Hlavní menu

Hodnocení trenéra A.Majvalda

Další utkání týmu A muži není naplánováno.

Trenér ALEŠ MAJVALD musel najít nové tváře, aby doplnil A tým, jež doznal změn. Počítal spoustu odchodů. Žádné cizí velké jméno se v kolonce příchodů neobjevilo. Řada přišla na odchovance Letohradu, kteří teď mají šanci ukázat, že fotbal hrát umějí.

Když jste přebíral tým Letohradu, bylo před vámi několik otazníků, jak to s mužstvem po sestupu z divize bude. Podařilo se vám na některé z nich najít odpověď?

Největší otazníky pro mě byly to, jak si dokážeme poradit s odchody hráčů a jak si zvykneme na odlišný způsob hry než v divizi. Odchod Volšíka, Jeníčka, Týfy, Tichého, Krystla plus absence Vaniše pro nás bylo citelné oslabení a jejich zkušenosti a kvalita by se nám hodila. S jiným způsobem hry jsme se taky trošku prali. V divizi se hrálo na brejky a naopak v krajském přeboru jsme povětšinou dobývali obranu soupeře, to není nikdy jednoduché, a mají s tím problémy i lepší týmy než Letohrad.

Vyrojilo se několik spekulací, že mužstvo by mělo hrát na úplné špici tabulky. Sám jste ale tušil, že to bude složité.

Spekulace jsou jedna věc a realita druhá. Hned na prvním tréninku jsem hráčům řekl, že nás čeká složitá cesta a to se jen potvrdilo. Tím neříkám, že jsme nechtěli být v tabulce výš.

Na domácím trávníku byly výkony týmu výrazně lepší než venku, což Letohrad provází už několik let. V čem tkví zakopaný pes, protože tím se Letohrad po většinou připraví o spoustu bodů?

Hodně jsem o tom mluvil i s hráči a víme, že je to dlouhodobý problém. Pevně věřím, že na tom zapracujeme a na jaře už nebudeme týmem, který hraje dobře jen doma.

Střílení branek bylo hodně závislé na příspěvku Tomáše Kabourka, ale nikdo další se k němu nepřidal. Je koncovka tím hlavním problémem ve hře?

Koncovka byla jedním z našich problémů. Celkově nám chyběla kvalita v poslední třetině hřiště, víc hráčů v pokutovém území soupeře, větší důraz a tím pádem větší tlak na soupeřovu obranu.

V průběhu sezony jste mužstvu vštípil nový herní systém. Padla volba na úrodnou půdu?

Rozestavení a organizaci jsme změnili. Byla to jedna z věcí, která se nám, myslím, povedla a i klukům to vyhovovalo. Na druhou stranu máme bodů tolik, kolik máme, a na umělecký dojem se nehraje.

Panuje s podzimní částí sezony spokojenost?

O spokojenosti tady nemůže být řeč. Hodně mě mrzí porážky v posledních dvou kolech, protože to hází negativní stín na celou podzimní část. i když to herně úplně špatné nebylo.

Zdroj: https://orlicky.denik.cz

Výsledky Letohradu v podzimní části sezony

 1. kolo: Svitavy – Letohrad 1:5
 2. kolo: Letohrad – Žamberk 2:0
 3. kolo: Lanškroun – Letohrad 2:0
 4. kolo: Letohrad – Česká Třebová 4:1
 5. kolo: Heřmanův Městec – Letohrad 2:0
 6. kolo: Letohrad – Moravany 1:1 pen. 6:7
 7. kolo: Dolní Újezd – Letohrad 2:4
 8. kolo: Letohrad – Moravská Třebová 2:0
 9. kolo: Holice – Letohrad 2:2 pen. 4:2
 10. kolo: Letohrad – Chrudim B 1:1 pen. 3:4
 11. kolo: Třemošnice – Letohrad 1:1 pen. 2:3
 12. kolo: Letohrad – Luže 4:0
 13. kolo: Choceň – Letohrad 0:0 pen. 5:6
 14. kolo: Litomyšl – Letohrad 2:1
 15. kolo: Letohrad – Hlinsko 1:2

Text vložil: Hynek Miroslav

 

Rozpis utkání

 • 15.12.2018 10:00 | Mladší elévové A | Halový turnaj U9 ve Vysokém Mýtě -
 • 15.12.2018 13:00 | Starší elévové A | Halový turnaj U11/U10 v Holicích -
 • 16.12.2018 09:00 | Bambíny | Halový turnaj U7 v Letohradě -
 • 05.01.2019 09:00 | Starší elévové A | Halový turnaj U11 ve Skutči - FC Hlinsko, SK Vysoké Mýto, FK Čáslav, FC Chotěboř,FC Slovan Havličkuv Brod, FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou, FK Letohrad
 • 12.01.2019 08:00 | U13 - VP | Halový turnaj U12 v Heřmanově Městci -

Partneři

Partner fotbalového klubu FK Letohrad Partner fotbalového klubu FK Letohrad Partner fotbalového klubu FK Letohrad Partner fotbalového klubu FK Letohrad Partner fotbalového klubu FK Letohrad