FK Choceň – FK Letohrad 1:6 (1:2)

Góly: Baláš 4, Kubelka V. 2

Sestava: Dušek M. – Adamcová V., Adamec D., Baláš J., Kubelka V., Kubelka M., Lučynskyj D., Marek M., Motl T., Pantsulych A., Pirkl M., Řehák J., Šubrt A., Vician O.

Deváté jarní kolo krajského přeboru mladších žáků jsme odehráli na den dětí v Chocni. A kluci si nadělili dárek v podobě výhry, již sedmé v pořadí.

Začátek zápasu byl vyrovnaný. Domácí hráli důrazně, my jsme se nemohli dostat do potřebného tempa a hráli jsme lehce zakřiknutě. Při prvním rohu jsme neobsadili hráče soupeře, který se štěstím poslal domácí do vedení. Za pár minut se nám povedl rychlý útok, Ondra Vician byl faulován v pokutovém území a Jáchym Baláš s přehledem penaltu proměnil. Ještě do poločasu nás tentýž hráč dostal do vedení. Do druhé půle jsme nastoupili s větším sebevědomím. Hráli jsme důrazně, povedlo se nám hodně rychlých přechodů ze středu hřiště až před branku a připravovali si jednu šanci za druhou. Střelecky se prosadili ještě dvakrát Jáchym Baláš a dvakrát Václav Kubelka.

Celkové hodnocení zápasu je pozitivní, kluky (a Verču) můžeme za jejich výkon pochválit. Bojovali, chtěli vyhrát a nebáli se ukázat své dovednosti.

V následujících dvou týdnech nás čekají dva zápasy s Nemošicemi o konečné umístění.

Radim Adamec