TJ Sokol Moravany/Dašice – FK Letohrad 2 : 6 (2 : 1)

Góly: Adamec M. 3, Peřina, Baláš, Makar

Sestava: Gregor Alex – Fišer Jan, Vosecký Matouš, Třetina Jakub, Tejkl Filip, Pantsulych Andy, Peřina Marek, Kubelka Václav, Makar Jaroslav, Kučírek Eliáš, Baláš Jáchym, Černohous Lukáš, Hrabáček Patrik, Adamec Michal

Poslední podzimní kolo jsme odehráli v Dašicích proti spojenému týmu z Moravan a Dašic. Před zápasem jsme byli podle postavení v tabulce v roli mírného favorita. Domácí ale v minulém kole překvapivě vyhráli na hřišti třetích Pardubiček, proto jsme kluky před zápasem důrazně nabádali, aby soupeře nepodcenili. Naši mistři jsou ale nepoučitelní a do zápasu vstoupili velmi, velmi vlažně. Po deseti minutách jsme prohrávali 0:2. Nejdříve jsme nedůrazně bránili předbrankový prostor a soupeř šel po dorážce do vedení. Hned vzápětí jsme zbytečně faulovali před pokutovým územím a soupeř z trestného kopu s trochou štěstí skóroval podruhé. Až poté jsme se začali probouzet. Po několika minutách jsme předvedli první fotbalovou akci, Mára Peřina využil kolmou přihrávku a po rychlém brejku snížil na rozdíl jednoho gólu. Ač jsme do konce poločasu získali územní převahu, do mnoha šancí jsme se nedostali a do kabin jsme odcházeli s jednogólovým mankem. O přestávce jsme měli důraznější rozhovor (pokolikáté už v této sezóně) a stále jsme věřili ve výhru. Hned ve druhé minutě jsme vyrovnali po krásné individuální akci Míši Adamce, který se zbavil dvou obránců a střelou k tyči nedal brankáři šanci. Za deset minut jsme se radovali potřetí, když Míša Adamec utekl po pravém křídle a přihrál na zadní tyč Jášovi Balášovi, který míč s přehledem uklidil do sítě. Akce jako z učebnice fotbalu. Čtvrtý a pátý gól jsme vstřelili po velmi podobných akcích. Náš sváteční brankář Alex Gregor chytil míč a rychle rozehrál na střed hřiště. Zde už byla připravena naše stíhačka Míša Adamec, který se rychle zbavil obránců a po samostatném nájezdu skóroval. Minutku před koncem jsme využili standardní situaci, když po centru Kuby Třetiny naběhl na zadní tyč Jára Makar a odvážným skluzem vstřelil šestý gól. V tuto chvíli už byli v euforii hráči, trenéři i diváci, kteří nás přijeli v hojném počtu podpořit. Po zápase jsme si všichni navzájem poděkovali a zakřičeli. Konec dobrý, všechno dobrý (ale ty nervy :-) ). Radim Adamec