Jako trenér neprohrál 50 zápas? v ?ad?
Vladimír Friml dovedl letohradské dorostence do divizní soutěže Fotbal jsem registrovan? začal hrát dost pozdě, v 16 letech, vydržel jsem u n?j 22 let, z nich nejvíce právě v Letohradu, ?íká úspěšný trenér mladých fotbalist?, s kterými vybojoval historický postup do třetí nejvyšší dorostenecké soutěže v republice. Kdo Vás p?ivedl k trenérské práci ? Pan Veselý mi nabídl, abych po něm převzal funkci asistenta u A mužstva. T?i roky jsme usilovali o postup. Nepodařilo se splnit cíl, bylo pot?eba ud?lat zm?nu a mě byla prezidentem klubu ing.Tomanem nabídnuta funkce hlavního trenéra u dorostu. Dva roky u mužstva bez prohry, tedy správná volba ? Mužstvo bylo doběe p?ipraveno zásluhou mého předch?dce ing.Beneše. Doplnili jsme do n?j nové hráče, kluci utvořili dobrou partu. Výhodou byla i skutečnost, že po prvním roce končil jediný hráč. Te? to bude horší, nebo? odchází osm hráčů a budeme budovat nový tým. Divize další výzvou ? Je to velmi kvalitní soutěž náro?ná na cestování. V??ím, že když mužstvo vhodně doplníme mohli bychom se pohybovat ve středu tabulky. S man?aftem, který letos vybojoval postup bych si troufal na umístění do pátého místa. Jak se vyrovnáte s p?ípadnou prohrou na kterou nejste zvyklý ? Prohra jednou musí p?ijít, to je zákonité, ?ím to bude později tím lépe. Pokud nás soupeř p?ehraje kvalitou a bude lepší na hřišti, dokáži ocenit jeho kvality a k úsp?chu mu poblahop?át. Dorost pat?í k problémovým kategoriím, jak nacházíte se svěřenci spole?nou ?e? ? Snažím se být kamarádský, i když to samoz?ejm? musí být s ur?itým odstupem. Vyžaduji, aby si hráči na hřišti plnili své povinnosti, nesnesu když n?kdo zápas odflákne. Prozatím jsem pracoval s kvalitními hráči, kteří vidí možnost hrát ?FL, a tak ?ešíme minimum problém?. Máte radost, že čtyři z bývalých sv??enc? vyběhli na třetiligový trávník ? Velkou, do Chrudimi cestovalo pět dorostenc?, tři hráli v základní sestav?, jeden střídal, jeden se na hřiště nedostal a podle o?itých sv?dk? kluci nezklamali. Mají šanci se v této soutěži prosadit ? Vše záleží pouze na nich. čeká je letní příprava, když budou na sobě tvrdě pracovat v??ím, že p?íležitost v A týmu dostanou a mohou se v něm udržet.
Letohradští dorostenci se v dresu A týmu rozhodně neztratili
?erství dorostene?tí přeborníci Pardubického kraje dostali p?íležitost okusit atmosféru utkání ?FL. Jaké byli jejich bezprostřední pocity ? Celých 90 minut strávil na hřišti Martin Štrasmeier. Jak t?žké je hrát třetí ligu ? Celkem to šlo zvládnout, výsledek o ni?em nerozhodoval. Utkání hrané v b?žné sezón? by bylo mnohem t?žší. Jaké poznatky sis odnesl ? Zažil jsem nové souboje, vše je strašn? rychlé, musí se hrát ihned balon, není čas nic vymýšlet. Dnes jsem hlavn? necht?l ud?lat chybu. To se povedlo, takže co dál ? Ud?lám vše pro to, abych se do kádru prosadil. Uvidíme jak prob?hne letní příprava. 68 minut pobyl na hřišti Marek Toman. Jaká byla premiéra v ?FL ? Bylo to dobrý, ale t?žký, něco jiného než dorost. Myslím si, že náš výkon nebyl zase tak špatný. V lét? na sobě musím zapracovat a na podzim uvidíme, jestli to p?inese ovoce v podobě dalších start? za A tým. Jednou jsi byl trochu v úzkých ? Vyb?hl jsem na hráče a za mnou z?stal neobsazený další hráč. Vše je o zkušenostech a já bych rád pod?koval panu Mejtskému, že nám dnes dal možnost si zahrát a n?jaké posbírat a mám super pocit, že jsem byl u toho. 55 minut si na své konto p?ipsal Lukáš Gerža. Jsi spokojen se svým výkonem ? Ze začátku jsem byl hodně nervózní, ale myslím, že my mladší jsme nezklamali. ?ekal jsem víc od starších hráčů, kteří nás měli táhnout. Obdržený gól byl smělovatý, Kroulík neproměnil únik a z brejku jsme inkasovali. Mohl jsem si p?ipsat gólovou přihrávku, ale Vacek ji nezužitkoval podle mých představ, šlo to vy?ešit lépe. O střelce je v á?ku nouze, cítíš šanci ? Bylo by to dobré, ale vím, že to nebude vůbec jednoduché. Třetí liga je o n??em jiném než přebor dorostu, vše je rychlejší, důrazn?jší. My mladí teč pot?ebujeme získat zkušenosti, zahrát si víc přípravných zápas?. čas ukáže jestli na to máme, ?i ne. Po první zkušenosti v??ím, že ano a že já i další kluci se o kádr popereme. Na 4 minuty dostal možnost si zahrát i Milan Loufek. Jak jsi p?ežil strávenou chvilku na hřišti ? Dost t?žce se mi dýchalo. Hra je velice rychlá. Samoz?ejm? se chci poprat o další p?íležitost si zahrát. Zatím chybí fyzi?ka a rychlost, bude záležet jen na mém p?ístupu k tréninku a pak se uvidí co dokážu dál. Využil jsi rad trenéra Frimla ? Pan Friml nás doběe připravoval, je to výborný kou? i bavi?. Dokázal nás povzbudit a vyhecovat, p?ípadn? i se?vat, když jsme zápas odflákli. Prý jsi dostal zajímavé pokyny před vstupem na hřiště ? Já jsem stoper a do zálohy mě trenér poslal poprvé v život?. ?ekl mi drž balon a nahrávej svým spoluhráčům.

Představení hráčů - Dorost U19

• Ondřej Kulhánek