bíra, jsme museli trochu změnit způsob hry. Ovčáry zde předvedli, že mají velmi kvalitní mužstvo. Zápas to byl spíše bojovný, plný osobních soubojů a nakopávaných míčů. Kluci zápas odbojovali, v tom jim nemám co vytknout, jen nám chyběla kvalita ve finální a předfinální fázi. Je veliká škoda, že když už dokážeme vstřelit branku, že zápas nedohrajeme do vítězného konce. V posledních minutách, jsme se dostali pod velký tlak, nedokázali jsme udržet míč na útočné polovině. Máme dost zkušené mužstvo, že bychom měli být schopni zápas takticky dohrát. K rozhodčím se vyjadřovat nebudu, jen si nechci ani představit co se děje na hřišti v Ovčárech.

 

Rozpis utkání

Partneři