Rozhodnutí výkonného výboru Fotbalové asociace ČR: Veškeré amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují.Konečné pořadí zůstává podle stavu k 8. dubnu.Kluby nepostupují ani nesestupují.

TJ Lanškroun – FK OEZ Letohrad 0-0

Další utkání U19 - KP:
SKP Slovan Moravská Třebová - FK Letohrad, 06.06.2020 od 14:30 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - SK Polička, 10.06.2020 od 18:00 hod

TJ Lanškroun – FK OEZ Letohrad 0–0

Sestava: Lux – Černohorský (46. Procházka), Macek, Faltus M., Krejčí – Dušek, Bednář, Dostál, Moravec – Ulbrich, Lukeš (68. Matějíček)

Průběh utkání: Letohrad zajížděl na půdu zachraňujícího se Lanškrouna s odhodláním získat 3 body, proti však byl houževnatý celek domácích. A nebýt několika dobrých zákroků brankáře Luxe, nemusel si nakonec odvézt ani bod. V 5.minutě nebezpečně centroval Krejčí a Lukešovi scházel v koncovce krok k zakončení. To nabudilo domácí a byli to oni, kdo začal udávat tempo hry. V 10.minutě ještě střela domácího hráče proletěla nad brankou hostů, ale ve 27.minutě musel již zasahovat Lux. To když vyrazil nádhernou střelu z přímého kopu z 35m. Ve 36.minutě zkoušel pozornost domácího brankáře Moravec, s jeho střelou však neměl mnoho práce. Do konce poločasu už nepřišla žádná vážnější šance. Ani po důrazné domluvě o přestávce a přeskupení řad nepřišlo ve druhé půlce zlepšení. Nejprve sice v 52.minutě vystřelil těsně vedle Dostál, ale potom byli opět nebezpečnější domácí. Největší šance zápasu přišla v 64.minutě, domácí útočník si ve vápně pohrál s hostujícími obránci a jen výborný zákrok Luxe zabránil brance. V 66.minutě vyslal povedenou střelu z vápna střídající Procházka, ale i domácí brankář prokázal své kvality. V 71.minutě zahrozili opět domácí, po rohovém kopu hlavičkovali, ale Lux se překvapit nenechal. Nejblíže měli hosté k brance v 85.minutě, to když po přímém kopu hlavičkoval těsně mimo branku Krejčí. To byla zároveň poslední šance zápasu, a tak si oba soupeři připsali po bodu.

Text vložil: Čada Michal

Před zápasem jsme museli uvolnit několik hráčů pro potřeby B mužů, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Ze základní jedenáctky s Hlinskem to byli jen dva kluci, proto jsem zklámán jak s přístupem, tak i s předvedenou hrou. Na hřišti nebyl vidět rozdíl, že my hrajeme v popředí tabulky a domácí o záchranu. Nenašel se nikdo, kdo by dokázal tým strhnout a vyburcovat k lepšímu výkonu. Díky Luxovi si odvážíme alespoň jeden bod.

• 06.06.2020 09:00 | Starší elévové A | TURNAJ O PŘEBORNÍKA PKFS - Svitavy -
  • 06.06.2020 14:30 | U19 - KP | SKP Slovan Moravská Třebová - FK Letohrad