FK LETOHRAD – TJ Luže

Další utkání týmu A muži není naplánováno.

FK LETOHRAD – TJ Luže 4:0 (2:0)

Domácí: Truhlář – Kail, Stejskal (16.Hiller), Štěpán P. – Šponar (72.Filip), Pokorný (66.Preclík), Macek, Chládek (77.Lorenc), ŠtěpánJ.,  – Čada, Kabourek

Hosté: Janoušek-Richter (20.Bareš), Radouš, Lacman, Dušek-Klenor, Holub, Merkl (81.Mužíček), Dostál (44.Terer) –Hrubý, Kroutil

branky: 18, 62. Kabourek, 22.Hiller,73.Štěpán J.

ŽK:2:3

HR: Fojtík Martin AR: Mrázek, Schmeiser

Letohrad v utkání s druhým týmem tabulky splnil roli favorita utkání a vysoko zvítězil. Hosté z Luže ovládli úvodní čtvrthodinu zápasu, ale nakonec mohou být rádi, že odjeli pouze se čtyř brankovým přídělem. Domácí v zápase neproměnili pokutový kop, nastřelili dvě břevna. Do zápasu vstoupili hosté lépe a už ve 4. minutě předvedl Truhlář reflexivní zákrok, kterým podržel domácí tým. Domácí postupně ožili a první branku připravil střídající Hiller. Přesným centrem našel ve vápně Kabourka, který netradičně hlavou vstřelil úvodní branku. O chvíli později Hiller centroval před branku, ale míč nikým netečovaný skončil v brance a Letohrad vedl o dvě branky. Ve 41. minutě se hosté po chybě domácích ve středu hřiště dostali do druhé šance v zápase. Střelec Luže Hrubý si ale s nabídnutou příležitostí neporadil a ztroskotal na připraveném Truhlářovi. Druhý poločas už byl plně v režii Letohradu. Domácí v 62. minutě zachytili chybnou rozehrávku Luže. Čada posunul míč na Kabourka a ten s přehledem vstřelil třetí branku. V 73 minutě připravil další branku Hiller. Na levé straně si pohrál s hostujícím obráncem, přihrávka prošla celým pokutovým územím až před volného J.Štěpána, pro kterého nebyl problém vstřelit do opuštěné branky čtvrtou branku. O minutu později šel Kabourek sám na brankáře Janouška. Po faulu brankáře zahrával Letohrad pokutový kop. K tomu se postavil faulovaný Kabourek penaltu ale neproměnil. V závěru nastřelili břevno hostující branky ještě Filip a Lorenc. Letohrad svého soupeře přehrál a zaslouženě si připsal tři body.

Trenér Aleš Majvald: Musím kluky, za to jak zvládli utkání s Luží, pochválit. Až na ospalý vstup do utkání a chvilkový herní výpadek po vstřelené druhé brance, jsme měli zápas pod kontrolou. Hlavně druhý poločas jsme byli jasně lepší a kromě dvou vstřelených branek jsme měli další šance, které jsme bohužel neproměnili. Teď už je jen na nás, abychom stejně kvalitní výkon konečně předvedli i ve venkovním utkání.

Text vložil: Hynek Miroslav

• 24.11.2018 09:00 | Mladší elévové A | Halový turnaj U9 v Poličce -
  • 24.11.2018 09:00 | Bambíny | Halový turnaj U7 v Letohradě -
  • 01.12.2018 09:30 | U13 - VP | FO Lanškroun - umělá tráva -