Letohrad - Trutnov 1:1

FK Šumperk - FK Letohrad - příprava - UMT Šumperk, 22.02.2020 od 10:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - TJ Sokol Libiš, 07.03.2020 od 14:30 hod

FK OEZ Letohrad - FK Trutnov 1 : 1 (1:0)

Domácí: Kykal - Peřina, Strasmeier, Rompotl, Vaniš - Kempf, Kuchta, D.Stejskal, Hundák (71.Gerža) - M.Stejskal (82.Gloziga), Kočí

Hosté: Š?astný - Cerman, Kábrt, Makovský, Syrovátka - Marks, Pejchal (86.Poznar), Kamitz, Mikeš (60.Machalík) - Trunkát (90.Hejna), Horák

ŽK: Kamitz

Branky: 25.Vaniš - 65.Makovský

HR: Svoboda Josef
AR: Benák, Blaschke

Průběh utkání: Letohrad v letošní sezón? bo?í mýty z let minulých. Kdysi nedobytná domácí tvrz, do které soupeři p?ijížděli s minimáln? dvoubrankovým mankem v současnosti rozdává body jako na b?žícím pásu. Z pěti domácích jarních utkání jediná výhra a tři vstřelené branky to v Šedivské ulici nebývalo zvykem.
Samotné utkání p?ineslo spoustu nepřesností a ani tempo nebylo nijak závratné. Ob? branky padly po střelách ze střední vzdálenosti a tém?? ze stejného místa. Na po?átku utkání po Vanišov? rohu p?ehlavičkoval Rompotl brankáře, kterého na brankové čáře zastoupil hlavičkující Makovský. Na opa?né straně se představil Kamitz, jehož centr namíčil hlavou do bo?ní sítě Syrovátka. Ve 25.minutě si p?ipravil míč k přímému kopu Vaniš a nechytatelná rána z 30m přesn? zapadla za levou tyč bezmocného Š?astného. O n?kolik okamžik? později přihrával Kuchta, Kočí v pádu bránu minul. Po půlhodince Marks cht?l p?etla?it Vaniše, ale odražená bomba získal na rychlosti, Š?astný zareagoval reflexívn? a míč se ot?el o tyčku. Ve 39.minutě se se prezentovali pěknou akcí M.Stejskal, Kočí, Kuchta a Vaniš, avšak posledně jmenovaný vystřelil pouze podél brány. Před pauzou Vaniš našel hlavu Pe?iny, která míčila vedle hostující svatyn?.
Do druhého d?jství vstoupila aktivněji hostující družina. Syrovátka vyhledal ve vápně Cermana, ten ovšem v dobré pozici nebyl přesný. O výsledku utkání rozhodla 65.minuta. Makovský měl příliš prostoru a jeho propaga?ní střela zhruba ze stejné vzdálenosti jako gólová rána v první půli, k údivu všech skončila za Kykalem, kterému míč protekl mezi p?ipravenými prsty. Jednalo se o vůbec první inkasovanou branku v domácím prostředí b?hen jarních odvet. Odpověď nachystal Kuchta, zákrok trutnovského gólmana byl ovšem přesn?jší. Stejný hráč vyslal jedovku těsně nad. V záv?ru ještě D.Stejskal vystřelil z hranice velkého vápna pouze doprostřed brány a na kone?né remíze se již nic nezměnilo.

Text vložil: Roman Suchomel

První poločas byl z naší strany v pořádku,jen to chtělo větší gólové vyjádření.V závěru zápasu na některých hráčích bylo znát velké zápasové zatížení(za 20 dnů 7 zápasů)

• 20.02.2020 16:15 | U13 - VP | FK Letohrad - TJ Dlouhoňovice
  • 22.02.2020 08:00 | Mladší elévové A | Halový turnaj v Libchavách -