Jiskra Ústí nad Orlicí – FK Letohrad 1 : 2 (0 : 2)

Ústí: Jech – Nemšovský, Skalický (82. Sokol), Mikor, Langer, Špatenka, Hynek, Stránský, Tchanturia (46. Tulach), Souček, Tichý

Letohrad: Martinovský – Jiřánek, Štěpán, Kail, Lorenc, Macek (83. Chládek), Kabourek, Hiller (73. Hýbl), Nágl, Zbudil, Šplíchal

Branky: 59. Tichý  – 28., 32. Kabourek

Rozhodčí: Stieber Filip, Svoboda, Novotný

ŽK: 2:1 ČK: 1:1

Diváci: 520

Na první utkání nového ročníku Divize C zamířil Letohrad do Ústí nad Orlicí, které v předchozích sezónách působilo v ČFL. Diváci se tak mohli po několika letech opět těšit na pověstné derby, které přineslo 3 góly, několik žlutých karet, dvě červené a spoustu emocí. Ústí vstoupilo do utkání lépe a už v první minutě pálil po centru z jedné nebezpečně domácí kapitán Souček, jehož střelu reflexivně vyrážel Martinovský. Po úvodních minutách, kdy Ústí hrozilo hlavně centry, se na první steč, po přihrávce Hillera, vydal Kabourek. Brankáře Jecha se mu překonat nepodařilo. Ve 28. minutě vybojoval na vlastní polovině míč Štěpán, posunul na Šplíchala, ten z jedné vyslal do úniku Kabourka, který se už nemýlil a poslal Letohrad do vedení, 0:1. O čtyři minuty se Letohrad opět radoval. Lorenc příhrou mezi stopery oslovil Šplíchala, který na vápně místo střeli zvolil příhru na Kabourka, pro něhož už nebyl problém trefit odkrytou branku domácích, 0:2. Ve druhém poločase Ústí nejvíce hrozilo ze standardních situací, které se Letohradu dařilo do šedesáté minuty bránit. Ve zmíněné minutě domácí zahráli roh na zadní, kde se prosadil Tichý a snížil na 1:2. V 70. minutě to už vypadalo, že hosté půjdou opět do dvoubrankového vedení. Kailův centr tlačil Hiller hlavou pod břevno, ale skvělým zákrokem se blýsknul Jech. Z následného rohu zakončoval na přední Lorenc a jen o centimetry minul tyč. V 75. minutě domácí Nemšovský brutálním skluzem doslova sestřelil Štěpána. Napomenutí žlutou kartou mu nestačilo, a tak v 88. minutě po šlápnutí na ležícího Hýbla viděl druhou a následně červenou kartu. Červená karta byla k vidění i na druhé straně, když v 91. minutě Nágl faulem, přerušil únik Součka. To už bylo z utkání vše a Letohrad si z Ústí odvážel důležité tři body.

Hodnocení trenéra A. Majvalda. Vstup do utkání nám nevyšel a domácí nám dělali problémy hlavně centry ze stran. Postupem času se hra začala vyrovnávat a i my jsme byli nebezpeční. Kolem třicáté minuty se nám podařilo vstřelit dva góly během čtyř minut, to nám dodalo klid na kopačky a do konce poločasu jsme měli hru pod kontrolou. Druhá půle už tolik fotbalu nepřinesla a byla to spíš soutěž ve standardních situacích. Bohužel se nám jednu nepodařilo ubránit, ale musím kluky pochválit jak závěr zvládli, protože jsme i my byli nebezpeční a mohli jsme utkání rozhodnout v náš prospěch mnohem dřív. Pro nás krásný vstup do soutěže, věřím, že nám to dodá sebedůvěru do dalších zápasů a chuť do další práce.