Hlavní menu

Aktualita:

Rozhodnutí výkonného výboru Fotbalové asociace ČR: Veškeré amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují.Konečné pořadí zůstává podle stavu k 8. dubnu.Kluby nepostupují ani nesestupují.

Letohrad - Arsenal 4:1

Další utkání A muži:
FK Čáslav - FK Letohrad, 31.05.2020 od 17:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - FK Velké Hamry, 06.06.2020 od 17:00 hod

FK OEZ Letohrad – Arsenal Česká Lípa 4 : 1 (2:1)

Domácí: Finke – Černohorský (63.Niessner), Macek, Vaniš, Kail – Vukadinovič, Novotný, Bíro, Nadrchal (89.Kulhánek) – Just (86.Nágl), Brendl Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Bojčuk – Štálík, Bohata (46.Beran), Zulič, Broschinský – Kučera, Patka, Knobloch (66.Šmidrkal), Jordák (46.Nikovski) – Procházka, Vrabec Trenér: František Šturma

Branky: 27.Nadrchal, 42.Vukadinovič, 68.Brendl z p., 80.Just – 5.Kučera

ŽK: Macek, Brendl, Novotný – Štálík, Bohata

Diváci: 300

HR: Koval Zdeněk AR: Černý, Moudrý

Průběh utkání: Cenný skalp Arsenalu, byť ne toho londýnského, ale českolipského věřme, že povzbudí letohradské hráče do další náročné, záchranářské práce. Z počátku to na vysokou a v tomto ročníku rekordní výhru vůbec nevypadalo a po dvaceti minutách to bylo spíše na ručník. Domácí však ožili, povzbuzeni gólem a začali diktovat tempo hry. Třetí výhra v soutěži je zasloužená, hosté si zřejmě o tři góly prohrát nezasloužili, představili se sympatickou útočnou hrou. Hned v 5.minutě si modrobílá defenzíva vybrala slabší chvilku, hosté s přehledem zakombinovali a Kučerovi nezbylo nic jiného než v poklidu rozvlnit síť. Zdálo se, že na hřišti je samý oranžový dres. První střelu na soupeřovu branku vyslal jeden ze dvou dorostenců v domácí sestavě Černohorský. Nebezpečněji ale bylo na opačné straně, namlsaný střelec Kučera vypálil pod břevno a Finke musel do vzduchu, kde s námahou vytěsnil míč na roh. Pomalu ale jistě se do tempa dostávali i domácí hráči a do dvou slibných příležitostí se propracoval Nadrchal, v koncovce mu však nebylo přáno. Zlepšená hra přinesla i branku, která ovšem pro ofsajd nebyla uznána. Až přišla 27.minuta a to se do třetice dočkal Nadrchal, když zpracoval nedostatečně odražený míč obráncem a podobně jako hosté s klidem trefil přesně k tyči a vyrovnal. Domácí brankou evidentně posilněni dobývali Bojčukovu svatyni s dostatečnou trpělivostí, která se vyplatila krátce před odchodem do kabin. Jablonecká posila Vukadinovič rozkolébal obránce i gólmana a poslal svůj tým do vedení. Vukadinovič ještě ve 45.minutě nádherně prošel vyslal Bíra, který před bránou hledal Brendla, tomu scházelo maličko ke třetí brance. I druhá půle byla bohatá na zajímavé akce. Černohorského únik a Nadrchala vychytal Bojčuk. Arsenal zahrozil Vrabcem a Nikoskiho hlavičkou. Největší příležitost měli hosté v 61.minutě. Vrabec si pohrál s benjamínkem Černohorským, ovšem Finke byl hrdinou okamžiku a tutovku polapil. V 68.minutě Kučera seknul ve vápně Bíra a nařízenou penaltu chladnokrevně využil Brendl. Konečnou podobu skóre dal v 80.minutě další jablonečák Just, když si přehodil míč z jedné nohy na druhou a nedal brankáři sebemenší naději na úspěch. Následovali ještě Broschinského pokusy z přímého kopu a Kučerova přízemní střela, za domácí Vanišův přímý kop k přední tyči Bojčuka nepřekvapil. Zajímavý duel dospěl k závěrečné, vítězné děkovačce, která se na stadionu v Šedivské ulici podávala po dlouhé době a hrstka fanoušků si ji s hráči pěkně užila.


Text vložil: Roman Suchomel
Slovo trenéra

Musím říci, že Lípa se přes zimu velmi zkvalitnila, když to srovnám se zápasem v České Lípě, tak se zde objevilo sedm nových hráčů. Hosté měli velmi dobrý vstup do utkání, podpořený vedoucím gólem, byť trošku šťastným. Po vedoucí brance, mohli hosté dokonce přidat i další gól. My jsme se do poloviny poločasu nemohli dostat do tempa a do zápasu, díky dobré hře soupeře. Nakopl nás vyrovnávající gól, též z kategorie štastných, pak jsme udávali tempo naopak my a mohli jsme vést více než dva jedna. Druhý poločas byl velký boj a byla otázka, jestli soupeř dá vyrovnávací gól nebo my dáme třetí, což se nám povedlo. Musím uznat kvalitu soupeře, který zde předvedl slušný výkon, a nezasloužil si zde prohrát čtyři jedna. Chválím celé mužstvo za velkou bojovnost, už podruhé za sebou jsme se dokázali vypořádat s nepříznivým vývojem a dokázali jsme zápas otočit v náš prospěch. To se nám na podzim nedařilo. To je pro mě daleko cennější, než kdybychom vyhráli a v zápase nám všechno vycházelo.

 

Rozpis utkání

  • 30.05.2020 09:00 | Starší elévové A | FC Hlinsko - FK Letohrad, SK Polička, FK Česká Třebová
  • 30.05.2020 09:00 | Mladší elévové A | FC Hlinsko - FK Letohrad, SK Polička, FK Česká Třebová
  • 30.05.2020 10:15 | U19 - KP | FK Letohrad - SK Pardubičky
  • 30.05.2020 13:00 | Starší elévové A | Landek cup 2020 pro U11 -
  • 30.05.2020 17:00 | B muži | TJ Sokol Libchavy - FK Letohrad

Partneři