Jiskra Domažlice – FK OEZ Letohrad

Další utkání týmu A muži není naplánováno.

Jiskra Domažlice  – FK OEZ Letohrad 5:1 (1:0)

Domácí: Houdek- Bárta (85.Leitl), Tesař, Knakal, Strejc – Mandou, Kovařík(85.Bachleda), Braun, Matas, Bezděk, Veselý (70.Hartl).

Hosté: Kykal – Moník, Vaniš, Macek, Macháček – Kříž (59.Konečný), Kail, Bíro,Nadrchal (70.Štěpán) – Brendl (88.Kabourek), Semerák

Branky : 43 Braun (pk) 53.Bezděk, 56.Kovařík,58.Bárta,63 Veselý  – 73. Brendl

Karty: 3:5 Strejc, Matas, Hartl – Vaniš, Macháček, Biro, Semerák, Moník

HR: Kalenda Jan
AR: Koval, Moudrý

Letohrad odjel k utkání bez zraněného Nulíčka a Nágla navíc 9 km před Domažliceni vážně havaroval letohradský hráč Kuželka, který jel na zápas autem. Nehoda se stala asi 3 minuty před příjezdem letohradských fotbalistů na osudné místo. Hráči pomohli svému zraněnému kamarádovi a do příjezdu záchranných složek se starali o zraněného spoluhráče. Utkání začalo s 5ti minutovým zpožděním.
Domácí byli v úvodu zápasu aktivnější. První vážnější situace přišla ale až ve 20. minutě. Po rohovém kopu domácí Knakal hlavou střílí do boční sítě. Ve 23. minutě si Veselý pohrál s Mackem, ale jeho střela skončila těsně vedle Kykalovy svatyně. Letohrad se postupně dostával do zápasu a hru vyrovnal. Ve 33. minutě se po přihrávce Macháčka se v obrovské šanci ocitl Kříž, ale jeho střela skončila vedle domácí brány. Ve 43. minutě po standardní situaci došlo v pokutovém území ke střetu Moníka a Tesaře, který hlavní rozhodčí posoudil jako nedovolený a odpískal přísný pokutový kop. Nařízenou penaltu domácí Braun bezpečně proměnil.
Do druhého poločasu se Letohrad zlepšil a do osudné 53. minuty byl jednoznačně lepším týmem. Co je to ale platné, když šance Kaila, Bíra, Macháčka a Semeráka neskončily gólem. V 53. minutě nastartoval domácí Bezděk brankou do letohradské sítě. Následoval 5-ti minutový výpadek hostů při kterém domácí vstřelili 3 branky a rázem bylo po zápase. Hosté v tu chvíli byli zralí na ručník. Zvláště situace při třetí brance charakterizuje střelecké trápení Letohtadu. V 55 minutě Letohrad před pokutovým územím domácích zahrával standarku, Vaniš se z hranice velkého vápna 2× pokoušel překonat domácího brankáře a ke vstřelení branky nebylo daleko, ale naopak domácí se zmocnili odraženého míče a z rychlého brejku zvýšili na 3:0. Navíc po závaru ve vápně v 58. minutě Bárta protlačil míč přes ležícího Kykala na 4:0. V 63. minutě se po rohu hlavou prosadil neobsazený Veselý a zvýšil na 5:0. Hosté čestnou branku vstřelili v 73. minutě, když Brendl dorážel trestný kop Vaniše.

Text vložil: Hynek Miroslav

Do 55. min jsme odehráli dobrý zápas. Hrát padesát minut však nestačí. Pokračuje naše střelecké trápení. Někdy už mám pocit, že si soupeř musí dát gól sám, jelikož my nejsme schopni dát gól ani z těch nejvyloženějších příležitostí. Postihl nás stejný výpadek jako před týdnem. Nemůžeme dostat za 10 minut 4 góly z toho dva ze standartní situace. Je to otázka přístupu a odpovědnosti k týmu. Proto nemám omluvu ani pochopení. Některé chyby se opakují dokola, zřejmě dozrál čas pro využití farmy. Pepovi přeji brzké uzdravení!

• 23.11.2019 09:00 | Mladší elévové A | Halový turnaj v Poličce -
  • 24.11.2019 10:00 | U13 - VP | BS zimní liga Dobruška 2019-2020 - 10:30 - FK Náchod, 11:00 - SK Dobruška /Opočno, 12:30 - SK Rozkoš Č.Skalice
  • 30.11.2019 12:30 | Starší elévové A | Halový turnaj U10 v Jaroměři -
  • 07.12.2019 08:00 | Starší elévové A | Halový turnaj U11 v Jaroměři -