Rozhodnutí výkonného výboru Fotbalové asociace ČR: Veškeré amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují.Konečné pořadí zůstává podle stavu k 8. dubnu.Kluby nepostupují ani nesestupují.

FK OEZ Letohrad – FC Hlinsko 2:0 (2:0)

Další utkání U19 - KP:
SKP Slovan Moravská Třebová - FK Letohrad, 06.06.2020 od 14:30 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - SK Polička, 10.06.2020 od 18:00 hod

FK OEZ Letohrad – FC Hlinsko 2:0 (2:0)

Branky : 29. Dostál z pen., 45. Matoulek

Sestava: Lux – Černaj, Macek, Faltus M., Krejčí – Dušek, Bednář, Dostál (85. Kalát), Moravec (79. Faltus J.) – Matoulek (75. Černohous), Ulbrich (89. Lukeš)

Průběh utkání: Do Letohradu přijel před zápasem třetí celek tabulky, který svými výsledky v přípravě a soutěžních zápasech vzbuzoval respekt. Bohužel pro soupeře, přijel také oslaben o některé své klíčové hráče. A této situace domácí hráči dokonale využili. O výsledku se rozhodlo již v prvním poločase, který byl po fotbalové stránce lepší než druhý. V 7.minutě si našel míč ve vápně po přímém kopu Duška Černaje a ten z první střílel těsně mimo. V 15.minutě zahrozil i soupeř, ale se střelou z vápna si Lux bezpečně poradil. Ve 25.minutě měli domácí výhodu přímého kopu ze slibné vzdálenosti, Moravec však střílel nad branku. Ve 29.minutě šel Ulbrich nebojácně do souboje o míč v pokutovém území hostů a byla z toho penalta. Tu proměnil kapitán Dostál 1:0. Ve 36.minutě hlavičkoval po rohovém kopu těsně nad branku M. Faltus. Ve 45.minutě udeřili domácí podruhé, na hranici velkého vápna se nejlépe zorientoval Matoulek a střelou po zemi k tyči stanovil na 2:0 pro domácí. Byla to zároveň jeho první branka v novém působišti. Ve druhém poločase šla úroveň zápasu přeci jen dolů, hra se odvíjela převážně uprostřed hřiště, kde docházelo k častým ztrátám míčů u obou celků. Za zmínku stojí 57.minuta, kdy se do vyložené šance dostal Dostál, ale brankáře hostů nepřekonal. V 86.minutě pak ještě střídající Černohous nádherně našel ve vápně Ulbricha, kterému však v rozhodujícím okamžiku míč poskočil na holeň a od ní se odrazil mimo branku. Na konečném výsledku se tedy již nic nezměnilo a domácí si připsali zaslouženě 3 body.

Text vložil: Čada Michal

Jsem spokojen ze ziskem tří bodů a celkem i s prvním poločasem. V tom druhém jsme na můj vkus až příliš často přicházeli o míč. Soupeř přijel oslaben a zejména střelec Slováček mu hodně scházel, protože dopředu nebyl tak nebezpečný. V našem týmu bych pochválil oba útočníky, kteří odvedli velký kus práce pro tým a nakonec to byli oni, kdo zápas rozhodli.

• 06.06.2020 09:00 | Starší elévové A | TURNAJ O PŘEBORNÍKA PKFS - Svitavy -
  • 06.06.2020 14:30 | U19 - KP | SKP Slovan Moravská Třebová - FK Letohrad