FK Česká Třebová – FK Letohrad 2 : 4 (1 : 3)

branky: Peřina 2, Adamec, Gregor

sestava: Pavlík – Vinkler, Peřina, Fišer, Hejzlar – Gregor, Kanon, Jirucha, Švercl J.©, Adamec, Frangos – Švercl D., Vítek

Na zápas jsme odjížděli jen ve 13 dětech a tak jsme měli obavu, jak v teple vydržíme s jedním z nejlepších týmů soutěže hrát rovnocenou partii. Od začátku zápasu se do nás soupeř pustil a chtěl odčinit předešlou porážku, kterou jsme mu uštědřili na domácím trávníku. Hrál se poměrně svižný zápas se šancemi na obou stranách. My hráli spíše do brejkových situací a domácí nás dostávali do tlaku především při standartních situacích, kde měli výškovou převahu. Právě z jedné takové situace se po odraženém balonu dostal ke střele domácí stoper a přesnou dělovkou nedal našemu golmanovi šanci. Netrvalo však dlouho a při tlaku v soupeřově pokutovém území se k balónu za hranici vápna dostal Alex Gregor a nechytatelně střelou přes celé vápno srovnal brankový stav na 1:1. Domácí byli zaskočeni a netrvalo dlouho a po rychlém brejku Alexe a jeho krásném centru se prosadil dobře nabíhající Míša Adamec a nechytatelně pověsil balon pod dřevno. To však ještě nebylo všechno a do konce poločasu se ze 30m od branky opřel do balonu Dáňa Peřina a po hrubce golmana jsme šli do kabin s náskokem dvou branek. O přestávce se kluci hlavně potřebovali opláchnout a schladit. Nebylo co vyčítat a jen jsme si připomněli jak chceme hrát a dodržovat dané instrukce. Druhý poločas soupeř vrhnul vše do útoku a do vápna lítal jeden centr za druhým. Naše obrana včele s golmanem, ale pracovala pozorně a většinu centru chytil golmana nebo se nám podařilo balón dostat mimo vápno. Bohužel při jednom útoku naše obrana chybovala a faulovala ve vápně a soupeř kopal pokutový kop. K balónu se postavil do té doby nejlepší hráč domácích. A zde se mohl lámat chleba, ale naštěstí náš golman zůstal v klidu a penátu na dvakrát chytil. Byl to asi zlomový okamžik utkání a po pár minutách jsme zvýšili díky další dělovce Dáni ze snad 40 m na 4:1. I tentokrát díky chybě golmana, který oslněn sluníčkem propustil letící balon za svá záda. To bylo pro domácí až moc kruté, ale takový je fotbal. Soupeř ještě stačil snížit na 2:4 , ale k více už jsme ho nepustili a z Třebové si vezeme 3 cenné body. Tento zápas byl o naší bojovnosti a vůli zápas odmakat a velký rozdíl byl v golmanech, kdy náš dokázal několik šanci vychytat , kdežto ten domácí dostal 2 laciné branky. Další zápas odehrajeme v neděli a soupeřem nám bude tým Hlinska, kterému chceme vrátit předešlou porážku na jejich hřišt.