FK LETOHRAD – FK Hlinsko 5 : 7 (1 : 4)

Góly: Adamec M. 4, Peřina M.

Sestava: Lučynskyj David – Fišer Jan, Vosecký Matouš, Třetina Jakub, Adamec David, Makar Jaroslav, Peřina Marek, Kubelka Václav, Šulc Ben, Tejkl Filip, Řehák Jaroslav, Adamec Michal, Hrabáček Patrik

Páté kolo krajského přeboru mladších žáků jsme odehráli na domácím hřišti proti týmu Hlinska. Z minulého nevydařeného zápasu jsme si chtěli vzít ponaučení a rozebrali jsme si nepovedené situace. Do zápasu jsme vstoupili nadějně, první šanci jsme ještě nevyužili, ale už z druhé jsme šli do vedení. Jenže soupeř využil naši ztrátu koncentrace po gólu a hned z rozehry vyrovnal. Poté se naše hra na 20 minut téměř zhroutila. Kupili jsme jednu chybu za druhou a soupeř nás trestal. V 25.minutě jsme prohrávali 1:4. Do konce poločasu to byla tragédie, nebyli jsme si schopni přihrát, vyhráli jsme minimum soubojů. O přestávce jsme si (důrazněji) vysvětlili, co je třeba změnit; věřili jsme, že se zápas ještě dá otočit. A hned od počátku druhé půle jsme na to začali pracovat. Během 5 minut jsme snížili na 3:4 a vytvářeli si další šance. Jenže obranná fáze byla naše velká slabina, během dvou minut jsme inkasovali další 2 laciné góly. Do konce zápasu se naše ofenzivní hra zlepšila, vytvořili jsme si další gólové šance, a ještě oživili naději na lepší výsledek, ale vždy nás srazily další individuální chyby. Dnes jsme soupeři naservírovali 5 gólů doslova na zlatém podnosu. Tentokrát se zápas vůbec nepovedl brankáři a některým obráncům, obranná fáze našich záložníků byla také plná chyb. Pokud k zápasům budeme přistupovat nekoncentrovaně, lehkovážně a nebudeme plnit svoje úkoly, nemůžeme hrát pěkný fotbal a nebudeme mít šanci ani na lepší výsledek. Radim Adamec