Letohrad - Hlavice 1:1

Další utkání týmu A muži není naplánováno.

FK OEZ Letohrad – SK Hlavice 1 : 1 (0:0)

Domácí: Kykal – Kříž (76.Nulíček), Vaniš, Macek, Macháček – Štěpán, Bíro, Uvíra, Nadrchal (23.Pavlata) – Semerák, Konečný (69.Just) Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Štěpanovský – Petrášek, Kábrt, Ježdík, Novotný – Kalát (50.Krolop), Veselka, Gröbl, Benetka (59.Petřík) – Dorotík, Němec Trenér: Jiří Dvořák

Branky: 87.Bíro z p. – 73.Petřík

ŽK: Macek – Petrášek, Dorotík

HR: Bacík Pavel AR: Svatík, Paták

Průběh utkání: Letohrad zastavil pětizápasovou šňůru bez bodu, konečná remíza znamená, že na tříbodový zisk čeká neuvěřitelných třináct kol. Stejný je i počet bodů, který během podzimních kol připsal na své bodové konto, a tak zimní spánek bude u nováčka soutěže velmi neklidný. Jaké jsou příčiny neúspěchu si určitě trenér s vedením klubu rozeberou a hrstka věrných fanoušků se může těšit na 4.února, kdy bude sehrán první přípravný zápas s Uničovem a na 17.března, kdy startuje jarní sezóna s Libercem B. Historicky nejnižší třetiligová návštěva pod šedivským kopcem zřejmě litovala, že se do chladného odpoledne vydala sledovat fotbalové klání. Zápasu zejména v první půli chybělo tempo i nasazení, přesto domácí měli převahu, která se dala přetavit ve vítězství. Hosté nepředvedli zhola nic, krom jedné povedené gólové akce a extempore šéfa klubu s pořadatelskou službou. To jim stačilo na bod, s kterým museli být dle průběhu utkání více než spokojeni. První náznak šance se narodil v 11.minutě. Štěpán se uvolnil na pravé straně, na penaltě našel Konečného, zakončení do nebes jako by charakterizovalo, kde modrobílé nejvíce tlačí bota. Vzápětí se prezentoval Nadrchal, slabá střela do středu brány Štěpanovského mnoho neohrozila. Jeden z lepších hráčů Nadrchal se brzo zranil a rozšířil už tak dost početnou marodku domácí lavičky. Po dobrém vstupu se fotbal ponořil do husté šedi inverzního počasí a chvílemi se zdálo, že by bylo, lepší vůbec nehrát. Až ve 41.minutě nastal závar před hostující bránou, který skončil obranným zákrokem hostujícího stopera před opuštěnou svatyní. Druhé dějství už promrzlé diváky rozehřálo mnohem častěji, domácí pochopili, že jedině zlepšená hra a nasazení může přinést kýžené ovoce. Ve 48.minutě Konečný našel přesně hlavu Semeráka, střela mířila do šibenice, scházela jí potřebná razance. V 52.minutě vzal odpovědnost na sebe špílmachr Bíro, po krásné individuální akci prošel až před bránu, kde mu chyběl někdo ze spoluhráčů k finální přihrávce. V 58.minutě se situace opakovala jako přes kopírák. Neuvěřitelný slalom Bíra až k brankové čáře, Semerák špičkou kopačky míč do sítě neprolisoval. V 60.minutě se poprvé ukázali hosté, Gröblova slabá střela Kykala z klidu nevyrušila. V 69.minutě Bíro z přímého kopu těsně minul, o tři minuty později dostal vylepšenou příležitost a zhruba z 20m trefil zeď. Odražený míč znamenal kontra akci, kterou vedl po levé straně Dorotík, přesný centr na hlavu absolutně nikým neatakovaného Petříka znamenal vedení hostů. Velmi aktivní Bíro v druhé půli tahal jeden útok za druhým, nabídku se snažil využít Nulíček, střela doprostřed Štěpanovského moc nepotrápila. V 87.minutě ve vápně fauloval Ježdík Štěpána, nařízenou penaltu Bíro proměnil a zajistil tak svému týmu alespoň bod.

Text vložil: Roman Suchomel

Po celé utkání jsme měli územní převahu, ale chyběla nám kvalita v předfinální fázi a důraz v zakončení.Gól jsme inkasovali, doma již klasicky, prakticky z jediné nebezpečné situace soupeře. Naštěstí jsme dokázali alespoň vyrovnat. Opět si myslím, že jsme měli zápas vyhrát, bez vstřelených branek ze hry to jde těžko.

• 23.11.2019 09:00 | Mladší elévové A | Halový turnaj v Poličce -
  • 24.11.2019 10:00 | U13 - VP | BS zimní liga Dobruška 2019-2020 - 10:30 - FK Náchod, 11:00 - SK Dobruška /Opočno, 12:30 - SK Rozkoš Č.Skalice
  • 30.11.2019 12:30 | Starší elévové A | Halový turnaj U10 v Jaroměři -
  • 07.12.2019 08:00 | Starší elévové A | Halový turnaj U11 v Jaroměři -