FK Šumperk - FK Letohrad - příprava - UMT Šumperk, 22.02.2020 od 10:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - TJ Sokol Libiš, 07.03.2020 od 14:30 hod

Jiskra Ústí nad Orlicí - FK OEZ Letohrad 0 : 0

Domácí: Macko - V.Stejskal, Chudý, Jar.David (46.Kaláb), Jan David - Dostál, Tomášek, M.Stejskal (90.Vacek), Va?ous - Borek, Beneš (77.Roušar)

Hosté: Kykal - Kuchta, Strasmeier, Rompotl (46.Valta), Vaniš - Kempf (75.Gerža), Čada, D.Stejskal, Hundák - Kočí (46.Jiroušek), M.Stejskal

ŽK: Macko, M.Stejskal - Kuchta

Diváci: 750

HR: Pavelka Jaroslav
AR: Kalenda, Čechlovský

Průběh utkání: Podorlické derby po?etné návšt?v? ko?ení fotbalu nep?ineslo. Favorit úporn? dobíjel soupeřovu bránu, ale nakonec byli blíže gólu domácí zejména díky nepřesnému výkonu hlavního rozhodčího Pavelky. Sérii svých mnoha chyb ukončil odpískáním penalty, kterou však Borek podobn? jako loni Čada neproměnil.
Na konci páté minuty donutil Macka k prvnímu zákroku Čada. V 26.minutě velmi aktivní Hundák pronikl do velkého ?tverce, jen kousíťek scházel k zakončení M.Stejskalovi. O minutu později Vaniš nacentroval z levé strany a Strasmeier zatřásl spojnicí břevna a tyče. Další pohledná akce začala opět u Hundáka, Kočímu míč v rozhodující chvíli proplachtil mezi nohama. Domácí číhali na brejkové situace a po jedné z nich Beneš?v výpad hasil Kykal. Před přestávkou Čada vyslal d?lovku ,avšak slovenský gólman brav?rn? vyrazil.
Druhou pětačtyřicetiminutovku na?al opět Čada. Úsp?šn? se kapitán týmu prokli?koval mezi několika protihráči, leva?kou nenamíčil přesn?. V 51.minutě už to vypadalo, že míč skončí za zády Macka, Jiroušek s Čadou pot?ebný kousek štěstí neměli. Na opa?né straně se do p?e?ííslení po rychle vhozeném autu dostal Beneš, vyb?hnuvšího Kykala přehodil, ale s ním i jeho bránu. Po hodině hry Jiroušek centroval D.Stejskal hlavičkoval a opušt?nou bránu minul dorážející Hundák. V 65.minutě si na výlet odsko?il Kykal trefil soupeře a ve vápně svou chybu napravil. Vracejícímu se Valtovi sudí pískl stažení Borka a kopal se pokutový kop. Postižený domácí kapitán si na Kykala nepřišel a skóre se neměnilo. Hosté se i nadále tla?ili do útoku, na vápně se hbit? oto?il Čada, Macko byl p?ipraven. Letohrad toužil po gólu, a tak hru místy velmi otvíral. Využít toho mohl M.Stejskal, kterého doběe míčenou ránu vyt?snil Kykal na tyč.

Text vložil: Roman Suchomel
Slovo trenéra

Nejdříve zhodnotím utkání po fotbalové stránce:75min.jsme měli utkání pod kontrolou a vypracovali si spoustu šancí ve kterých se ocitli postupně Stejskal M 2x,Čada,Strasmeier,Kočí,Stejskal D,Hundák,ale ani jednou jsme neskórovali a v závěru,kde jsme nesmyslně hráli vabank,jsme 2x mohli inkasovat.Nicméně tomuto zápasu v žádném případě nesluší remíza,měli jsme bodovat naplno.
Druhé hodnocení se týká řízení zápasu:bylo jednostranné,ve prospěch domácích!Při většině stand.situací nám byly pískány útočné fauly,naopak naši vyšší hráči byli faulováni a vše vyvrcholilo nesmyslným odpískáním pok.kopu!Při 6 střídáních bylo nastaveno 1,52min!Přitom žl.kartu zdržujícímu domácímu brankáři hlavní sudí uděloval celé 2min!Každý by si měl sáhnout do svědomí,jak chce dělat fotbal,ale tímto způsobem je to tragédie!Vítej české fotbalové jaro!