FK LETOHRAD, z.s. „B“ – FK Skuteč, z.s. 1 : 1 (1 :1)

Rozhodčí: HRUBÝ Miloš

ŽK: 0 : 2

FK LETOHRAD, z.s. „B“: Satoria – Štefek, Dvorský, Pokorný (K), Shymchyshyn – Škorpil (78. Šantrůček), Procházka, Hauf, Javůrek (Konečný), Štusák (85. Chládek) – Filip (78. Krejčí).

Skuteč: Vamberský – Vymetal (83. Kubík), Naď (85.Kozák), Sršeň, Krátký (46. Pekař) – Rompotl (46. Horáček), Novák, Talácko (K), Čermák (65. Fejkl), Netolický – Novotný.

V neděli dopoledne jsme na první domácí jarní zápas 16. kola 1.A třídy přivítali hráče ze Skutče. Poslední konfrontace s tímto soupeřem na podzim u nich skončila prohrou 1 : 5. Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Soupeř dobře kombinoval a nám se tak úplně nedařilo oplácet jim stejnou měrou. Hosté měli více ze hry, ale do šancí je naše obrana nepouštěla. Ve třicáté minutě se dostáváme k přímému kopu. Exekutor Filip se parádně trefil k bližší tyči, hostující brankař sice míč zachytává, ale až za brankovou čarou. Hosté se snaží o vyrovnání a když to vypadá, že do kabin půjdeme s jednobrankovým vedením, míč na přímí kop si staví hostující kapitán Talácko a s podporou větru trefuje vzdálenější šibenici naší branky. Je vyrovnáno.

Do druhého poločasu hosté vstoupili s dvojitým střídáním a možná i právě proto až do 60. minuty doslova přebírají otěže zápasu. Jsou ve všem lepší, ale vyložené šance nepřicházejí. Reagujeme střídáním a pomalu se nám daří hru vyrovnávat. Hosté sice mají dále tlak, ale mi se dostáváme do brejkových příležitostí, které bohužel ve finále špatně řešíme. Největší šanci máme těsně před koncem utkání, ale asi místo střely přichází přihrávka a zase nic.

Hosté si odvážejí zasloužený bod, co se týká předvedené hry. Troufám si ale tvrdit, že na naší straně bylo víc možností, které pokud by se ve finále lépe řešili mohli skončit brankou. Bod proti takovému soupeři bereme.

V dalším utkání venku nás v neděli 7.4. v 16.00 hod. čekají České Heřmanice. Doma jsme je sice porazili 3 : 0, ale oni jsou vyloženě celek, který 14 z 15 bodů uhrál doma. Takže zase složité utkání, které se navíc kreje se zápasem A-týmu. Takže zase budeme muset využít hráče z dorostu, kteří se ale zatím v předvedených dvou utkáních neztratili.