8.kolo Krajského přeboru mladších přípravek

Neděle 10.4. 2022 v České Třebové

Soupeři : FK Česká Třebová, MFK Chrudim

Hráno zápas 2×22 min

Sestava A Oskar Novotný, Tom Strnad, Mikyska Tobiáš (první zápas), Maty Pirkl, Kuba Halbrštát, Oliver Křivohlávek, Sofie Kovářová.

Sestava B : Tobiáš Mikyska ( druhý zápas), Adam Bartoš, Lojzík Frydrych, Matěj Bartoš, Fanda Douša, Šimon Zářecký, Kristy Kosková, Valča Adamcová, Kristyán Adolf.

FK Letohrad A – MFK Chrudim 7 : 13

branky: Strnad, 2× Pirkl, 2× Křivohlávek, 2× Halbrštát

FK Letohrad A – FK Česká Třebová 3 : 9

branky: 3× Strnad

FK Letohrad B  – MFK Chrudim 0 : 42

FK Letohrad B – FK Česká Třebová 0 : 36

LETOHRAD A – V neděli 10. dubna se oba týmy mladší přípravky vydaly na první jarní mistrovský zápas do České Třebové. Venkovní teploměr ukazoval pouze 3 st. C. , kluci a holky museli tak nejprve čelit neviditelnému soupeři – zimě. První zápas odehrálo družstvo A proti již rozpohybované Chrudimi. Zpočátku naši drželi krok a branky padaly pravidelně na střídačku na jednu i druhou stranu (do konce prvního poločasu). Postupně ale Chrudim začala navyšovat svůj náskok. Letohrad se držel, nějakou tu branku ještě přidal, ale již nedorovnal. Nutno poznamenat, že zápas hodně ovlivnilo nesportovní chování soupeřových několika trenérů v podobě výkřiků směrem k našemu trenérovi a dále velmi slabý výkon rozhodčího, jehož píšťalka opakovaně „zamrzala“. (Konečný výsledek Chrudim – Letohrad 13:7, poločas 6:5, branky: Matyáš 2×, Oliver 2×, Jakub 2×, Tomáš 1×) Po desetiminutové přestávce naši hráči nastoupili hned k druhému utkání. Soupeř se zdál být hratelnější, leč naši kluci a dívka již nešli do balónu s takovou vervou, jako v zápase prvním. Soupeř velmi snadno odskočil na rozdíl šesti branek a ač se družstvo ještě ve druhém poločase snažilo vše dohnat (Tomáš dal rovnou hattrick), hra skončila. (Konečný výsledek Česká Třebová – Letohrad 9:3, poločas 6:0, branky: Tomáš 3×) Děkujeme všem zúčastněným za bojovnost, děkujeme trenérovi za „nápovědu“ při hře a za bonbóny v kabině. Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.

PS. Vzkaz trenérovi Pepovi: za maminky, prosím, o víc pochval přímo na hřišti směrem k hráčům a hráčkám – za dobře odkopnutý balón, za super přihrávku nebo za výborný obranný zákrok. To nabíjí!! Děkuji.

LETOHRAD B – Většinou byl soupeř fyzicky vyspělejší a fotbalovější. Většina našich hráčů měla k soupeři velký respekt. Rozdíl byl hodně znát, i tak si všichni naši hráči zaslouží pochvalu a rodiče poděkování za podporu. Na závěr chci poděkovat všem rodičům a fanouškům za podporu, servis a povzbuzování. Další turnaj odehrajeme v sobotu 23.04.2022 v Hlinsku. Odjez autobusem v 7:00 hod.

P.S.: Myslíme si, že byla obrácena hřiště a tím byla pozměněna kvalita soupeřových hráčů.