Finálový turnaj Bambín r. 2016 a ml ve Sloupnici

Sobota 10.6.2023

Soupeři ve skupině: 1.FC Žamberk A, FK Jehnědí 1980, FK Dolní Dobrouč, TJ Sokol Tátenice, FK Česká Třebová B

Sestava: Adrian Géring, Marek Hašek, Tomáš Kutil, Jan Malínek, Jan Motl, Felix Novotný, Filip Švercl, Illia Torchuk

FK Letohrad  – 1.FC Žamberk A 0 : 2

FK Letohrad  – FK Dolní Dobrouč 2 : 0

branky: Malínek, Švercl

FK Letohrad  – TJ Sokol Tátenice 3 : 0

branky: soupeř se kvůli malému počtu hráčů nezúčastnil turnaje. Vítězství našeho mužstva kontumačně 3:0.

FK Letohrad  – FK Jehnědí 1980 3 : 0

branky: Novotný, Švercl, Malínek

FK Letohrad  – FK Česká Třebová B 3 : 1

branky: 2× Švercl, Novotný

Zápasy o umístění o 4.-6. místo:

FK Letohrad  – FK Spartak Choceň 2 : 1

branky: Švercl, Hašek

FK Letohrad  – TJ Sokol Libchavy 1 : 5

branky: Švercl

V sobotu 10. června 2023 se ve Sloupnici uskutečnil závěrečný turnaj kategorie BAMBINY. Letohradský tým se ho zúčastnil ve složení: Adrian Géring, Marek Hašek, Tomáš Kutil, Jan Malínek, Jan Motl, Felix Novotný, Filip Švercl, Illia Torchuk. Místo obvyklého trenéra Patrika Duška (toho času na dovolené) zaskočil Josef Mikyska, který trénuje mladší přípravku a bambiny trénoval před dvěma lety. Hned na úvod jsme se dozvěděli, že nepřijel tým Tatenic, který měl být u nás ve skupině, proto jsme mohli počítat s alespoň jednou výhrou – kontumační 3:0. První utkání se Žamberkem A jsme nevystřelili na bránu soupeře a prohra 0:2 byla celkem milosrdná. Před zápasem s Dolní Dobroučí chlapci dostali další motivaci v podobě příslibu pizzy, pokud vyhrají. A zaslouženě vyhráli 2:0 díky gólům Honzíka Malínka a Filipa Švercla. Další utkání pro nás začalo velmi dobře, protože Felix Novotný a Filip Švercl hned v úvodu dali rychlé góly a pak ještě jednu přidal Honzík Malínek, z čehož vyplynula výhra 3:0. V posledním utkání ve skupině jsme věděli, že když porazíme Českou Třebovou B, budeme hrát o 4.-6. místo, v opačném případě bychom mohli skončit nejlépe na 7. místě. Začali jsme dobře a Filip Švercl dal rychlý gól. Pak jsme neproměnili několik šancí a svým nedůrazem v obraně jsme soupeři dovolili vyrovnat. Soupeř poté několikrát mohl stav otočit ve svůj prospěch, ale díky štěstí i několika dobrým obranným zákrokům jsme skóre udrželi. V závěru Felix Novotný soupeři, ač držen za ruku, utekl a se štěstím dal rozhodující gól. Krátce poté ještě přinesl uklidnění Filip Švercl. Dramatické utkání tak skončilo 3:1 a z naší výhry se radoval i Žamberk A, který díky tomu postoupil do „zlaté“ skupiny o 1. až 3. místo. Ve „stříbrné“ skupině jsme nejprve porazili Choceň v poměru 2:1. Této výhry jsme dosáhli hlavně díky začátku z říše snů, kdy jsme obě první akce přetavili v branky. Střelci byli Filip Švercl a Marek Hašek. Další průběh utkání už tak jednoduchý nebyl a kvůli vlastnímu gólu jsme se pak strachovali o výsledek. Ten chlapci udrželi, proto jsme do posledního utkání proti Libchavám šli s tím, že zkusíme zabojovat o celkově 4. místo. Začátek se opět vydařil. V samostatném úniku byl faulován Filip Švercl a on sám soupeřův faul potrestal gólem z přímého kopu. Tentýž hráč měl v polovině zápasu ještě jednu velkou šanci, kde byl sám před soupeřovou brankou. Bohužel, nastřelil pouze vybíhajícího brankáře. Pro nás velká škoda. Když se již blížil konec utkání, soupeř vyrovnal a v posledních minutách, kdy už nám docházely síly a udělali jsme několik chyb, nám velmi rychle nasázel další čtyři branky, takže konečný výsledek 1:5 úplně neodpovídá rozložení sil na hřišti. Soupeř však byl lepší hlavně v závěru, kdy našim chlapcům asi došly síly, a vyhrál zaslouženě. Celkovým 5. místem ze 17 účastníků hoši předčili naše očekávání a právem mohou mít dobrý pocit. Turnaj se vydařil i díky pěknému počasí a dobré pořadatelské službě, která dala každému týmu dárkovou tašku a po celý průběh turnaje doplňovala občerstvení pro děti – šťávu, jablka, hroznové víno a meloun. Pro úplnost lze dodat, že turnaj vyhrálo Vysoké Mýto A, druhý byl Žamberk A a třetí Jiskra 2008 (tj. Králíky a Červená Voda). Za tento turnaj musíme všechny hráče moc pochválit a myslím si, že za nás trenéry velmi dobrý turnaj. Děkujeme pořadatelům za dobře odvedenou práci při pořádání turnaje.

Děkujeme rodičům, prarodičům a příznivcům letohradského fotbalu za povzbuzování a podporu v celé sezóně. Mikyska / Novotný