Rozhodnutí výkonného výboru Fotbalové asociace ČR: Veškeré amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují.Konečné pořadí zůstává podle stavu k 8. dubnu.Kluby nepostupují ani nesestupují.

Letohrad - Dobrovice 0:1

FK Letohrad - FK Velké Hamry, 06.06.2020 od 17:00 hod

FK OEZ Letohrad – FK Dobrovice 0 : 1 (0:0)

Domácí: Volšík – Kříž, Vaniš, Strasmeier, Vyskočil – Štěpán (60.Brendl), Bíro, Macek, Kail – Sekel Martin, Kabourek (73.Faltus)
Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Bartoš – Mrvík, Tuma, Vladyka, Zbončák (60.Boško) – Bým, Gába (84.Miškovský), Patočka, Cigánek, Mrklas (53.Beran) – Ansuma
Trenér: Jiří Maruška

Branky: 87.Ansuma

ŽK: Vaniš, Bíro – Mrvík, Vladyka, Cigánek

HR: Slavíček Leoš
AR: Moník, Starý

Průběh utkání: Z minima maximum vytěžili hostující hráči na východě Čech. Po celý zápas nijak vážně neohrozili domácího gólmana, přesto po obrovské hrubce v rozehrávce zhodnotili rychlý brejk v tříbodový zisk. Letohrad měl pohříchu také jedinou příležitost skórovat v průběhu zápasu, kterou neproměnil, a tak poprvé na podzim v domácím prostředí zůstal bez bodu. Naivní hra bez nápadu a bez momentu překvapení a správně zvolená obranná a důsledná taktika Dobrovic byla tentokrát nad síly Veselého party.
Ve 4.minutě se kopal přímý kop a diváci si přáli podobný začátek jako naposledy. V roli exekutora nahradil Vaniše Bíro, zatočená střela mezi tři tyče nemířila. V 16.minutě zakončoval pohotově Macek, avšak nepřesně, V 17.minutě se do zakončení prokousal Kabourek po Štěpánově příhře, tentokrát míč nasměroval do brány, ale Bartoš si poradil. Ve 39.minutě Letohrad zahrozil a jak se později ukázalo, byla to nejnadějněší situace. Bírovu střelu zpracoval na hraně vápna Macek, geniálně uvolnil Kabourka, který v tváří v tvář Bartoše nepřelstil. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu a dle výkonu na hřišti se nebylo co divit.
I po změně stran mnoho fotbalu k vidění nebylo, hosté přitvrdili, domácí se s tím těžko srovnávali, a tak se často leželo, diskutovalo či postrkovalo. Hned zkraje druhé části se po levé straně prosazoval Kail a střelou z úhlu vystrašil Bartoše. V 52.minutě nadějnou situaci zmařil Sekel po otočce a příhravce Křížově. Rozhodnutí, že si Středočeši odvezou tři body padlo v 87.minutě. Rozehrávku z autu zachytili hosté a nakopli na hbitého, fyzicky výborně připraveného hráče tmavé pleti Ansumu, který upláchl Vanišovi a s přehledem skóroval. Své tryskové motory nastartoval Ansuma ještě o minutu později, tentokrát z toho byla tyč. Nervózní závěr s dalším přílivem tvrdých faulů a strkačkami už branku nepřinesl.

Text vložil: Roman Suchomel

Po celý zápas jsme se snažili dobývat obranný val, ovšem bez výraznějšího vyznění. Měli jsme sice územní převahu, ale ve finální a předfinální fázi nám chyběla větší kreativita a odvaha jít do pokutového území jeden na jednoho. Když už to vypadalo, že utkání skončí minimálně remízou, inkasovali jsme z prvního vážnějšího ohrožení naší branky v 87. minutě po našem špatně provedeném autovém vhazování a zbytečné chybě v obranném postavení. Dobrovice přijela pro bod, tomu podřídila taktiku a nakonec šťastně vyhrála.

• 06.06.2020 09:00 | Starší elévové A | TURNAJ O PŘEBORNÍKA PKFS - Svitavy -
  • 06.06.2020 14:30 | U19 - KP | SKP Slovan Moravská Třebová - FK Letohrad