FC Titanic Srch - FK OEZ Letohrad B 2 : 2

Další utkání B muži:
FK Letohrad B - TJ Sokol Libchavy, 20.10.2019 od 10:15 hod

zbytečně obdržené branky a zahozené další šance zabránily plnému bodovému zisku

sestavy:

FK OEZ Letohrad B : Pěnička-Kail,Rompotl,Svoboda J.,Tóth-Moravec(62.Černohous J.),Dostál,Ulbrich,Šponar-Svoboda T.(72.Šťovíček),Gerža

FC Titanic Srch :
Mičjan-Tryner,Urbanec,Chocholouš,Münzberger-Hausner,Klofanda(12-Horyna),Šprynar,Dušek(87.Bárta)-Popelka(70.Víšek),Peterka

Branky: 31. Münzberger, 75. Víšek  – 26. Ulbrich, 83. Gerža

Ve 27.kole krajského přeboru zajížděla letohradská rezerva do Srchu.Jak postavení v tabulce, tak poslední výsledky jasně favorizovaly domácí FC Titanic Srch, zvláště, když za rezervu nemohli nastoupit ve větším počtu hráči ze širšího kádru prvního mužstva-to hrálo ve stejnou dobu domácí zápas s Vlašimí.Dění na hřišti však tomuto předpokladu příliš neodpovídalo a mnoho nechybělo k tomu, aby si rezerva ze Srchu odvezla všechny body. Vzhledem k daným podmínkám-předcházející deštivé počasí-se hrálo sice na měkkém,ale vcelku dobře připraveném hřišti.
**Průběh zápasu **: Začátek přinesl mírnou převahu domácích, ze kterého vytěžili v 6.min.nebezpečnou střelu po celý zápas agilního Peterky po centru Hausnera, která však mířila mimo tyče hostující branky, stejně tak skončila první střela hostů z kopačky Kaila ve 12.minutě.V 18. min.se dostával po centru Gerži do šance Ulbrich, před kterým však míč na poslední chvíli vyboxoval domácí gólman Mičjan.Hra se postupně vyrovnávala, v 19.min.domácí kopali první rohový kop bez zvláštního efektu,daleko nebezpečněji zahrozili v 23.min., kdy musel trestný kop Horyny vyboxovat Pěnička na roh , stejně tak likvidoval o minutu později vyloženou šanci Peterky, který se po centru z pravé strany ocitl zcela sám na malém vápně.Co se dvojici Gerža-Ulbrich nepodařilo v 18.minutě, mnohem úspěšněji zopakovali o 8 minut později, kdy si na Geržův centr Ulbrich nekompromisně naběhl a nedal Mičjanovi v brance domácích šanci.Bohužel vedení hostů nemělo dlouhého trvání.Po centru z trestného kopu v 31.min.vyrovnává po zaváhání celé obrany včetně gólmana Pěničky z bezprostřední blízkosti Münzberger, když k němu propadl centrovaný míč a bez problémů jej dostal do sítě.
I ve druhém poločase pokračovala hra ve svižném tempu , prvních 15 minut bez výraznějších šancí .Letohradská rezerva se však stále víc osmělovala a tak se šance začaly objevovat v poslední dvacetiminutovce na obou stranách,přitom akce hostů byly rozhodně fotbalovější. Krátce po svém nástupu na hřiště se ve slibné šanci v 72.min.objevil Víšek,avšak jeho hlavička jen těsně minula hostující branku.Další šanci v 75 min.však již Víšek proměnil.Nepřesnou-pomalou rozehrávku Pěničky na J.Svobodu vystihl domácí Dušek, pronikl zleva do vápna a nezištnou přihrávkou vybídl právě Víška k důraznému zakončení- 2:1 pro domácí.Po vedoucí brance domácích však hosté výrazně zvýšili aktivitu a domácí nevěděli, kde jim hlava stojí.V 81.min. míří trestný kop Kaila těsně nad, o minutu později Gerža vyhrál přímý souboj s domácím gólmanem Mičjanem, naneštěstí však míč před zívající prázdnou brankou a dobíhajícím Ulbrichem uklidil domácí obránce.Ale v 83.min.již však před domácí brankou udeřilo-po nakrátko rozehraném trestném kopu Kaila podél zdi se výborně hrající Gerža dostal do hloubi pokutového území domácích a z úhlu prostřelil Mičjana.Domácí byli jako opařeni, okamžik po vstřelení branky se do vyložené šance dostává po přečíslení domácí obrany Ulbrich-bohužel z hranice šestnáctky přestřeluje jak vybíhajícího Mičjana, tak samotnou branku.Velice rušné momenty posledních 10 minut zápasu ještě doplňují domácí útočníci Bárta- jeho šanci likvidují Svoboda s Pěničkou na poslední chvíli- a v 86.minutě Peterka, jehož tvrdou střelu z prostoru před šestnáctkou Pěnička boxuje mimo pokutového území.
Zápas tedy končí remízou, přičemž k plnému zisku bodů měla především díky sympatickému výkonu ve druhém poločase blíže letohradská rezerva.

Podpořte Lukáše Geržu v anketě Orlického deníku o Krajského borce 10.kola .(Lukáš Gerža – Krajský borec 10.kola

Text vložil: Pěnička Jiří

Před zápasem bych bod bral, ale po utkání už ne. Myslím, že jsme měli získat tři body. Hráči odvedli slušný výkon, ale zápas bohužel nevyšel brankáři Pěničkovi. V několika minulých zápasech nás sice podržel, ale tentokrát dvě jeho chyby znamenaly dva góly. Radost mi udělalo to, že přestože jsme byli celkem malí, dobře se nám dařilo bránit nebezpečné standardní situace Srchu.
Velkou postavou zápasu byl Lukáš Gerža, na jeden gól přihrál, druhý vstřelil. O poločase si sice stěžoval, že chce střídat, ale znám ho už z A týmu a nechal jsem ho na hřišti až do konce zápasu. Lukáš vyrovnal na 2:2, takže se to vyplatilo.
Vladimír Friml, trenér Letohradu B
Převzato z www.denik.cz

• 19.10.2019 09:00 | Starší elévové A | MFK Chrudim - SKP Moravská Třebová - Jiskra Ústí nad Orlicí,FK Spartak Choceň,FK Letohrad
  • 19.10.2019 09:00 | Mladší elévové A | MFK Chrudim - SKP Moravská Třebová - Jiskra Ústí nad Orlicí,FK Spartak Choceň,FK Letohrad