Rozhodnutí výkonného výboru Fotbalové asociace ČR: Veškeré amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují.Konečné pořadí zůstává podle stavu k 8. dubnu.Kluby nepostupují ani nesestupují.

Hodnocení podzimu staršího dorostu

Další utkání U19 - KP:
SKP Slovan Moravská Třebová - FK Letohrad, 06.06.2020 od 14:30 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - SK Polička, 10.06.2020 od 18:00 hod

Podzimní část soutěže se mi hodnotí těžce. Jelikož nemohu být spokojen, jak s výsledky tak s předvedenou hrou. I když jsem zaslechl hlasy, že na nováčka soutěže je 5. místo dobrý počin, já s tím nemohu souhlasit. Toto mužstvo mělo a má rozhodně na víc. Po výborném začátku, kdy jsme ze čtyřech utkání tři vyhráli a jednou remizovali, přišel velký útlum. Přitom jsme vyhráli utkání s velmi těžkými soupeři – Chrudim sestoupila z divize, Hlinsko minulý rok tuto soutěž vyhrálo. Bohužel uspokojení, které jsme zřejmě měli všichni v hlavách nás v dalších zápasech vytrestalo, zejména se slabšími soupeři. K tomu se přidala neuvěřitelná marodka, kterou snad ani jako aktivní hráč nepamatuji, na dvě mužstva jsme měli v jeden moment 12 hráčů zraněných či nemocných…..Což ovšem může být omluvou pro mladší dorost, který musel někdy nastoupit v dosti kombinované sestavě, ale né pro starší dorost. Naše herní mizérie, která nás postihla uprostřed podzimní části vyvrcholila v zápase s Moravskou Třebovou, se kterou jsme poprvé v soutěži a naprosto zaslouženě prohráli. Jediné pozitivum vidím v tom, že jsme se z těchto všech nepříjemností dokázali vzpamatovat a z posledních čtyřech utkání vydřít 10 bodů. Velmi nespokojený jsem byl s hrou naší obrany, která nenavázala na výborné výkony z minulé sezóny. Téměř většinu branek jsme dostali po hrubých individuálních chybách. Čehož jsme se dokázali dříve vyvarovat. Z jednotlivců mohu být spokojený pouze s Mackem a Ulbrichem, který však tradičně přes polovinu sezóny chyběl pro zranění. Přesto je jeho bilance 7 utkání 6 branek výborná. Náš nejlepší hráč podzimu byl brankář Lux, který až na jednu branku v zápase s Ústím n.O., byl naší velikou oporou. Bohužel si myslím, že vždy když je nejlépe hodnocený hráč mužstva brankář, tak to není dobře a není to dobrá vizitka. Jelikož sám brankář zápasy nevyhraje. Jedna z věcí která mě opravdu mile překvapila a potěšila, byly výkony hráčů, kteří chodili hrát za B mužstvo mužů (Lux, Dušek, Moravec, Tóth, Kalát, Dostálek J.). Myslím, že se ukázalo, že oblastní přebor hrát můžou. Na to že měli leckdy dopoledních 90 minut v nohách, patřili k těm lepším na hřišti. Což je na zamyšlenou pro hráče z kádru B mužstva. Každopádně věřím, že toto mužstvo neřeklo poslední slovo a že v jarních odvetách bude předvádět mnohem lepší výkony.

Text vložil: Veselý Jaroslav

• 06.06.2020 09:00 | Starší elévové A | TURNAJ O PŘEBORNÍKA PKFS - Svitavy -