Hlavní menu

Aktualita:

Rozhodnutí výkonného výboru Fotbalové asociace ČR: Veškeré amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují.Konečné pořadí zůstává podle stavu k 8. dubnu.Kluby nepostupují ani nesestupují.

FK OEZ Letohrad B - SK Masokombinát Polička 3 : 1

Další utkání B muži:
SKP Slovan Moravská Třebová B - FK Letohrad, 07.06.2020 od 17:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - FO Lanškroun B, 14.06.2020 od 10:15 hod

po utrápeném průběhu nakonec jasná výhra-výsledek lepší než předvedená hra

Sestavy :

SK Masokombinát Polička: Prokop-Škoda,Jílek,Petr Jiří,Stoklásek-Petr Ondřej,Navrátil,Netolický,Soukal-Dobiáš(34.Novák),Adamča(64.Češka)

FK OEZ Letohrad B : Pěnička-Kail,Rompotl,Svoboda J.,Tóth(90.Šťovíček)-Dostál(73.Moravec),Řehák,Šponar,Černohous-Ulbrich(41.T.Svoboda),Stejskal

Branky : 80. Svoboda T., 87. Šponar PK, 90. Řehák – 44.Soukal

V dalším zápase krajského přeboru přivítala na svém hřišti letohradská rezerva soupeře z Poličky.Mužstvo Poličky v posledních třech zápasech neztratilo ani bod a tak se čekalo, zda na a tyto výsledky naváže, nebo zda jeho hráči budou mít v podvědomí debakl, který zde v minulém roce utrpěli ( 8:2 ). Faktem je , že prakticky celý zápas hosté hráli ze zabezpečené obrany a v ofenzívě se spoléhali povětšině na brejky do odkryté domácí obrany.Domácí měli po celý zápas zřetelnou převahu, kterou však dokázali brankově využít až v poslední desetiminutovce zápasu.
Průběh zápasu:
Po prvním oťukávání v počátku zápasu byla stále patrnější převaha domácích, kteří se však do výraznějších šancí velice těžko dostávali.A tak se prvních třicet minut hrál, některé minuty, doslova nezáživný fotbal s řadou nepřesností.Zaujaly pouze pokusy střelecky dnes velice aktivního Šponara-a sice hned v 1.min ke smůle domácích přímo do náruče hostujícího gólmana Prokopa,jeho další střelu v 27.min.sráží obrana hostů na roh,další Šponarův pokus v 32.min. jde těsně mimo pravé tyče Prokopovy branky.Hosté zahrozili v 7 min.,kdy se do šance dostal Dobiáš, kterému však skokem pod nohy na poslední chvíli sebral míč Pěnička.Při tomto střetu s domácím gólmanem se hostující útočník zranil a musel ke konci poločasu předčasně opustit hřiště.Ve 36.min. se mohlo poprvé měnit skóre zápasu, avšak gólovou střelu Rompotla patičkou po rohovém kopu na brankové čáře se štěstím zlikvidoval Prokop.Když se již zdálo, že poločas skončí bez branek, dostali se hosté z pravé strany do brejku,Adamčův centr zpracoval na hranici šestnáctky zcela volný Soukal a po průniku do vápna ve 44.min. tvrdou střelou pod břevno dostal hosty do vedení.
První minuty druhého poločasu byly plné nepřesnosti, a to na obou stranách.Domácí se dostávali do stále většího tlaku, ale branka ne a ne padnout.Ve 49.min. se do šance po nedorozumění hostující obrany dostal Stejskal, propasírovat míč za záda Prokopa se mu však nepodařilo.V 55 min. tvrdě střílel opět Šponar, Prokop míč neudržel ale Černohous před prázdnou brankou dorážku doslova „zazdil“.Tlak domácích pokračoval, hosté se v podstatě do šance nedostávali a soustředili se na bránění jednogólového vedení.v 71 min. se po další šanci M.Stejskala z hranice pokutového kopu po Kailem zahraném rohu pouze otřáslo břevno Prokopovy branky.V mnohém průběh zápasu začínal připomínat předchozí zápas s Dobříkovem-domácí se marně snažili vstřelit branku.
Naštěstí však přišla pro domácí doslova „snová“ poslední desetiminutovka, díky které se jim podařilo zcela otočit zápas.Nejprve v 80.min. po vyšachování hostující obrany s rozvahou vyrovnal T.Svoboda po přihrávce Stejskala , v 87.min.s jistotou proměňuje agilní Šponar pokutový kop,nařízený za ruku hostujícího obránce. Konečnou podobu skóre dává v 90 min. Řehák po přihrávce T.Svobody,kdy se vyhnuli ofsajdové pasti a dostali se sami před Prokopa. Chvíli před tím prakticky stejnou šanci nevyužili Stejskal s Tóthem.
Zápas tedy nakonec skončil zaslouženou výhrou domácích, avšak co se týče celého průběhu zápasu bylo ve hře až příliš mnoho nepřesností,zkaženými přihrávkami počínaje a neproměňováním šancí konče.


Text vložil: Pěnička Jiří
Slovo trenéra

V prvním poločase nám dal soupeř gól do šatny. Ve druhé půlce jsme měli veliké šance, spadlo nám to tam ale naštěstí až na konci. Přeci jenom jsem se už trochu obával, že se nám nepodaří zápas otočit. Přemýšlel jsem o tom, že budeme riskovat a hrát na tři útočníky, ale dali jsme na 1:1, potom přišla penalta a podařilo se nám zápas otočit. Myslím, že jsme si vzhledem k počtu šancí vítězství jednoznačně zasloužili. Mrzí mě zranění mladíka Ulbricha, kterého jsem musel před přestávkou střídat. Je gólový, je to škoda. Místo něho tam šel ale Svoboda, který jeden gól nakonec dal a na další přihrál.

Vladimír Friml, trenér Letohradu
Převzato z www.denik.cz

 

Nabídka webhostingu

Rozpis utkání

  • 06.06.2020 09:00 | Starší elévové A | TURNAJ O PŘEBORNÍKA PKFS - Svitavy -
  • 06.06.2020 14:30 | U19 - KP | SKP Slovan Moravská Třebová - FK Letohrad
  • 06.06.2020 17:00 | A muži | FK Letohrad - FK Velké Hamry
  • 07.06.2020 09:30 | U13 - VP | FK Letohrad - SK Pardubičky
  • 07.06.2020 11:15 | U15 - VP | FK Letohrad - SK Pardubičky

Partneři