7.kolo Krajského přeboru mladších přípravek v Pardubičkách

Soupeři : FK Česká Třebová, SK Pardubičky, 1.FC Žamberk

Sestava 2 : Adam Bartoš (první a třetí zápas), Tobik Mikyska (první a druhý zápas), Pavel Jerry Géring (první a druhý zápas), Tom Strnad, Lojzík Frydrych (první zápas), Oskar Novotný, Sára Malínková, Kuba Halbrštát (druhý a třetí zápas), Vojta Václavek (třetí zápas), Sofča Kovářová (třetí zápas).

**Sestava 1 : ** Honza Malínek, Sebik Dušek, Domča Šubrt, Maty Wendl, Sofča Kovářová (první a druhý zápas ), Vojta Václavek ( první a druhý zápas), Štěpán Stejskal, Adam Bartoš (druhý zápas), Tobik Mikyska (třetí zápas), Pavel Jerry Géring (třetí zápas).

Váša Skalický pomohl starší přípravce a odehrál všechny tři zápasy za starší a Lojzík Frydrych druhý a třetí zápas za starší.

branky: Malínek

**LETOHRAD 2 ** Náš poslední turnaj v podzimní části v Pardubičkách v sobotu 15.10. A je to tady, dlouho očekávaný den (myslím teda zejména pro rodiče). Poslední turnaj v podzimní sezóně pro naše malé borce z mladší přípravky, který se tentokrát koná v Pardubičkách. V 7:30 odjíždíme všichni od stadionu autobusem. Trenér ještě kontroluje, na koho ta dnešní tíha okamžiku dolehla více a kdo by měl sedět vpředu. Natrénováno sice máme, ale přeci jenom je to tlak. Někteří jsou citlivější povahy a tak jsme raději po cestě udělali dvě krátké přestávky, abychom se nadýchali čerstvého vzduchu a mohli zase v klidu pokračovat. V 9:00 jsme konečně na stadionu SK Pardubičky, kde už turnaj probíhá a soupeři mají tak poslední šanci ještě vyladit formu, než se s námi utkají Přestrojit, rozběhat a jde se na věc. Náš tým byl snad připraven se poprat o každý míč. Ještě vybrat někoho do brány a může se začít. Oproti dřívějšku se dobrovolníci do brány hlásili sami, takže každý poločas chytal někdo jiný. První nás čekala Česká Třebová. Ta z nás měla evidentně takový strach, že se s jedním z našich předních hráčů (Matějem Bartošem) domluvila na přestupu. Tušili, že nás to vykolejí a budou mít o to větší šanci. A povedlo se. Byla to gólová smršť, k naší smůle, ze strany České Třebové. My jsme z toho byli tak rozhození, že jsme ani běhat nemohli. Jediný kdo se z toho nejrychleji oklepal byl Lojzík Frydrych, který ve 13.minutě dal parádní gól, ale byl to bohužel jediný gól pro Letohrad v tomto utkání. Po domluvě trenérů byl ještě tento zápas prodloužen ve druhém poločase o 3 minuty, což pomohlo ČT nám dát o dva góly více. Prohráli jsme 13:1. Z této prohry se hráči snažili oklepat každý po svém, někomu pomohlo se najíst, nebo napít a někomu si ještě „zakopat“, aby po přestávce byli zase připraveni bojovat. Jako druhý soupeř nás čekali Pardubičky. I tento soupeř se doslechl o našich kvalitách a tak nám za odměnu připravil voňavou šatnu, kam umístili aromalampy s vůní zapařených kopaček. Myslím si, že se trefili, jedna z nejoblíbenějších vůní každého malého fotbalisty. Oči se totiž zalily jen maminkám. K překvapení všech měli Pardubičky ještě jedno eso v rukávu. Pro všechny soupeře připravili jeden jediný záchod a to ještě holčičí. S tím měli naši borci evidentně daleko větší problém. Zápas se vyvíjel hodně podobně jako ten první, soupeř byl aktivnější, rychlejší a přesnější. Když už se nám podařilo získat míč, rychle jsme o něj přišli. Jako bychom se báli dát gól. Když jsme prohrávali ve 20. minutě 8:0, tak se Tom Strnad zdravě naštval, vzal osud do svých nohou a střelil tři góly, z toho poslední dva góly byly ve 20-ti vteřinách. Snížil tak naši prohru na 10:3. Před úplně posledním zápasem této sezóny nebyla nálada v týmu moc veselá, přeci jenom těch gólů dnes inkasovali hromadu a skórovat se moc nedařilo. Jako poslední soupeř nás čekal Žamberk. Na tohoto soupeře jsme si tajně věřili, v posledních zápasech se nám proti nim dařilo. O to studenější sprcha to byla, když jsme po první půlce prohrávali 3:0. Naštěstí jsou všichni děti sportovci tělem i duší a ví, že bojovat se musí až do posledního písknutí, což se nakonec vyplatilo. Po prvním poločase si trenéři vzali slovo a hráče správně namotivovali. Bohužel tam nebyl umístěn mikrofon, takže nikdo kromě nich neví, co se tam přesně odehrálo. Každopádně to pomohlo, protože ve druhém poločase začala, na straně Letohradu, gólová smršť. V 16 minutě dal první gól Adam Bartoš, za dvě minuty ho následoval Kuba Halbrštát, Tom Strnad pak zase Adam Bartoš, který si svůj gól oslavil natrénovaným skluzem. Vítězství, minutu před koncem, pojistil náš nejúspěšnější střelec Tomáš Strnad pátým gólem. Když rozhodčí písknul konec zápasu, začali Letohradští a jejich fandové oslavovat. Poprvé se tak po právu na hřišti SK Pardubičky mohl rozeznít Letohradský vítězný pokřik. Paráda! Pot a slzy se vyplatily. Jen tak dál naše mladší přípravko!

