Hlavní menu

Aktualita:

Přípravný zápas A mužstva v Letohradě – neděle 25.7. od 10:30 - FK Letohrad – FK Pardubice B

Načešice - FK Letohrad B 0 : 3

Další utkání B muži:
FC Jiskra 2008 - FK Letohrad B, 08.08.2021 od 17:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad B - Sokol Dolní Újezd, 15.08.2021 od 10:15 hod

Fakta – branky : 40. Preclík, 60. Pokorný, 78. Vyšohlíd.

Rozhodčí:KLÍR Jonáš.

ŽK – 2 : 2

ČK – 0 : 0

Diváci : 0

Poločas: 1 : 0

FK Letohrad, z.s. B: Vaníček – Černohorský (80. Černohous Jiří), Zikmunda, Krejčí, Vencl – Procházka Jakub (84. Šimko Petr), Pokorný, Veselý, Švercl, Preclík (K) (71.Vyšohlíd)  – Černohous Petr.

Načešice: Jehlička – Kopa, Šafránek (K), Mládek (82. Gajdošík) – Vegeš, Stehlík, Žák, Marek – Netáhlo, Jirásek, Novák (60.Kopecký).

V sobotu odpoledne jsme sehráli 10. kolo 1.A třídy v neoblíbených a vzdálených Načešicích. Proč neoblíbených? Co jsem u B mužstva jsme z tohoto hřiště neodvezli ani bod a navíc domácí s podzimní bilancí pět domácích utkání pět tříbodových výher. U nás ještě souběh utkání s A týmem. Vše je jednou poprvé. Ale abych začal od začátku. Po příjezdu začíná pršet a vydrží to celý zápas. Máme poskládanou sestavu, kde nastupují hráči s otazníkem ohledně zdraví ( Veselý, Vencl), nebo po delší herní a tréninkové pauze ( Švercl ). Na vstupu do zápasu to ale není vůbec znát. Hned si vytvoříme 100% šanci ale nedaří se jí proměnit. V dalším průběhu zápasu se nám daří kombinace a dostáváme se znovu do velice slibných situací ale řešíme to přihrávkou místo střely. Rozuzlení , a troufám si napsat že celého zápasu, přichází pět minut před koncem prvního poločasu, kdy se po pěkné kombinaci ve vápně dostává ke střele bodlem kapitán Preclík a poprvé v historii tady vedeme. Do kabin odcházíme s vedením. Jedna úsměvná událost se stala asi pět minut po začátku utkání, kdy máme vhazovat aut a najednou není čím. Domácí brankař odbíhá do kabin a přináší další herní míče, do té doby byl na hřišti jen ten, který přinesli rozhodčí. V druhém poločase předpokládáme nástup domácích, hrají z kopce a manko jen jediné branky. K překvapení všech však k žádnému tlaku nedochází a naopak Letohrad se snaží o kontrolu hry. Dotvrzení výsledku druhou brankou v 60. minutě, jen potvrzuje obraz hry. Znovu kombinace ve vápně a Pokorný se neunáhluje a v klidu míří levačkou k tyči. Do hry se dostávají náhradníci z lavičky a hřebíček do rakve domácím zaráží náhradní brankař, dnes hráč Vyšohlíd. Znovu kombinace a před Vyšohlídem je prázdná branka do které s přehledem brankaře umisťuje naši poslední branku.

Naše vítězství bylo zasloužené, jak uznal i domácí trenér. Načešice si za celý zápas de facto nevytvořili 100% šanci a hrozili jen ze standartních situací, kterých ale nebylo mnoho.

Vzhledem k situaci ohledně Covid-19, si myslím že to bylo poslední utkání tohoto roku. Proto mě dovolte malou rekapitulaci. Máme 18 bodu při skóre 27:22. Doma jsme v normálním čase neprohráli, tři výhry za tři body a dvě prohry na PK za bod = 11 bodů ( 14 : 4 ). Bilance z venku jedna výhra za tři body, dvě výhry na PK za dva body a dvě porážky = 7 bodů ( 13: 18 ). Zatím jsme na druhém místě ale přeskočit nás může Ústí n. O. B, dnes hrají v Žamberku a Rosice nad Labem mají dva odložené zápasy. Náš plán před sezónou bylo 15. bodů, vzhledem k dlouhodobé marodce ( Petráček, Smíšek, Šponar Miroslav), zraněním nebo karanténě ( Polzer, Mařík ), pracovnímu, rodinnému vytížení, škola v zahraničí nebo ztrátě zájmu ( Dostálek Pavel, Beneš (rozhodčí), Procházka Filip, Dvořáček, Pačínek, Slodičák Jan, Kořán Filip) je výsledek velice dobrý. Samozřejmě by nás čekali ještě tři zápasy s kluby ze špice tabulky Libišany a béčky Ústí a Mýta, které by nás určitě prověřili. I porce obdržených branek na našem kontě je vysoká, ale rozpadla se nám obrana a lepit ji na každý zápas pokaždé v jiném složení se prostě, ještě při souběhu utkání s A týmem, projeví. Béčko úspěšně plní svoji roli, jako zálohy pro A tým a zájem hráčů hrát za béčko, z lavičky nebo i ze základu je obdivuhodný a musím klukům poděkovat. Nemůžu zapomenout i na výpomoc z dorostu, za kterou taky děkuji. A samozřejmě veliké díky kmenovým hráčům béčka, kteří svoji sílu prokázali v Načešicích.

Otázkou je jak se situace vyvine dál a co nás vůbec čeká. Jak se dohraje podzim a jestli vůbec začne jaro. Můžeme jen doufat, že to všechno dopadne dobře.


Text vložil: Linhart Milan

 

Rozpis utkání

  • 31.07.2021 10:15 | A muži | TJ Sokol Libiš - FK Letohrad
  • 07.08.2021 17:00 | A muži | FK Letohrad - SK Benátky nad Jizerou
  • 08.08.2021 17:00 | B muži | FC Jiskra 2008 - FK Letohrad B
  • 11.08.2021 17:00 | A muži | FK Letohrad - FK Přepeře - Pohárové utkání
  • 15.08.2021 10:15 | B muži | FK Letohrad B - Sokol Dolní Újezd

Partneři