FK Šumperk - FK Letohrad - příprava - UMT Šumperk, 22.02.2020 od 10:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - TJ Sokol Libiš, 07.03.2020 od 14:30 hod

FC Velim - FK OEZ Letohrad 0 : 2 ( 0:2 )

Domácí: Václavík - Hrabal, Sabó, Hruška, Antoš - Marek, Fri?, Kesner (46.Š?astný), Kohoutek - Slavík, K?elina

Hosté: Kykal - Kuchta, Rompotl, Strasmeier, Vaniš - D.Stejskal, Kempf, Valta, Hundák (82.Jiroušek) - M.Stejskal (87.Kočí), Gerža (74.Čada)

Branky: 24.Vaniš, 42.M.Stejskal

ŽK: Hruška, Fri?, Antoš, K?ekina - D.Stejskal, Kempf

Diváci: 200

HR: Martínek Petr
AR: Kova?ík, Schröter

Průběh utkání: Letohrad již potřetí na jaře dokázal porazit soupeře z ?ela tabulky na jeho hřišti a při bodové ztrát? Liberce opět vyk?esal jisk?i?ku postupové nad?je. Ta by mohla být i pěkným plamínkem nebýt zbytečných domácích ztrát s týmy ohroženými sestupem. Promrhané body se Sedmihorkami, Hlavicí v Ústí a s Chocní teoreticky nulují osmibodovou ztrátu na lídra divizního po?adí.
Ve Velimi se od samého začátku hrál velmi pohledný fotbal. Sudí do něho vstupoval karetním mariášem, a tak b?hem několika okamžik? byli zažluceni D.Stejskal s Kempfem. V hlavní roli přesto byli akté?i nedělního duelu. Na roh Kohoutka si nab?hl Sabó a hrstce letohradských fanoušků zatrnulo. Na opa?né straně ú?adoval Valta, branku rovn?ž minul. Aktivn?jší hosté se propracovali i k dalším fotbalovým kousk?m. Vaniš nacentroval, Strasmeier si seb?hl do vápna ani on nebyl přesný. O pár okamžik? později Hundák posadil míč na hlavu M.Stejskala, síť za Václavíkem se stále ještě nerozvlnila. Ve 24.minutě Vaniš po autovém vhazování vyslal tvrdou ránu z levé strany, brankář míč vyrazil do tyče a míč skončil těsně, ale viditeln? v brán?. Domácí fanoušci se zlobili, že míč nep?ešel brankovou ?áru, ale asistent rozhodčího ani na chvilku nezaváhal a branku potvrdil. Převahu hostů zvýraznil Hundák?v přímý kop, který nejistého Václavíka vystrašil. Nádhernou fotbalovou akci vymyslel kapitán Valta ve 42.minutě. Krásný pas mezi dva beky gólov? zužitkoval M.Stejskal a FK OEZ mohl odcházet do kabin s dvoubrankovým vedením.
I do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, ale tentokrát se prezentovali pouze střelami ze střední vzdálenosti, kterým scházela přesnost. Zhruba po hodině hry zcela logicky Středo?eši ve snaze o korekci výsledku zvýšili aktivitu a měli míč čast?ji na kopačkách. Ve finální fázi se však neprezentovali klidem, a tak jejich pokusy končily v?tšinou na hranici pokutového území. V 62.minutě se uvolnil Sabó zakončil těsně vedle pravé tyče. Stejný hráč rozehrál přímý kop z šestnáctky do stejných míst jako před několika okamžiky. V 77.minutě prošel až příliš snadno Š?astný Kykal byl u levé tyče na zemi v?as. Krátce před koncem si nasko?il na centr velmi aktivního Vaniše střídající Kočí, bránu přestřelil. V zoufalé snaze snížit Kykal polapil pokus K?eliny a tři body se zaslouženě st?hovali do Orlických hor.

Text vložil: Roman Suchomel
Slovo trenéra

Konečně jsme dokázali proměnit šance.Trochu jsme přeorganizovali posty a bylo to ku prospěchu hry.Důležitou roli sehrál J.Valta ve středové formaci.Na cizích hřištích se nám bohužel hraje daleko lépe,soupeři se nespoléhají pouze na úpornou defenzivu,ale snaží se také hrát.