SK Polička – FK Letohrad 2 : 2 (0 : 0)

Góly: Kanon, Gregor

Sestava: Pavlík Radek – Adamec Michal, Třetina Jakub, Šulc Ben, Kanon Robin, Vítek Filip, Fišer Max, Fišer Jan, Šítek Vojta, Gregor Alex, Sladký Jiří, Vinkler Matouš

Radim Adamec: Druhý jarní mistrovský zápas zavedl naše mužstvo mladších žáků do Poličky. Hráli jsme dopoledne 1.května a chvílemi to vypadalo, jako kdyby čarodějnický večer na našem mužstvu zanechal stopy. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, se snahou co nejdříve vstřelit gól, který by nás uklidnil. To se nám ale za celý první poločas nepodařilo. Domácí se naopak soustředili především na defenzivu, zahustili střed pole a území před vlastní brankou. Do ofenzivy se dostávali především prostřednictvím dlouhých nákopů. A pokud k tomu připočteme značně nerovný terén, měl dnešní zápas parametry, které našim fotbalistům neseděly. Ve druhém poločase se soupeř dostal do vedení, když využil naši chybu při rozehrávce ve středu pole a po rychlém protiútoku vstřelil gól. My jsme během pár minut vyrovnali po rohovém kopu a střele hlavou. Za chvilku jsme se dostali do vedení po nádherné střele z 25 metrů přímo do horního rohu branky. Do konce zápasu jsme si vypracovali ještě několik brankových šancí, ale nevyužili jsme je kvůli zbrklému nebo nedůslednému zakončení. Naopak soupeři se podařilo v poslední minutě po odkopu od vlastní branky a rychlém útoku vstřelit gól, proto zápas skončil remízou. Nám po celý zápas chyběla lehkost v kombinaci, což byl mj. důsledek nedostatečného pohybu bez míče. Špatně jsme obsazovali soupeře při rozehrávce a nebyli jsme důrazní v osobních soubojích. Věřme, že příští týden se doma proti Hlinsku budeme prezentovat lepším výkonem.