LETOHRAD 1 Poslední výjezd v tomto kalendářním roce čekal naši mladší přípravku a zavedl je do Pardubiček. Zde byli našimi soupeři Česká Třebová, Žamberk a domácí Pardubičky. V Prvním zápase nás čekali hráči z České Třebové a zde byl veliký problém v tom, že oba dva týmy měli modré dresy a bohužel naši hráči se s tím prvních pár minut nedokázali srovnat a rychle prohrávali 2:0. Po té už konečně domácí pořadatelé dali rozlišováky, ale bohužel ani to našim hráčům nepomohlo i přes chyby rozhodčích, kteří odpustili gólmanovi České Třebové chytání mimo pokutové území. Konečný výsledek 3:9 je bohužel pro naše hráče celkem krutý. Góly za naše barvy stříleli 1× Štěpán a 2× Vojta Václavek. Do druhého zápasu jsme nastoupili proti domácím a zde to byl vyrovnaný zápas se spoustou našich neproměněných šancí. První poločas skončil poměrem 2:2 kdy obě branky střelil Honza Malínek. Bohužel druhý poločas byl představením co vše se nedá za naše barvy dát a bohužel domácím tam padala skoro každá střela a tak jsme prohráli 2:6. Posledním soupeřem byli sousedé ze Žamberku a na klucích byla vidět touha zvítězit. Oba týmy velmi bojovaly a hra se převážně odehrávala ve středu pole. V druhém poločase se našim barvám povedla nádherná akce a na konci byl Honza Malínek, který vstřelil jediný gól celého utkání a tak jsme si na závěr připsali vítězství 1:0 a odjížděli domů šťastněji než sousedé ze Žamberku. Za třetí zápas musíme všechny velmi pochválit za předvedenou hru a velkou bojovnost.

Děkujeme moc všem hráčům, hráčkám, našim příznivcům, rodičům a prarodičům za jejich pomoc i podporu na všech turnajích v této sezoně.