FK LETOHRAD – TJ Svitavy

FK Česká Třebová - FK Letohrad, 30.03.2019 od 16:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - FO Lanškroun, 23.03.2019 od 14:30 hod

FK LETOHRAD – TJ Svitavy 1:0 (0:0)

Letohrad: Martinovský – Štěpán P., Kail, Macek, Štěpán J. (81 Hynek) – Čada (84.Pokorný), Chládek, Smíšek (67.Lorenc) – Trnka, Kabourek, Hiller (77.Filip)

Svitavy: Jílek – Vacek, Čížek, Czehowsky, Novák- Ehrenberger(61.Svoboda), Chlup, Bartoš, Drašar- Leinweber, Horák (63.Juřík)

Branky:74.Čada (p.k.)

HR: Štěpánek Pavel AR: Depeš, Pagáč

ŽK:1:3

Diváků:130

Do prvního jarního utkání vstoupili domácí zakřiknutě a úvodní minuty patřily hostům ze Svitav. Už z prvního útoku v úvodní minutě zápasu se dostali do slibné šance,jenom zakončení bylo nepřesné. O chvíli později se situace opakovala se stejným výsledkem. Domácí poprvé zahrozili v10 minutě .Trnka našel ve vápně Kabourka ale střela skončila mimo. Ve 14.minutě z hranice velkého vápna mířil vedle i Hiller. Domácí se oklepali , uklidnili a zpřesnili hru. Blízko ke vstřelení branky byl Letohrad ve 43 minutě. Po trestném kopu ke kterému se postavil Kail mířila střela pod břevno a míč brankář Jílek vyrazil na roh. Druhý poločas se domácím vydařil lépe. Branky se diváci dočkali až v 74 minutě. Po faulu na Kabourka v pokutovém území zahrával Letohrad pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Čada a Letohrad se ujal vedení 1:0. Domácím zatrnulo v 79.minutě. Hosté ze Svitav po obléhání letohradské branky nastřelili tyč. Domácí tak vstoupili do jarních bojů vítězstvím.

Hodnocení trenéra A.Majvalda:Na začátku utkání jsme působili nervózním dojmem, dělali chyby při rozehrávce a soupeř měl dvě velké šance. Postupem času se hra vyrovnala, ale do konce poločasu moc šancí vidět nebylo. Druhý poločas už jsme byli lepším týmem a šli do vedení. V závěru utkání při nás stálo štěstí, když po rohovém kopu a nepřehledné situaci v našem pokutovém území trefili svitavští tyčku. Za tři body jsme moc rádi, i když víme, že herně to mělo k ideálu daleko.

Text vložil: Hynek Miroslav

• 23.03.2019 10:30 | U19 - KP | FC Hlinsko - FK Letohrad
  • 23.03.2019 14:30 | A muži | FK Letohrad - FO Lanškroun
  • 23.03.2019 14:30 | B muži | SK Zámrsk - FK Letohrad