FK Letohrad – TJ Velké Hamry 1 : 1 (0 : 1)

Letohrad: Martinovský – Jiřánek, Kail, Lorenc, Kabourek (87. Klímek), Hiller (74. Boura), Zbudil, Šplíchal (87. Kadlec), Chládek (66. Hýbl), Macek, Nágl

V. Hamry: Klement – Váňa, Černý, Štěpánek, Šohaj, Krejčík (80. Zounek), Žitka (66. Šťovíček), Kozák (80. Svrček), Linka, Javůrek, Kováčik (90. Rudolf) Branky: 72. Šplíchal  – 9. Černý

Rozhodčí: Svoboda Radek, Rychtár, Novotný

ŽK: 3:2

Diváci: 135

Letohrad na domácí půdě začal aktivně což přineslo slibnou šanci Kabourka, jehož střelu z hranice vápna ještě stihl stoper Hamrů srazit na roh. V 9. minutě ale nedohraní zdánlivě ztraceného míče znamenalo gól z kopeček Černého, který tak poslal Hamry do vedení. O deset minut později se domácím podařilo šikovně vykombinovat z vlastní poloviny, Šplíchal zatáhl balón až do vápna, kde ho naservíroval Hillerovi, jehož zakončení se brankáři Klementovi podařilo s námahou vyrazit a před dorážejícím Kabourkem stihl míč odklidit do bezpečí jeden z obránců. O další dvě minuty šel po přihrávce Chládka do úniku Zbudil, ale i jeho ještě hostující obránci stihli natolik atakovat, aby jeho zakončení srazili na roh. Druhý poločas začali lépe hosté a už ve 47. minutě se řítil na domácího brankáře Žitka, ale Martinovského se mu překonat nepodařilo. O chvíli později Hamry zahrozily znovu, když jejich zakončení z přední tyče stihli ještě domácí srazit na roh. Velkou příležitost k navýšení skóre měl opět Žitka, když po podklouznutí Šplíchala na středu hřiště postupoval stíhaný Mackem na domácího brankáře, který ho i nyní vychytal. I Letohrad se dostával k zakončení. To nejúspěšnější však přišlo až v 72. minutě. Hýbl z poloviny dovedl míč až před vápno, kde předal Kabourkovi, ten z jedné ještě přistrčil Šplíchalovi, který lobem mířil přesně, 1:1. Zbytek utkání už významnější šance ke skórování nepřineslo a Letohrad tak po dvou zápasech bral proti nelehkému soupeři bod za remízu 1:1.

Hodnocení trenéra A. Majvalda. Vstup do utkání nám vyšel, byli jsme aktivní a měli jsme hru pod kontrolou. Bohužel jsme nedohráli jednoduchou situaci v našem vápně a soupeř šel do vedení. Kluci ale dál hráli aktivně a vytvářeli si šance, bohužel se nám je nedařilo proměnit. Začátek druhé půle už byl z naší strany horší a Hamry tam měli dvě velice dobré šance, kde mohli odskočit do dvoubrankového vedení. To že jsme to přežili bez úhony bylo rozhodující pro konečný výsledek, protože se nám podle mě zaslouženě podařilo vyrovnat a utkání skončilo spravedlivou remízou. Pro nás je to velice poučný zápas z důvodu, že nesmíme podcenit jedinou situaci a vše dohrávat, dokud rozhodčí nepískne a že dokážeme hrát herně vyrovnané utkání s tak kvalitním týmem jaký Velké Hamry mají.