Léto začalo prohrou

FK Letohrad - S.S.Ostrá, 31.08.2019 od 17:00 hod

FK OEZ Letohrad - SK Hradec Králové B 1 : 2 ( 1:1 )

Letohrad I.poločas: Kykal - Kempf, Plašil, Valta, Kovanda - Peřina, Strasmeier, Brendl, Št?pán - Kvapil, Vacek

Letohrad II.poločas: Kykal (75.Preclík) - Farkaš, Valta, Karal, Kovanda (85.Kempf) - T.Hynek, Brendl, Tichý, Št?pán - Kvapil, Vacek
Trenér: Miloš Mejtský

Branky: 34.Peřina - 6.Slezák, 85.Što?ek

HR: Šimek
AR: Valenta, Hock

Průběh utkání: Na výborn? p?ipraveném trávníku v Mladkov? se utkaly dva celky, které před nedávnem sezónu ukončily. Hosté p?ivezli omlazený kádr, rovn?ž v sestav? domácích se objevili hráči donedávna dorosteneckého v?ku. Fanoušci Letohradu byli zv?davi zda - li se podařilo ulovit n?jaké posily. Pohled na hřiště signalizoval, že v příprav? je ze staronových hráčů brankář Kykal, stoper Plašil. Novou tvá?í je testovaný záložník z Olomouce Št?pán. Mladík n?kolikrát ukázal cit pro hru, když n?kolikrát z levé strany servíroval spoluhráčům balóny do dobrých p?íležitostí. Naopak kádr z?ejm? definitivn? opustila slovenská jarní akvizice Körmöczi, jenž si našel angažmá ve Vilniusu. Do svého matečského klubu (Sparta) se vrátil Vašata a pokusí se do nabitého kádru prosadit.
Utkání samotné nabídlo pom?rn? po?etnému publiku dva rozdílné poločasy. V tom prvním sice Letohrad brzo inkasoval po školácké chyb? obrany a ukázal, kdeže ho momentáln? nejvíce tla?í bota. P?esto zbytek první půle byl lepším týmem a jen nepřesná koncovka ho nedostala do vedení. Po zm?n? stran a prostřídání hráčů se pom?r sil úplně oto?il a zejména náhradní gólman Preclík vytasil n?kolik precizních zákrok?, kterými uchránil spoluhráče od dalších inkasovaných branek. Nesta?il pouze na dorážku kdysi letohradského hráče Što?ka pět minut před koncem.
Prakticky z prvního nebezpečí se narodila hrubice letohradských zadák? a Slezák mohl pohodln? skórovat do prázdné branky. Po čtvrthodině hry osamocený Peřina orazítkoval pouze břevno. O chvíli později ukázal své um?ní Št?pán, zatáhl míč po levé straně, avšak Vackovi se ve vápně kulatý nesmysl zamotal pod nohama. Ve 33.minutě Kvapil ideáln? uvolnil opět Vacka, dle tradice si vytáhlý útočník své góly šet?í až na d?ležit?jší okamžiky. O minutu později již trvalý tlak na bránu p?inesl ovoce v podobě vyrovnání. Št?pán předložil gólovou přihrávku Pe?inovi a ten se nemýlil 1:1.
Druhých pětačtyřicet minut ukázalo zcela rozdílný obraz hry. N?kolik dobrých šancí zlikvidoval Preclík, obránci ho často nechávali vyniknout, dirigent obrany Valta se málem u?val nad mnohdy zoufalým herním projevem svých koleg?. O výsledku rozhodl rychlý protiútok, první rána ještě míčila do břevna oprava zcela nepokrytého Što?ka již rozvlnila síť za Preclíkovými zády.
Letohradu scházeli v sestav? dva omluvení líd?i jara Čada a Dvo?ák a zápas byl prvním ostrým testem po dvou dnech zahájeného letního tréninku v pond?lí 12.července. Drobné nepřesnosti se v této fázi přípravy dají odpustit. Fanoušci však mají jasno, do každé Čady by se jeden kvalitní hráč hodil a nejbolestn?jším postem je momentáln? defenzíva.
Ke druhé příprav? mužstvo zajíždí již v sobotu 17.7. do Uni?ova, kde pom??í síly s předním celkem MSFL, odjezd ze hřiště v 8.00 hodin, výkop utkání v 10.15 hodin.

Text vložil:

• 25.08.2019 17:00 | A muži | TJ Dvůr Králové nad Labem - FK Letohrad