29. kolo Fortuna Divize C 3.6. 2023 od 17:00 hod FK LETOHRAD – TJ Dvůr Králové n.L.

FC NOVÝ BOR – FK LETOHRAD

FK Letohrad - TJ Dvůr Králové n.L., 03.06.2023 od 17:00 hod

FC NOVÝ BOR – FK LETOHRAD 2:1 (0:0)

Domácí: Blumentritt – Šimoník, Devátý,Hauer, Mach,Broschinský – Janů,Kubeš, (59. Diakubama), Stromecký(46.Pekař) -Frömmel (64.Rekondie),Černý,

Hosté: Ehreneberger – P. Štěpán, Krystl, Vaniš, Šponar(68.Valášek) – Černohorský, Linhart , Čada, J.Štěpán (62.Kail) – Černík (68Macek), Kabourek

branky: 52.Šimolík, 91.Mach – 70.Macek

Rozhodčí: Klupák Petr, AR:Teuber ,Kapoun ¨ ŽK: 2:2

Diváků:115

Letohrad zavítal do Nového Boru, kde chtěl potvrdit zlepšené výkony z posledních utkání. Zápas se ale Letohradu nevydařil. Remízové utkání nakonec skončilo vítězstvím domácích ,pod kterým se podepsal ve druhém poločase chybou Ehrenberger. A závěrečnou pasivní hrou dali hosté příležitost domácím vstřelit ze standartní situace vítěznou branku zápasu. Letohrad zahájil utkání lépe a úvodní minuty se hrálo převážně na polovině domácích. Úvodní střelecké pokusy Kabourka a Černíka skončily v náručí domácího brankáře. Domáci se poprvé osmělili ve 25.minutě. Šanci Broschinského Ehrenberger vyráží na roh a o chvíli později prohrává Linhart souboj, po kterém stejný hráč opět zkouší pozornost hostujícího brankáře.
I ve druhém poločase se více bojovalo mezi vápny a příležitostí ke vstřelení branky bylo na obou stranách minimálně. Jednu z nich využili domácí. V 51.minutě se Ehrenberger pozdě dostal k míči a domácí Šimolík překonal vyběhnutého brankáře. Domácí se tak lacino dostali do vedení. Hosté se snažili o vyrovnání a to se podařilo až střídajícímu Mackovi. Po rychlém protiútoku střelou k tyči vstřelil vyrovnávající branku. Už se zdálo že utkání skončí remízou. Ale v závěrečných vteřinách zápasu domácí proměnili standartní situaci po které vstřelili vítěznou branku zápasu. Hosté tak zaplatili krutou daň za pasivitu v závěrečných minutách utkání.

František Dvořák, trenér FK Letohrad: „V tomto utkání jsme se připravovali na to, abychom zachytili začátek utkání. Nechtěli jsme, aby se opakovalo vzájemné podzimní utkání, kde bylo rozhodnuto vlastně po osmnácti minutách. To se nám povedlo a v prvním poločase jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Nicméně naše předfinální a finální fáze byla mizerná.
Ve druhém poločase se více dopředu tlačili domácí a podařilo se jim po naší obrovské chybě v defenzivě skórovat. Nesložili jsme zbraně a chtěli vyrovnat,
to se povedlo a zdálo se, že utkání dospěje do penaltového rozstřelu. To se nakonec nestalo, protože jsme byli potrestáni za velkou pasivitu v posledních deseti minutách. Domácí měli více brankových příležitostí a proto vyhráli zaslouženě,
i když porážka hodně bolí, byla zasloužená."

Text vložil: Hynek Miroslav

• 03.06.2023 14:00 | U19 - KP | SK Holice - FK Letohrad
  • 03.06.2023 17:00 | A muži | FK Letohrad - TJ Dvůr Králové n.L.
  • 04.06.2023 09:00 | Starší elévové A | Finále krajského přeboru starších přípravek v Chocni - FK Pardubice, Ústí/Libchavy, TJ Svitavy, FK Letohrad, Spartak Choceň, FO Lanškroun, SK Nemošice, SK Pardubičky, FC Hlinsko, SK Vysoké Mýto, FK Česká Třebová, MFK Chrudim, SKP Slovan Moravská Třebová
  • 04.06.2023 09:00 | Mladší elévové A | Finále krajského přeboru mladších přípravek ve Svitavách - FK Pardubice, Ústí/Libchavy, TJ Svitavy, FK Letohrad, Spartak Choceň, FO Lanškroun, SK Nemošice, SK Pardubičky, FC Hlinsko, SK Vysoké Mýto, FK Česká Třebová, MFK Chrudim, SKP Slovan Moravská Třebová
  • 04.06.2023 09:30 | U15 - VP | FK Letohrad - FC Hlinsko

Partner fotbalového klubu FK Letohrad Partner fotbalového klubu FK Letohrad Partner fotbalového klubu FK Letohrad