9. kolo Krajská 1.A třída mužů 26.9. 2021 od 10:15 hod FK LETOHRAD B – SK Zámrsk . POZOR – přečtěte si podmínky pro vstup na stadion při utkáních ŘKČ

SK Vysoké Mýto - FK LETOHRAD

SK Tochovice - FK Letohrad, 25.09.2021 od 15.30 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - FC Hlinsko, 28.09.2021 od 15.30 hod

SK Vysoké Mýto  – FK LETOHRAD 1:0 (0:0)

V.Mýto: Zavřel – Stránský, Hock, Hlavsa, Trnka – Javůrek, Mokrejš (73.Rezek), Šumský (88.Valášek), Hrubý (42.Kopřiva) , Wimmer (46.Tomášek) – Javůrek (46.Habrman), Dvořák

Letohrad: Martinovský – Kail, Kundrt, Nágl, Macek ( 85. Šplíchal)– Hiller (72.Šponar), Štěpán, Zbudil (55.Chládek) , Lorenc  – Kabourek, Počtýnský (72.Boura)

Branky:83. Šumský

Rozhodčí: Šimek Zdeněk AR: Jansa, Depeš

ŽK: 1:1

Letohrad na půdě favorita utkání neuspěl. Přitom utkání by slušela spíše remíza, ale rozhodl větší důraz v pokutovém území, po kterém se domácí prosadili a vstřelili jedinou branku zápasu. Domácí do zápasu vstoupili lépe a v 9.minutě Dvořák hlavou ohrozil letohradskou branku. Ve 28.minutě Hrubý přelstil Kundrta, ale netrefil přesně. O chvíli později po standartce Letohradu se rychlým protiútokem dostal ke střele domácí Šumský, ale Martinovský vyrazil střelu na roh. V závěru poločasu přišli chvíle Letohradu. Ve 36 minutě Kabourek ve slibné příležitostí střílí vedle a o chvíli později Počtýnský střelu umístil pouze do náruče brankáře Zavřela. V úvodu druhého poločasu domácí Zavřel zneškodnil tutovku Kabourkovi. Utkání postupně spělo k remíze. V 83.minutě rozhodl větší důraz domácích v pokutovém území a Šumský z velkého úhlu rozhodl o vítězství domácího týmu. Stínem utkání byly zranění. V prvním poločase si domácí Hrubý poranil koleno a byl odvezen do nemocnice. Ve druhém poločase se zranil hostující Zbudil, pro kterého již sanita nepřijela a museli ho do pardubické nemocnice odvézt rodiče. Touto cestou jim za odvoz děkujeme.

Hodnocení trenéra A. Majvalda: Byl to klasický derby zápas, kdy se utká favorit proti outsiderovi. Bylo to hodně bojovné utkání, kde to bylo spíš o soubojích než fotbalové kráse. My jsme šli do zápasu s plánem, že budeme aktivní v napadání a po zisku míče využijeme prostoru, kde jsme si mysleli, že má VM problémy. Na můj vkus jsme si hru zjednodušovali až moc a místy z toho byla z naší strany jen překopávaná. Body nás stála jedna nedohraná standardní situace a neproměněné šance, které jsme si vytvořili. Myslím si, že i přes územní převahu VM jsme měli větší šance my. Stejně jako ztráta bodů mě mrzí i zranění Víti a Zbudi. Oběma přeji co nejrychlejší návrat na trávník

Text vložil: Hynek Miroslav

• 25.09.2021 09:30 | U15 - VP | TJ Sokol Moravany/Dašice - FK Letohrad
  • 25.09.2021 10:00 | Bambíny | Fotbal Žichlinek - FK Letohrad, Jiskra UO, Sokol Libchavy